Павло Булгак // 14.04.2009:22.16.45
"Треба просто не плакатися, що нам заважють погані дяді, а працювати", - я про це і кажу пане Піддубний! Було б добре якби цьому сприяв національно-свідомий капітал. Або кошти які акумулює наш Гарант від олігархів йшли на справді дієві і потрібні розвитку української гуманітарної сфери проекти. А то у нас "будуються" самі лише лікарні "майбутнього"
Олександр Піддубний // 14.04.2009:15.15.09
Нас б`ють, а ми міцніємо :) Так відбувається з історією, газом, ЧФ РФ. Так буде і в медіа. У нас вже є медіа і потенціал, які на порядки вищі за російські: Український тиждень, Газета по-українськи, Коментарі, ПіК (сподіваюся, що їхня зупинка тимчасова). Треба просто не плакатися, що нам заважють погані дяді, а працювати.
Дмитро Сизов // 14.04.2009:13.44.50
Единственное, чему Ющенко стоит поучится у Бацьки - играть в хоккей и бегать на лыжах. Кстати , Бацька сам у Ющенко научился - везде брать с собой маленьких детей, для создания позитивного имиджа!
Несвідомий громадянин // 14.04.2009:02.13.39
А що можна запропонувати? Боюся, вже запізно щось робити. Консолідувати країну треба було два-три роки тому - забути про мову, ОУН-УПА, Голодомор та інші спірні питання, не розхитувати човен, відмовитися від різких рухів у гуманітарній сфері, натомість зусередитися на розвитку економіки, реформі правової системи, боротьбі з корупцією тощо. Націонал-демократи на чолі з Ющенком робили усе навпаки і лише поглиблювали розкол у державі. Хочу помилитися, але мені здається, що процес зайшов надто далеко. Заклики до порозуміння вже не допоможуть, на Заході та Сході беруть верх радикали. Федералізація, дрейф східних регіонів у бік Росії - це ще не найгірший сценарій :(
Павло Булгак // 14.04.2009:01.31.22
Так що ви пропонуєте?
Несвідомий громадянин // 14.04.2009:01.10.12
Не плутайте етнічних росіян та російськомовних українців. І не треба видавати бажане за дійсне. Навіть шановний пан Отар визнає, що в Україні близько 20 млн людей говорять і думають українською або мішаною мовою, тобто лише половина країни. Інша половина говорить і думає російською і не має значення, як вони себе називають під час перепису населення - "росіянами" або "українцями", це лише формальність. Ці люди - не французькі араби, не емігранти, на референдумі 1991 р. вони проголосували за створення української держави і мають рівні права з україномовними громадянами. А мовного консенсусу вже було досягнуто за часів Кучми - державний статус української і природне домінування російської на ринку культурної продукції. Але цей хиткий консенсус був штучно зруйнований - велика дяка Нацраді, Мінкульту та іншим національно-свідомим панам. До речі, йдеться не лише про мову, а також про культуру, про погляд на історію, взагалі про світогляд. Ми різні і ніколи не станемо монокультурною країною. І консенсусу щодо "міцної руки" не буде, бо Захід мріє про національно-свідому руку, а Схід про імперську проросійську. Під "міцною рукою" наші громадяни розуміють абсолютно різні політичні режими. Невже ви цього не розумієте? Ви взагалі буваєте в Донецьку, в Одесі, в Криму, вивчаєте тамтешні настрої? Схоже, через небажання йти на взаємні поступки проект "Україна" не має майбутнього :(
Гість // 14.04.2009:00.08.36
Питання на засипку - чим росіяни в Україні відрізняютьяс від татар в Україні? Росіяни якась особлива нація чи каста? Може у них немає власної національної держави, де б вони змогли реалізуватися як національність? Чи може кількість етнічних росіян в Україні неухильно збільшується і є тенденція, що через 30 років питома вага росіян в Україні перевищить 50%? Дозволю собі вас розчарувати, якщо порівняти дані перепису, то кількість українців неухильно збільшується, а кількість росіян за останні 11 років зменшилася на більше 3 млн. людей. І це цілком закономірно бо самі етнічні росіяни не ототожнюють себе як окремий етнос в цій країні, а поступово натуралізовуються із покоління в покоління - тобто стають українцями. І дані наступного перепису це лише підтвердять.
Павло Булгак // 13.04.2009:23.44.00
Ось вам і перший консенсус Сходу і Заходу - запит на сильну руку:) А про який консенсус говорите ви? Що ви пропонуєте? Другу державну російську мову? Цього ніколи не буде - і я першим "кину камінь" в того, хто це спробує зробити в Україні. А щодо російської мови ви помиляєтеся. Дивіться дані перепису. У демократичній Франції арабською говорить як ви кажете добра половина країни враховуючи 10 млн. арабів, але я не бачу там другої державної мови - арабської. А ще в Україні добра половина говорить англійською, польською, німецькою - це те ж привід робити їх другою державною? Тому проблема російської мови ніколи не буде вирішена в цій країні, якщо ми не визнаємо, що це мова національної меншини, тоді на неї розповсюдяться усі європмейськи і демократичні конвенції, і нею реально зможуть користуватися як офіційною регіональною мовою, етнічні росіяни, які компактно проживають в Криму чи на Східній Україні. Будь-яка друга чи третя державна мова завжди привязана до етнічності їх проблема вирішується саме в цьому розрізі. А ви плутаєте мову спілкування з мовою певної національності. Якщо я вільно володію і спілкуюся англійською - я по вашему англієць?
Несвідомий громадянин // 13.04.2009:21.45.10
Щодо попиту на "сильну руку, національно-свідому руку". Такий попит існує на Заході України. На Сході інший попит - на сильну імперську, проросійську руку. Ви впевнені, що якщо дійде до зіткнення двох сильних рук, переможе саме ваша рука - національно-свідома?
Несвідомий громадянин // 13.04.2009:21.40.57
Націонал-демократ, який не проти "диктатора з людським обличчям"? :) Щодо "меншин". Павле, ви намагаєтесь видати бажане за дійсне. Російськомовні громадяни України - це не "національна меншина", подібна до татар чи гагаузів, це добра половина України (чи недобра, бо несвідома). Неможливо нав`язати їй ваші цінності, ваші правила гри. Треба шукати якийсь консенсус, йти на взаємні поступки, але т. з. "націонал-демократи" цього не хочуть, бо консенсус заважатиме національному відродженню (у їхньому розумінні). Тому для вас зручніший український Бацька чи Лі Куан Ю - бо диктатори на поступки не йдуть.
Павло Булгак // 13.04.2009:21.05.17
Ви були не праві. Я кажу про сценарії розвитку можливі в нинішній ситуації, або демокартія, або диктатура, і ви маєте розуміти, що суспільний попит рано чи пізно задовольняється. Був попит на демократичні перетворення його задовольнили помаранчевою революцію. Є зараз попит на сильну руку - його задовільнять якщо нинішня еліта не вдихне в демократичні перетворення нове дихання. Щодо наіоналізму. Це не є моя світоглядна позиція. Я не є націоналістом, і завжди на цьому наголошую, можу лінки привести навіть. Я націонал-демократ, і нічого в цьому словосполученні поганого немає, я сповідую політичні погляди Вячеслава Чорновола, якого однаково поважали і на Сході і на Заході. Я поважаю права національних меншин, в тому числі передбачені європейськими угодами і конвенціями. Будь-ласка в місцях компактного проживання вживайте свою регіональну мову - російську, татарську, хоч китайську. Але володійте українською, знайте її, поважайте, будете змушені використовувати її всюди де вимагаєтсья державна мова. Тепер щодо демократії. Справжньої демократії в тому ідеалістичному вимірі якою ми її розуміємо не інсує в реалі ніде. Навіть в еталонній для нас Америці. Я дуже добре вивчав те, що там відбувається з демократією і свободою в новому тисячолітті. Мені ближчі європейські цінності і європейська демократія, якщо її так можна назвати.
Несвідомий громадянин // 13.04.2009:19.14.09
Побачив ваш останній коментар 13.04.2009:18.59.54. Я був правий :)
Несвідомий громадянин // 13.04.2009:19.10.25
А хто визначатиме цей "достатній рівень людських свобод"? Ви та ваші національно-свідомі однодумці? Звісно, українських громадян, які мешкають в Донецьку, Одесі чи Криму ніхто не питатиме - бо вони "несвідомі", "зрусифіковані" і "п`ята колона". Ви маєте намір вирішувати за них, яка мова, культура, кіно, книга, телебачення їм потрібні, а які - ні. Як в старому радянському анекдоті про комунізм: "Сьогодні в ковбасі потреби немає". У Східній Європі вже була "народна демократія", ви пропонуєте "національну демократію". Ні, Павле, справжня демократія заважатиме вашому національному відродженню, бо ваші погляди на це відродження не збігаються з поглядами мільйонів ваших співгромадян. Вам потрібна націоналістична диктатура - український Лукашенко чи Лі Куан Ю :)
Павло Булгак // 13.04.2009:18.59.54
Очевидно, що зараз і соціологія це показує - є суспільний запит на сильну, національно свідому руку, український аналог сінгапурського Лі Куа́н Ю. Отже є усі можливості для реалізації "Сингапурського сценарію", такого собі диктатора з людським обличчям, який знищить корупцію, наведе порядок і розвиватиме ринкову економіку, але не дикий капіталізм, який себе скомпроментував нинішньою кризою, а за досттаньої участі державного втручання. Якщо суспільство обере цей варіант розвитку країни я буду не проти.
Павло Булгак // 13.04.2009:18.48.29
А найбільше нам не вистачає політичної та особистої волі. Якби Ющенко хотів, і мав внутрішню політичну волю - він би легко навів порядок в країні за останні 5 років, в тому числі тому, що стосується гуманітарного напрямку розвитку всього українського.
Павло Булгак // 13.04.2009:18.46.14
Несвідомий громадянину, демократичні норми, як на мене, цілком дозволяють добитися того, щоб в Україні захищалася "українська мова, культура, кіно, наука, книга, радіо, телебачення, український інтерес у світі". Демократичні норми дозволяють потрапити до парламенту націоналістам, якщо ви натякаєте на них. Є інший сценарій наведення порядку, я називаю його "Сінгапурським", зрештою не важливо який використовувати підхід в управлінні державою. Головне результат за умови збереження достатнього рівня людських свобод.
Несвідомий громадянин // 13.04.2009:18.19.57
Павле, чому ви відповідаєте питанням на питання? Може, ви не щирий Українець, а єврей?:) Ваша мрія - український аналог Лукашенка або Путіна, що захищатиме "українську мову, культуру, кіно, науку, книгу, радіо, телебачення, український інтерес у світі", незважаючи на демократичні норми, свободу слова, свободу поширення інформації, вільний ринок та інші європейські дурниці. Ваша мрія - національно-свідомий диктатор. Хіба не так?
Павло Булгак // 13.04.2009:18.05.13
Моя мрія національно-свідомий на ділі, а не на словах Президент України, який на ділі, а не на словах дбатиме про українську мову, культуру, кіно, науку, книгу, радіо, телебачення, український інтерес у світі.
Павло Булгак // 13.04.2009:18.03.02
Шановний Несвідомий громадянину, а ви вважаєте, що патріотизм немає нічого спільного з європейськими цінностями і демократією?
Несвідомий громадянин // 13.04.2009:17.52.43
У словосполученні "націонал-демократ" мене завжди дивувала суперечність між першою та другою частинами. Я радий, що ви нарешті почали називати речі своїми іменами. Так, ваша мрія - це національно-свідомий Лукашенко. Або національно-свідомий Путін. Тільки навіщо ви у 2004 році кричали про демократію і європейські цінності?
Хлопець // 13.04.2009:17.09.19
Джед Санден - не авторитет. І, як медіа-менеджер, він слабенький. І про непопулярність українського "Новинаря" він ляпнув, щоб прикрити власні менеджерські промахи. Павле, але національно-свідомий капітал в мас-медіа все ж таки є, хоч і небагато. Але і тут така сама проблема - наші національно-свідомі власники НЕ ЗНАЮТЬ, ЯК треба робити успішні мас-медіа. Єдине, що в цій ситуації тішить, що на відміну від Сандена, Васильєва, Шкірі і т.д., нац-свідомі власники принаймні запитують у знаючих людей поради. А значить прогрес українських мас-медіа вже близько, він не за горами.
Павло Булгак // 13.04.2009:16.24.31
"Попиту нема" кажуть коли через недбалий менеджмент закриваються україномовні видання - давайте згадаємо слова Сандена про "Новинар". Попит на україномовне видання є - немає нормального свідомого власника чи інвестора який би інвестував кошти у нього, взагалі у все українське. Ніхто не заважав Ющенку зняти Бульбу, і знайти для цього фінансування, а не розводити самі теревені. Ніхто не заважає зробити виключно на 100% україномовну радіостанцію з 100% ефіру українських пісень. Немає національно-свідомого капіталу, а держава в цьому плані демонструє імпотенцію
Отар Довженко // 13.04.2009:15.18.05
Павле, попит - странний звєрьок. Ось в Україні не менше 20 млн людей говорять і думають українською (або близькою до неї мішаною) мовою, але на всеукраїнську пресу українською мовою "попиту нема" :)
Хлопець // 13.04.2009:14.50.10
Павле, це добре, що Ви радите вчитися у Лукашенка не всьому, а тільки дечому. Між іншим, мені здається, що незабаром Лукашенко ввімкне російські телеканали назад - він просто вкотре по щось з Кремлем торгується. От виторгує щось для себе і поверне телеканали.
Павло Булгак // 13.04.2009:14.42.36
Ага і з українськими школами та бібліотеками те ж типу немає попиту... і це на мільйон етнічних українців в Росії.
Отар Довженко // 13.04.2009:14.37.25
Для справедливості слід сказати, що цей аргумент, звісно, не раз лунав у суперечках на різних рівнях, аж до високопосадовців (але не Президента). На нього є в російської сторони і відповідь: по-перше, українських каналів нема, бо нема попиту. По-друге, українські канали насправді є (справді в багатьох кабельних мережах ретранслюють інтер-плюс), а де нема, то це не тому, що держава не дає, а тому що самі не хочуть входити.
bulgak // 13.04.2009:14.35.42
Ну я ж пишу в дечому, конкретно в цьому почитися. А в усьому іншому що стосується авторитаризму, цькування опозиції, білоруському КДБ і винищенні власної білоруської мови - звичайно я не підтримую категорично.
Віталій Мороз // 13.04.2009:14.32.03
Павло, запрошую тебе на фестиваль Білоруська весна-2009!:) там ти зможеш перед великою цільовою аудиторією висловитися, як треба вчитися у Бацьки:)))