Останнє у блогах

Більше

Архів


«Лідер» іде в Галичину

Євген Булавка, 05.10.2009 11:20

Подорож Івано-Франківщиною зараз може принести дещо незвичні враження. Для точних підрахунків не було часу, але «на око» найбільше площі під політичною рекламою - у Віктора Януковича. Побачити знайомі ще з Києва рекламні щити з написом «Почую кожного» було очікуваним. А ось борди лідера ПР вздовж трас, на яких він посміхається, обійнявшись з гуцулами, - в цьому був елемент певної несподіванки.

Питання не у присутності Януковича на Прикарпатті як такій, а у формах, які він вибрав для неї. Бо коли дивишся на те, як Віктор Федорович тримає за плече гуцулку у барвистому національному вбранні, на згадку приходять і його слова про руку, яка «не дрогне» при підписанні закону про російську, як другу державну мову, сказані в Одесі. Не знаю, чи зможе в такому разі він розраховувати на обійми.

*

Цікаво й інше - як на такі зображення відреагували б на рідному для Януковича, і для автора цього допису, Донбасі? Негативні стереотипи, які мають місце у відносинах між українськими регіонами, річ неприємна, але вони є. Зрозуміло, що, скажімо, у Донецьку, лідеру ПР треба співати зовсім іншої «пісні». Про що говорить те, що він так сміливо порушує вірність «своєму» електорату? Про прогресивність поглядів, чи, що більш ймовірно, про недооцінку сучасних можливостей комунікації?

Кампанія Януковича, яку дуже добре ілюструє оце «гуцульське» фото, загалом вписується у розпочату в медіа дискусію про «загрозу диктатури» в Україні.
Обіцянки «почути кожного» і демонстративні рекламні обійми з людьми - це, як раз, і є стиль авторитарного правителя. Якби національна ситуація в Україні була чимось подібна до тої, що існувала в СРСР, хто зна, чи не побачили б ми і тоді Віктора Федоровича на рекламних картинках серед репрезентантів різних націй в усій їхній етнографічній красі? 

При авторитарному режимі людям й не треба нічого говорити, наприклад, про економіку. Достатньо публічно представляти себе як «батька народу», і створювати у цього народу ілюзію можливості бути почутим «особисто» вождем. 

Хоч з історії добре відомо - чим ближче люди до диктатора, президента чи генсєка на картинках, тим далі вони від нього у реальному житті.

* фото з http://mr-brut.livejournal.com/258067.html


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS