Сергій Штанько // 01.09.2011:14.56.03
Для Гостя. Давайте спростимо завдання. Бо так ми дійдемо до витоків мови пушту :) Я продовжую стверджувати: *Відчуваєш себе громадянином України - знатимеш українську!* А китайцям я щиро бажаю успіхів в опануванні як путунхуа, так і іншими діалектами й мовами.
Гість // 01.09.2011:14.21.45
"відчуваєш себе громадянином Китаю - знатимеш свій *діалект* китайської" Если следовать Вашей логике, то сознательный гражданин КНР должен знать именно путунхуа, продвигаемый властями в качестве "правильного". А если подходить к украинскому и русскому с китайскими мерками, их следует считать не отдельными языками, а диалектами некоего абстрактного славянского языка :)
Сергій Штанько // 01.09.2011:13.56.03
Максим Савчук: *...відключити російську розкладку на компах...* А якщо я пишу українською, тобто, своєю рідною, і російською, яку вважаю мовою найсильнішої в світі літератури, мені що відключати?
Сергій Штанько // 01.09.2011:13.52.24
Дозвольте виправити помилку. Пропоную читати у такій редакції: відчуваєш себе громадянином Китаю - знатимеш свій *діалект* китайської. Але все ж, погодьтеся, *діалект* саме китайської, а не якоїсь іншої. Це, мабуть, принципово.
Гість // 01.09.2011:13.47.07
Максим Савчук "пропоную флеш-моб: журналістам та іншим роботяг слова, що пишуть українською, відключити російську розкладку" Вношу встречно предложение: изготовить глобус без России и гордо держать его на рабочем столе. Представляете, как огорчатся украинофобы? :)
Гість // 01.09.2011:13.43.12
Сергій Штанько "Май усвідомлення того, що ти громадянин Китаю – знатимеш китайську... Тобто, в Китаї усвідомлюють, у нас – ні". Должен Вас огорчить - единого "китайского языка" в Вашем понимании не существует. Есть ряд т. н. "диалектов", которые отличаются друг от друга гораздо больше, чем украинский от русского или португальский от испанского. Для китайца изучение другого "диалекта" равноценно изучению иностранного языка. Роль эталонного выполняет пекинский диалект (путунхуа), он используется в школах, но треть жителей КНР им до сих пор не владеет, а половина из тех, кто владеет, не пользуются этим языком в повседневной жизни
Максим Савчук // 01.09.2011:11.55.50
повага до мови і країни починається з кожного. пропоную флеш-моб: журналістам та іншим роботяг слова, що пишуть українською, відключити російську розкладку на компах. при необхідності цитування мовою оригіналу "ьі" можна вставляти як лямду - в меню Ворда Вставити символ )
Сергій Штанько // 01.09.2011:09.23.54
Стаття 10 Конституції України: *Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом*. Уявімо фантастичне: положення Конституції виконуються! Виходить, хочеш жити в Україні – вивчай державну мову. А як інакше? А хочеш, разом із тим, досконало знати російську (татарську, гагаузьку) – маєш для цього усі можливості. Держава ж сприяє, чи не так? А кому заманеться, той нехай водночас опитування проводить щодо того, у якої мови більше прихильників. Насправді держава не забезпечує нічого. У тому числі й виконання цього положення Конституції. А політикам з будь-якого табору мовна *проблема* вигідна так само, як Сполученим Штатам вигідне існування *мусульманської загрози*. Тобто, можна на цьому поспекулювати. Ну, а *гаранти* Конституції, у статті 1-й якої записано, що *Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава*, традиційно зайняті іншими справами. Гарантувати нема коли. Втім, і відсутність гарантій зі сторони держави (або ж гарантів) заважає далеко не у всіх випадках. Май усвідомлення того, що ти громадянин Китаю – знатимеш китайську. Май усвідомлення того, що ти громадянин України – знатимеш українську. Виходить, не усвідомлюють. Тобто, в Китаї усвідомлюють, у нас – ні. От вам і вся *конституція* разом із *гарантами*.
Олександр Михельсон // 01.09.2011:03.01.17
Гість // 31.08.2011:23.25.43 Пасіб за п`дсказку, уже учьол!
? // 31.08.2011:23.46.18
пошто сєрчаєшь
Гість // 31.08.2011:23.25.43
Безусловно, обращение к нарочито издевательскому транслиту - это верх изящества и остроумия. Но, к сожалению, Вы используете этот замечательный прием слишком робко. Нужно писать так: "Лєнєн", "Сєводня", "защітнєкаф пушкєнскай рєчі". Тогда Ваш блестящий слог приобретет особую остроту, одесские украинофобы будут сражены наповал, а коллеги из "Українського тижня" умрут от зависти :)