Сергій Штанько // 13.09.2011:09.41.23
Ага. А всі, хто в світі проти Гітлера, просто зобов`язані, водночас, бути за *таварища Сталина*. Не сприймати обох - неприпустимо! Логіка...
Олександр Михельсон // 12.09.2011:20.09.40
Сергій Штанько // 12.09.2011:13.55.41 Можу процитувати лише одне: "Хто не з нами - той проти нас". Так міг би сказати бен Ладен. Але, з його точки зору, Ви саме "з ними" :((((
Сергій Штанько // 12.09.2011:13.55.41
Олександре, що Ви хочете? Щоб мені *відітнули голову* Штати або саддамівський Ірак? Бо я ж не прихильник ні Штатів, ні саддамівського Іраку. Чи Ви хочете, щоб вони спільно, домовившись між собою, *відітнули мені голову*, тому що я не схвалюю ні тих, ні інших? Але це неможливо, бо в мене одна голова. І в моїй голові склалося переконання: я не прихильник кривавих методів, до яких вдаються як США, так і противники США. Я взагалі не прихильник терористичних кривавих методів, хто б до них не вдавався. Це я говорю саме Вам, бо тупим матюкачам-відвідувачам цього ресурсу взагалі нічого б не говорив. Я читаю все, що Ви пропонуєте у Ваших дописах. І в мене склалося враження, що Ви – не лише розумна, але й емоційна людина. А емоційність як позитивну якість я ціную. Бо людина розумна, але не емоційна,– то людина холодна й байдужа. А що візьмеш із байдужої людини? Вона ж і сприяє здійсненню злочинів. З іншого боку, людина емоційна має після емоцій звертатися ще й до розуму. Дуже прошу, не сприймайте те, що я зараз скажу, як занудне моралізаторство або зверхнє порадництво. Бо на таке моралізаторство я не маю права. І все ж – гармонізуйте свою логіку розумної людини і людську небайдужість. Не поспішайте робити висновки, називаючи когось *ідіотом*. Що значить *усім війну давай!*? Мені *війну давай*? Так вона мені не потрібна. Мені не потрібне відтинання голів в будь-якій країні. Мені не потрібні бомбардувальники над будь-якою столицею. Ну, врешті, що ж тут незрозумілого? Терористи вчиняють напад на Штати. Вже підірвано (!) північну башту ВТЦ, вона вже (!) горить. Люди починають тікати із сусідньої, південної башти. Але служби *оповіщення* й *охорони* (?!) зупиняють їх і повертають назад, запевняючи, що для південної башти *загрози немає*. Ті повертаються. І гинуть через кілька хвилин у своїй південній башті, куди врізається наступний літак-бомба (може, читали про це або бачили *у війні по телевізору* свідчення учасників подій?). Захоплюють один літак. Про це стає відомо диспетчерам. Захоплюють другий (!), третій (!!), четвертий (!!!) літак. І ніякого реагування *властей*! Врешті, піднімають-таки у повітря військові винищувачі. І ті летять *перехоплювати* терористів у … прямо протилежному напрямку!!! Ну, скажіть, це та сама могутня Америка, якою раніше пишалися її громадяни? Це та сама Америка, керівники якої запевняли: якщо навіть ОДНОМУ громадянинові США загрожує небезпека у БУДЬ-ЯКОМУ регіоні світу, весь морський і повітряний флот Штатів буде через хвилину направлено до цього регіону? Так от воно сталося. У своєму власному *регіоні*, а не на Близькому Сході чи в Арктиці. І що, захистили? Немає більше колишніх непереможних Штатів! Хоч кому голову відітни, доводячи протилежне. Немає. Ну, може, хтось із цього і радіє. А я просто стверджую...
Олександр Михельсон // 12.09.2011:11.34.05
Сергій Штанько // 12.09.2011:10.31.44 - Ви маєте право мати свою думку щодо 11 вересня. І Аль Каїда має право мати свою думку щодо 11 вересня. І ЦРУ має право мати свою думку щодо 11 вересня. А от елементарна логіка такого права не має. Про що я й к4азав. Логіка нікому не цікава - усім війну давай! тим паче, якщо це війна по телевізору, і за неї нічого не буде окремо взятому Штанькові. Це ж не виступати в Саудах проти терору мусульман щодо таких же мусульман, там швидко голову відітнуть.
Сергій Штанько // 12.09.2011:10.31.44
Олександру Михельсону. Все прочитав. Але, вибачте, так і не зрозумів, чому Ви продовжуєте вважати, що я писав це з гиденькою посмішкою примітивного обивателя? Так, я стверджував (і продовжую стверджувати!), що після 9/11 колишньої непереможної Америки вже немає. Америка раніше могла не досягти перемоги у десяти чи двадцяти війнах, але вона цього разу зазнала поразки на СВОЇЙ, а не в’єтнамській чи лаоській території. І її уряд, її потужні спецслужби не змогли відвернути катастрофу. Олександре, про це ж говорять самі американці вже десять років!!! А Ви, здається, говорите про щось інше. Більше того, США не просто зазнали людських жертв, вони втратила свої символи, які й означали, що Америка – це Америка. І ту, вчорашню Америку, вбито. Не в фізичному, звичайно, сенсі. Хіба це не зрозуміло? Так при чому тут моя вигадана Вами *втіха* із цього приводу? Або Ваше незадоволення з того ж самого приводу? Це ж просто факт. Я ще раз можу сказати, що без цих символів немає тих, усім відомих до 9/11, Штатів. Це моя думка. Додам для порівняння: як немає Китаю без Великої китайської стіни чи, скажімо, Ієрусалимського храму без Стіни Плачу. Пропонуєте написати про жертв Хусейна? Можливо, напишу колись. Як і про інших названих (і не названих Вами) претендентів на звання диктаторів. Тим більше, що Хусейн був видатною тварюкою геополітичного масштабу. І йому було все одно, на чиї голови падають бомби – на голови *правовірних мусульман* чи усіх *невірних*. PS. Ви також говорите у коментарі: *БАГАТО* ЗАГИБЛИХ У ВТЦ НЕ МОГЛИ БУТИ НЕ-ГРОМАДЯНАМИ США ЯК ВИ ТВЕРДИТЕ, БО ТАКИМИ МОГЛИ БУТИ ЛИШЕ ПРИБИРАЛЬНИКИ ТА ІНШИЙ ТЕХПЕРСОНАЛ*. Може, й не могли. Але у численних джерелах вказується (у тому числі про це говорить National Geographic), що серед майже 3 000 загиблих були представники 92 країн. От вони, ці представники, й могли бути, на мій погляд, не громадянами США, бо у ВТЦ не лише працювали місцеві клерки. Туди щодня заходили тисячі (!) відвідувачів із усього світу – як відряджених у справах бізнесу, так і туристів (ВТЦ був традиційним популярним туристичним об’єктом саме як *символ Америки*). PS-1. Втім, цю дискусію можна продовжувати вічно. Скажу, однак, що Ви, звичайно, маєте повне право скласти своє враження про мою скромну особу рядового блогера. А я можу мати свою власну думку з приводу будь-якої події. Ще раз дякую.
Олександр Михельсон // 12.09.2011:00.16.47
ТРЕТЄ І ОСТАННЄ Сергій Штанько // 11.09.2011:22.35.19 З НЕТЕРПІННЯМ ЧЕКАЮ НА ВАШ ТАЛАНОВИТИЙ БЛОГ, В ЯКОМУ ВИ ТІШИТЕСЬ ІЗ ПРИВОДУ РОЗГРОМУ АМЕРИКОЮ САДДАМІВСЬКОГО ІРАКУ - АДЖЕ САДДАМ ЗНИЩИВ ЗА ЧАС СВОГО ПРАВЛІННЯ НАБАГАТО БІЛЬШЕ ЛЮДЕЙ, НІЖ АМЕРИКАНЦІ ПІД ЧЯАС І ПІСЛЯ ЗАВОЮВАННЯ. ВИ Ж УСІМ СПІВЧУВАЄТЕ, ЧИ НЕ ТАК? ТАК ОСЬ І ПОСПІВЧУВАЙТЕ ЖЕРТВАМ ХУСЕЙНА. ДЯКУЮ. p. s. СЛОБОДАНА І КАДДАФІ НЕ ЗАБУДЬТЕ ТЕЖ. НА ЇХНІЙ СОВІСТІ (У ЇХНІХ КРАЇНАХ) ЗНАЧНО БІЛЬШЕ, НІЖ НА СОВІСТІ ОБАМИ НАВІТЬ РАЗОМ ІЗ БУШЕМ.
Олександр Михельсон // 12.09.2011:00.14.08
ДРУГЕ. Сергій Штанько // 11.09.2011:22.35.19 --- ВИ, ПАНЕ СЕРГІЮ, ВСТИГЛИ ПОБУВАТИ НА ВЕЖАХ ВТЦ, Я НІ. АЛЕ Ж У НАШ ЧАС Є ЗНАННЯ, ДОСТУПНІ ЗДАЛЕКУ. "БАГАТО" ЗАГИБЛИХ У ВТЦ НЕ МОГЛИ БУТИ НЕ-ГРОМАДЯНАМИ США, ЯК ВИ ТВЕРДИТЕ, БО ТАКИМИ МОГЛИ БУТИ ЛИШЕ ПРИБИРАЛЬНИКИ ТА ІНШИЙ ТЕХПЕРСОНАЛ, І ТО НЕ СКРІЗЬ. А ЦЕ НЕ БІЛЬШЕ 1 - 3 % В БУДЬ-ЯКОМУ ОФІСІ. А ОТ Я ПРО ТЕ, ЩО ЗАГИБЛІ В БІЛЬШОСТІ СВОЇЙ НЕ ГОЛОСУВАЛИ ЗА БУША, МАВ НА ТЕ ПІДСТАВИ, БО В НЬЮ-ЙОРКУ В ПРИНЦИПІ МАЛО ГОЛОСУВАЛИ ЗА БУША, А ВЖЕ ОФІСНИЙ ПЛАНКТОН - ПОГОТІВ.
Олександр Михельсон // 12.09.2011:00.10.52
ПЕРШЕ Сергій Штанько // 11.09.2011:22.35.19 ---США можуть роками засипати бомбами території своїх «ворогів» і успішно знищувати мирних мешканців, як вони це робили у В’єтнамі, Камбоджі, Кореї, Іраку, Афганістані, Сербії, Лівії. США можуть відкрити ще десяток в’язниць на зразок гуантанамівського концтабору або катівні «Абу-Грейб». <...> Америка як наддержава може багато. Але вже ніколи вона не матиме статусу непереможної країни. Бо <...> всесильні Штати отримали нищівну поразку, бо не змогли захиститися --- "10 років тому вбито і колишню Америку, адже символи її брутальної сили - Пентагон і нью-йоркські башти-близнюки - були зруйновані" ВАЖКО НЕ ПОМІТИТИ, ЯК ВИ, ПАНЕ СЕРГІЮ, НЕ ТІШИТЕСЯ.
Олександр Михельсон // 12.09.2011:00.05.03
Гість // 11.09.2011:22.54.42 - На жаль, у мене не було місця для докладнішого розбору тенденції зміни обличчя терору в ХХ сторіччі :( Щодо польських сіл - їх різали за точнісінько тими ж ознаками, за якими різали б мешканців німецьких колоній, якби Гітлер таки створив їх, як планував, 1944 року. Поляки на Волині були окупантами і поводились як окупанти, вони були тим же, що, скажімо, євреї на Голанських висотах. Але, звичайно, більшість серед них чиновниками й офіцерами не були, тут ви праві. І вбивства мирних жителів не повинні виправдовуватись.
Гість // 11.09.2011:22.54.42
Александр, у вас несколько идеализированное представление о террористах первой половины XX века. Эти замечательные ребята считали своими "непосредственными врагами" целые классовые и национальные группы. Почитайте хотя бы про Wall Street bombing 16 сентября 1920 года - для современников это был не меньший шок, чем для нас 11 сентября 2001. А в Палестине взрывать бомбы в людных местах (арабские кафе, базары, автобусы) первыми начали именно еврейские активисты из "Иргуна" во время арабского восстания 1936-1939 гг. Что касается УПА, то к какой категории вы относите жителей польских сел, вырезаемых по национальному признаку - "солдаты и офицеры вражеских войск", "чиновники оккупационных режимов" или "коллаборанты"?
Jew // 11.09.2011:22.45.51
Штанько у вас мания величия.... мало ли идиотов корыстных на свете помимо вас
Сергій Штанько // 11.09.2011:22.35.19
Розумію, Олександре, що у Вашій інтерпретації *ідіот для Аль-Каїди* – це я, автор невеличкої заміточки *Не та Америка*. А тому розгорнуто відповім, Вас же процитувавши. *Із чим і вітаю всіх *мислителів*, які тішаться сьогодні того, що, бач, 11 вересня *непереможна Америка програла*. Чекайте, а коли це я з цього *тішився*? Я констатував факт. Програла, та й усе. Ви особисто можете з цим не погоджуватися, Ваше право, але до чого тут *тішаться*? Чи, може, я десь говорив про *борців з імперіалізмом США*? Про це й справді міг говорити лише ідіот. Або ще одне: *Америка споживає найбільше енергоресурсів у світі*, інакше кажучи, *американці з’їли наше сало*. Ні вони не з’їли наше сало, вони споживають найбільше енергоресурсів у світі. Я про це говорив. А своє сало ми самі з’їли. І ще їмо. Далі. *Проблема в тому, що від антиамериканістів навіть для тих, кого вони підтримують – чи думають, що підтримують – все одно немає жодної користі*. А кого я *підтримував*? Олександре, я говорив про те, що Америка ПРОГРАЛА, ХОЧА Й ЗАЛИШАЄТЬСЯ НАДДЕРЖАВОЮ. Чи я не саме це говорив? Врешті, я ж не такий вже *по Лєніну* ідіот, щоб радіти з того, *що клерки у вежах ВТЦ *заслужили* на смерть лише за те, що є громадянами США*. До того ж, там було дуже багато не громадян США. Я з цього не радію. А якщо радію, то скажіть же, як і де *радію*?! Запевняю, я не менше Вас співчуваю батькам тих дітей, які загинули в Штатах (чи десь ще) від рук терористів. Але (можете за це мене засуджувати або й називати ідіотом-антиамериканістом) я співчуваю також батькам тих дітей, яких вбили політики і вояки США. Це до Вашого зауваження про те, що у декого відсутня така *елементарна чеснота, як те ж таки співчуття*. Гадаєте, ця чеснота лише Вам притаманна? І, знов-таки, запитаю ще раз: де і коли я тішився з приводу американської трагедії 11 вересня? Дайте відповідь хоч з *трьох разів*, хоч з одного. Дякую.