Геро 415 // 04.10.2009:21.52.14
Зоя! відгукнись gero@farlep.net
Гість // 12.05.2009:23.22.28
"Космополітичний націоналізм" - это покруче "православного атеиста" А.Лукашенко
мафусаїл якович // 06.05.2009:21.06.11
А зараз я постійно чую, і, що найприкріше, від людей освічених, таке: «Навіщо ти його взяв на роботу? Він же єврей»!, «Ну що ти з неї хочеш, у неї ж мати - вірменка!», «Подивись на її обличчя - там же мордва топталася протягом поколінь», «У нього татарське прізвище - робіть висновки!», «Він, мабуть, хохол, бо дуже дурний»... Показовий перелік - очевидно, це звучить з уст тих, чиєї національності там бракує. І ще - дивно читати в коментарі п. Бердичевської про вину держави в тому, що в Одесі не сприймають українську мову. Особливо пассаж про "приходится жить". Йожикі плакалі, кололісь (ну далі ви напевно знаєте...)
Зоя Казанжи // 05.05.2009:20.04.32
А я сьогодні в Одесі проїжджала побачила таку об`яву великими літерами на магазині: "Магазин працює КРУГЛІ СУТКИ!":))))))))
Вася // 05.05.2009:19.21.56
У кав`ярні одеського готелю Пасаж на запитання українською почув: "екскьюз мі?"
Зоя Казанжи // 05.05.2009:17.57.26
Марфі Васильні:) Та пересилайте свою толстовку і все, що вважаєте за потрібне:) І чекайте дописів:)
Марфа Васильна // 05.05.2009:15.21.48
Да-да, патріотізм - суть іад! не розумію таких пережитків як національні мови і національні костюми, можна ж усім в лосінах танцювать, яка різниця? А взяти, приміром поняття "обов`язок", "віра" "совість","родина" - це теж сумнівні цінності. їх постійно хтось та на зло використовує, особливо уряди. треба цього всього зректися і негайно. порушить всі кордони, а ще й все поділить. В планетарному масштабі. Не скорботно вам преесуватись в автомобілі, коли даїшник, що паркує авта чиновників ходить пішки? У мене є дві фофудьї, а у вас жодної. Так я вам одну перешлю, ту що краща. Заживем по-толстовськи. Толстовку до речі, можу теж переслати. Нова. Є відомості, як вчинив царьок, - послухав поради Конфуція? Чекаю з нетерпінням ваших нових дописів) бажано з цитатами якогось старца з пустині.
Зоя Казанжи // 05.05.2009:14.33.27
Василю Піддубняку. Дякую за Ваш коментар. Можливо і справді треба показувати ті куточки... Колись, давно, я потрапила в високогірний аул у Північній Осетії (я не знаю, що то було, але стереотипно хай аул), де було три будинки. Мені розповіли, що в одному будинку проживає православна сім`я, в іншому - мусульманська, а в третьому - язичники. Це якраз був початок дев`яностих і національно-мовні питання вже почали загострюватись. Мені пояснили жителі того аулу, що у них немає проблем, бо немає що ділити, а свята святкують всі і по черзі, тому що "Бог - він єдиний".
Ioanna // 05.05.2009:13.53.44
Кожен українець повинен...ПОВИНЕН! Ви мене чуєте?!... Знати свою рідну, і, що теж важливо, ДЕРЖАВНУ мову.Я багато разів чула, як люди хизувалися своїми незнанями.О, Господи! Це так само, що казати "Я Дурень чи Дурепа"! Вам так не здається?Так, кожен має право обирати, якою мовою йому спілкуватися, але ж знання...Вони повинні бути!Папери, документи, книжки,кодекси - це все українською! Ви ж не хочете , щоб вас десь обдурили?! Чи хочете?!Як це можливо - жити в країні і не знати мову?! Це сором! Мені жаль таких людей. Націоналізм? В цьому немає нічого СТРАШНОГО! Просто у всьому повинна бути міра!!! Але хіба погано, що ми будемо знати і українську, і росіїську мови?! ! Як можете сказати про смак морозива, якщо ніколи не коштували його?! Як можна говорити про мову, якою не володієте? P.S. Дуже смішно чути про те, що українську мову нав`язали. Схаменіться! Це російську вам нав`язали, а ви навіть не помітили!.:)
Marat // 05.05.2009:13.51.16
Добра стаття. Особливо сподобалося про ставлення класиків щодо патріотизму. Підтримаю його повністю.
Зоя Казанжи // 05.05.2009:12.50.01
Михаилу Формузалу. Я мушу Вас засмутити - я не образилась. Я знаю, чиє ім`я та прізвище Ви привласнили:) Якщо Ви не в курсі, це мій псевдонім:) Моє СПРАВЖНЄ прізвище на -ко:))))) Ну і ще є кілька прізвищ:))))
Василь Піддубняк // 05.05.2009:05.15.31
Прживши в Одесі найкращі літа свої (університет, робота на обласному радіо, в газеті "Моряк"), переселившись зрештою у передмістя Одеси Херсон, поділяю роздуми вголос пані Зої. І задаю собі запитання: хто ж найбільше винен, що у місті над морем посутньо побільшало міжнаціональної нетерпимості? А чи не є це природна реакція на крайні прояви деяких наших "патріотів"? Реакція на те, що державна мова не прищеплюється нашим сучасникам як "апофеоз краси", а привязується (як у часи сумнозвісного Валуєва) "циркулярами"? А ще - сірою (блідою) мовою наших газет,радіо, телебачення... "Замахали" ми "пересічного громадянина" шароварами, шаблями, перейменуваннями. І на це теж народ реагує. Відмовляємося від суцільної ленінінзації майданів і вулиць, а навзяуємо (розпорядженням "ока государевого" - губернатора) "грушевизацію" і "шухевизацію"... Люди добрі, поки мова державна ітиме між національного багатолюддя із-під адміністративної палиці, одеські (і херсонські з миколаївськими) бармени проповідуватимуть своє "противлення апофеозу краси". Пані Зої вдячний за порушену тему. Можливо справді нам слід не тільки обурюватися, а й показувати мовну ситуацію у тих куточках держави, де мови співіснують вільно, не сперечаюсь між собою - яка із них більша.
Луканов // 04.05.2009:22.59.04
Привіт, Зою! Прочитав про бармена і загадав такий випадок. Поселявся в Одесі в готель і жіночка, яка чи плату приймала. раптом почала мені розповідати, що я розмовляю "не тією" українькою. При цьому вона мені в приклад ставила прикарпатців-будівельників, котрі теж поселялися і балакали своїм діалектом. Розмовляла фахівець з української філології від готелю російською мовою. чого вона до мене причепилася - второпати я так і не зміг. Але це не її вина, в усьому держава винна:))))). А у мене прізвище на "ов". Це вже не держава винна, а мій батько.
Михаил Формузал // 04.05.2009:22.10.01
Зоя, забыть о гагаузах было весьма непатриотично с вашей стороны.
Дивнич // 04.05.2009:15.38.45
Космополитизм - последнее прибежище патриота.
Зоя Казанжи // 04.05.2009:15.25.33
Согласна, Марина, не одесситы виноваты, что государству нет дела до проблемы, которая не просто актуальна, а жизненно важна! И язык - всего лишь одно из. Меня вот недавно ознакомили с так называемым "индексом этнической нетерпимости" по Одесской области. Страшные цифры... Почти как голосование у Савика Шустера "Украина для украинцев".
Марина Бердичевська // 04.05.2009:15.16.23
Зоя, спасибо. Мудро, сдержанно и по сути. Дай Бог, чтобы Вас услышали. Цитаты - просто золото. А касательно неприятия укр. языка некоторыми одесситами, думаю, не они в этом виноваты. А то большое государство, в котором им приходится жить.