Останнє у блогах

Більше

Архів


17 вересня

Олег Покальчук, 18.09.2009 15:08

Відома казочка про пастушка, який бавився тим, що кричав “Вовки!“, аж поки люди перестали на те зважати, і реальні вовки його таки роздерли, попри крики.

У Львові 17 вересня аматори зробили інсценізацію вступу червоних до Львова, як вони бігли з червоними прапорами до мерії, аж один дядько повірив і кинувся реально захищати Ратушу від тих акторів.

Дивні діла твої, Господи! Я вдень 17-го виступав на футурологічній конференції під назвою “Послезавтра”, де говорив про крах лібералізму і перспективи консервативної революції в Україні. Виступала там чимала кількість знайомих і не знайомих, але від того не менш цікавих людей. Був мій старий знайомий ще по Канаді, Михайло Винницький, фахівець з економічної соціології. Гарний промовець, він почав виступ з переліку вікопомних полій, що сталися в різні роки 17 вересня.

В перелік увійшов навіть епізод його академічної біографії, але не увійшло 17 вересня 1939 року. Що для українського хлопця, народженого в Канаді, трохи дивно.

Але в залі сиділо десь під сотню менеджерів і бізнесменів різного рівня, тобто люди конкретні, для яких історія не є предметом заробітку.

Ввечері увімкнув Шустера - а там 17,09.39. обговорюється на повну котушку з тими самими регіональними балаболами, і Винницький при тому обговоренні є. Ну, думаю, з памятю все гаразд, з товариством не склалося. Проблеми політкоректності, певно, були вдень.

В той самий час клацаю на ОРТ - а там москалі обговорюють проблеми цивілізаційного вибору Росії. Леонтьев, Єрофеєв, Павловський, ще якісь. Всі сходяться на тому, що Росії нема чого запропонувати своїм сусідам. А саме - привабливої моделі розвитку.

Точнісінько в цей самий час американці вже офіційно підсовують полякам свиню (і подарунок Кремлю) акурат на 17 вересня і кажуть, що систем протиракетної оборони в Польщі не буде. Їхній міністр оборони блідне, точно як наш президент, і не тому, що у ньго жінка теж американка, а тому, що теж кинули. І так само не може зв”язати двох слів, бо хоче матюкатися, А не можна.Політкоректність.

По сумі обставин виходить, що світова спільнота тицяє в руки чи яке інше місце Кремлю знову червоний прапор і бажає попутного вітру.

У нас - або чепурна євроатлантична політкоректність або якесь бичаче дискредитування важливих тем вже самим форматом їх обговорення.
Росія - два пияки в калюжі хваляться, чи віддавати Курили японцям, а Україна - два олігархи хваляться, хто більше з бюджету поцупив собі на “хатинку“. Ми концентруємося на пияках і думаємо таким чином , що наші олігархи - більші патріоти.

Коли занепадав Стародавній Рим у 5 століті н.е, то тамтешні торговці спочатку дуже вітали варварів, бо римська влада їх обкладала непомірними податками, і олігархи думали, що їм при варварах заживеться краще.

Чому б було не нагадати нашим бізнесменам, що буває з тими, хто не хоче годувати свою армію? Приходять чужі голодранці з більшим апетитом.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Соціальний психолог.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS