Останнє у блогах

Більше

Останні коментарі

Ernestexiva
You made your stand extremely nicely.! <a href="https://diflucan4u.com/" >fluconazole</a>
Коментарів: 352
PhillipQuams
Truly a lot of helpful advice. <a href="https://valsartanhydrochlorot hiazide.com/">Generic Hydrochlorothiazide Otc</a> <a href="https://nextdayneurontin.com/ ">neurontin</a> ...
Коментарів: 352
Larrysuino
Amazing stuff. Kudos! <a href="https://inderalrxlist.com/&qu ot;>inderal medication</a>
Коментарів: 352
Larrysuino
Thanks a lot! Excellent stuff! <a href="https://buymotilium-norx.com/ ">mytlolitang motilium</a>
Коментарів: 625
Ernestexiva
You have made your point. <a href="https://advairdiskus-247buy.c om/">advair diskus</a>
Коментарів: 625
PhillipQuams
You actually mentioned that superbly. <a href="https://flomaxtoday.com/" ;>Proscar Plus Flomax</a> <a href="https://valsartanhydrochlorot hiazide.com/">hydrochlorot</a > ...
Коментарів: 625
Larrysuino
Terrific info. Thank you! <a href="https://lisinoprilstore.com/& quot;>Zestoretic 20 25</a>
Коментарів: 669
Ernestexiva
Wow a good deal of great facts! <a href="https://flomaxtoday.com/" ;>Prescription Medication Flomax</a>
Коментарів: 669
PhillipQuams
Very good information. Cheers! <a href="https://augmentin4u.com/" ;>augmentin 625</a> <a href="https://larapropecia.com/&quo t;>finasteride 5mg</a> <a href="https://hydrochlorothiazide25 mgtab.com/">Where ...
Коментарів: 669
Ernestexiva
Appreciate it! Numerous write ups! <a href="https://lisinopriltrust.com/& quot;>Zestril Cost</a>
Коментарів: 644

Архів


Шукайте!

Людмила Чичканьова , 28.06.2009 12:36


Прочитала на ТК зауваження Євгена Булавки щодо змісту СТБ-вського "Моя правда". Не лише підтримую - певна, що назбиралося б чимало цікавих українських персонажів і для цього проекту, і, можливо, для якихось інших. Учора, наприклад, була "Невідома версія" фільму О.Роу "Вечори на хуторі поблизу Диканьки" - улюблена стрічка кількох поколінь. І хоч мені не подобається якась простакувата і штучна, як на мій погляд, авторська фішка - будь-до якої особи чи події прив’язувати містику, - вважаю, що сама ідея такої програми була правильною.

Гадаю, цікава вона і для кінофахівців. Відомо, що з різних обставин історія нашого кіно здебільшого - це терра інкогніта. І поки ще є шанс віднайти й розпитати безпосередніх учасників тих чи інших подій вітчизняного кінематографу, варто ним скористатися. Адже білі плями не прикрашають будь-яку історію.

Ось, наприклад, минулого тижня я нарешті знайшла фільм "Цветок на камне", який на початку 60-х зняв наче Сергій Параджанов. Чому «наче»? Тому що відомості про фільм - мізерні й заплутані. Можливо, Параджанов зовсім не знімав цього фільму, а лише монтував його?

Відомий факт, що на зйомках цієї типової комсомольської агітки загинула молода й талановита акторка Інна Бурдученко - невдалий режисерський експеримент з вогнем призвів до сильних опіків, дівчина опинилася в донецькій лікарні (події фільму розгортаються на шахтному будівництві, знімали "на натурі"), але врятувати її не змогли, актриса померла. Нещасний випадок чи ось тут вже дійсно - та сама містика? Адже в цьому фільмі акторка вдруге за своє коротке кіножиття, згідно з ролями - перша була Іванна в однойменному фільмі, - зрікається Бога.

Лише через міську чернігівську газету з інтерв’ю двоюрідної сестри загиблої актриси я дізналася прізвище режисера, який розпочинав знімати фільм - Анатолій Слісаренко. Зі слів сестри, його було засуджено на 5 років, але на одному з форумів я знайшла згадку, наче Слісаренко як ветеран війни був амністований. В професію повернувся в 70-х. Чи справедливо, що досі в титрах немає його імені? Адже фільм вартий уваги хоча б тому, що попри пролетарську та антирелігійну пафосність, щось таки знайшли в ньому "антирадянського" тодішні кіношні керманичі і заховали подалі від глядача?

Чи за іронією долі - фільм поклали на полицю вже через Параджанова?

Тиражуються щодо цього фільма й інші нісенітниці. Одна з них - буцімто роль Бурдученко віддали іншій актрисі. І називають при цьому ім’я виконавиці іншої головної ролі - актриси Людмили Черепанової. Тобто, зрозуміло - той, хто пише про фільм, сам його і не бачив. Припускаю, що через загибель Інни довелось щось міняти в сценарії - але врешті-решт, ніхто її там не замінив, і сюжетна лінія за її участю виглядає досить завершеною. До речі, в цій стрічці вперше знявся Б.Брондуков. Про це згадують банальним: "він дебютував у самого Параджанова..."

Є, на мій погляд, й інший аспект теми, яку розпочав Є.Булавка. Багатьох наших сучасників зі світу кіно, літератури, шоу-біза ми сприймаємо якось поверхово. Зухвале глузування, панібратство...Я не проти живої форми спілкування, але інколи дивишся (все рідше...) у той ящик і думаєш: дитино, ти ж іще лишень вчився вишеньки без кісточок їсти, а, наприклад, Валентин Опалєв вже ой-йой скільки працював на ЧАЕС...А в сумнозвісному 86-му в багажнику своєї машини провіз повз охорону і заборону Олександра Політковскього (чули про такого?)...

...Як давно вже нічого не чуть ані про майстрів-братів Бжестовських, ані про нашу каскадерьску школу (розпитали б Віктора Андрієнка, де в чотирьохсерійному "Оводі" (1980р.) його спина, а де - однокурсника-красеня Андрюші Харитонова - "Овода"...), ні про той надзвичайно талановитий випуск з "Карпенка-Карого", звідки вийшли і Наталя Рожкова, і Анатолій Дяченко, і Борис Краснов, і Матвєй (Дмитро) Ганапольський, і Микола Луценко...А чи не цікаво дізнатися, що то за професія така - шталмейстер, що записана в біографії Ірен Роздобудько?


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Викладач, журналіст


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS