Останнє у блогах

Більше

Архів


Як Кучма послухався Клінтона і створив... ФБР

Микола Сухомлин, 30.10.2009 01:40

Днями на семінарі "Світові стандарти журналістики", що відбувся завдяки співпраці Академії української преси (президент - Валерій Іванов) із "Фондом Фрідріха Науманна за свободу" (керівниця представництва Фонду - Гайке Дьорренбехер) присутні вчергове порушили питання корупції в Україні. Ось одна з інформацій, котру оприлюднив німецький журналіст, кореспондент газети "Süddeutsche Zeitung" у Варшаві, Москві та Києві Томас Урбан.

Наприкінці 90-х, коли до Києва прибув тодішній президент США Білл Клінтон, у нього відбулася "душевна" розмова з Леонідом Кучмою. Американський президент пригрозив українському правителю, що в разі, якщо Україна не почне значно активніше боротися з корупцією, то про деякі "янківські" програми, інвестиції тощо можна буде забути. Мовляв, занадто вже багато американських бізнесменів скаржаться йому на "особливості української держави".
Як тоді стало відомо з власних джерел "The Associated Press", Леонід Данилович клятвено пообіцяв утворити в державі орган на зразок "заморського" FBI (ФБР). А згодом з’явилося в Україні Національне бюро розслідувань, яке очолив Василь Дурдинець. Томас Урбан зустрівся з ним одним із перших.
На візитівці, яку подарував Урбану новоспечений директор, було акуратно замальовано ручкою "державної безпеки", аби, як пояснив господар, не плутали з "комітетом державної безпеки" - загальновідомим КДБ.
Керівник Нацбюро не міг не похвалитись особовим складом організації. Кадри викликали в нього найбільшу професійну гордість. Бо, за його словами, могли ногою відчинити будь-які двері, показували клас у стрибках із парашутом. Іншими словами, мали всі навички для того, аби боротися з проявами корупції в Україні. На запитання Томаса щодо необхідності залучення до бюро фінансових аналітиків, спеціалістів з інформаційних технологій і т. д. реакцією було щире здивування та відповідь: "А навіщо?.."
Але найкрасномовнішим було останнє повідомлення Дурдинця. Подобрілий керівник вирішив по-свійськи розтлумачити (пояснити) німецькому кореспондентові, що насправді в Україні корупції... немає. Саме так. Просто, на його переконання, американці не розуміють, що "так ми ділимо своє". І чому ж вони до нас лізуть зі своїми порядками?! - йому було невтямки. От, приміром, у Німеччині за рік було зафіксовано близько чотирьох тисяч фактів корупції. А в Україні - усього 38. "Значить, у вас, у Німеччині, справи значно гірші, ніж у нас", - констатував Василь Дурдинець.

Що ж, боротися з самим собою, тобто, перепрошую, з корупцією, надзвичайно важко. Цікаво, скільки в Україні буде ще створено подібних псевдоструктур, бо ми ж європейська країна. Щоправда, тільки географічно...

P. S. Утворена структура померла, так, власне, і не народившись. Указом Президента України від 15 грудня 1999 року та Постановою Кабміну від 27 грудня 1999 року Національне бюро розслідувань України було ліквідовано.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст, медіаексперт, тренер (Харків)


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

    Головна RSS