Останнє у блогах

Більше

Архів


Чому журналісти так люблять "на шару"

Микола Сухомлин, 03.07.2009 12:34

Спілкуємося з колегою, харківським журналістом Миколою Снаговським. Чотирнадцять років тому працювали разом в єдиній україномовній газеті на Харківщині «Слобідський край» (так, до речі, і лишилася єдиною – прим. М. С.). Порівнюємо тодішню поведінку журналістів й нинішню. А найбільше торкаємося «фуршетної» теми – у ті часи близько 80% регіональних журналістів відвідували заходи через їжу та питво. Доходило до того, що під час анонсування заходів на тиждень в облдержадміністрації, особливо не соромлячись, журналісти перепитували: а головне, після заходу, що планується?..

Микола Васильович переконує, що частина «охочих» дещо зменшилася. Але, говорить він, здебільшого саме завдяки журналістам на підприємствах вкоренили «традицію» пригощати. Найгірше, що підприємства, котрі намагаються показати журналістам, наскільки кепські справи, змушені організовувати «столи», бо, вибачте, журналісти не приїдуть… І не приїжджають, бо не пригощають…

Якось завітав на традиційну виїзну прес-конференцію, що проходила на Харківській бісквітній фабриці. Чинно слухав про успіхи підприємства, незважаючи на суцільні палки в колеса, паскудство можновладців, а потім, як водиться, окрім фуршету – «преміювання» всіх присутніх акулок пера. Хоча я назвав би це – нейтралізацією можливих критичних матеріалів та заохоченням до позитиву інших ЗМІшників. На виході з приміщення – співробітниці роздають пакунки з ласощами. По традиції чемно відмовляюся. На мене витріщаються здивовані очі, а руки продовжують тицяти солодкий презент. Пояснюю, що при потребі придбаю в магазині. На допомогу жінкам приходить керівниця відділу. І пропонує «компромісний варіант» – уже два пакети… Разом з цим спостерігаю не менш здивовані обличчя колег. Чую шепотіння: «Він, мабуть, звик грошима брати…»; «Та ні, це ж столичні замашки, вони ж усі випещені грошима…»

Гидко? Мені - дуже… Суцільні проблеми з розміром та своєчасністю платні? А, може, з власною совістю, колеги? Чи знову на економічну кризу будете посилатись? Ганьба!


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст, медіаексперт, тренер (Харків)


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

    Головна RSS