Останнє у блогах

Більше

Архів


Доктор Хауз: український діагноз

Олександр Михельсон, 25.06.2009 02:28

Не пощастило мені: пропустив низку серій улюбленого телесеріалу. Другого в моєму житті серіалу, який можу нагородити цим кумедним епітетом - улюблений. Першим, років щось із -надцять тому, був «Твін Пікс».

 

Днями з’ясувалося, що все прогресивне українство вже дивиться «Доктора Хауза-2».

 

Ні, звісно, дехто з приятелів усі п’ять частин зняв з Інету ще бозна-коли - але я не любитель таких речей, я любитель великого екрану: ну, хоча би на метр із хвостиком у діагоналі...

 

Коротше, чергова серія, під яку нарешті перетнулись моє життя та сітка мовлення телеканалу СТБ, припала лише на 23 червня.

 

Це - хтось, може, пригадує - була серія про симпатичного пацючка, та про малозрозумілий нам анафілактичний шок, котрий настає через іще незрозуміліших паразитів у печінці, та ще - про прадавнє кохання Хауза.

 

Котре, як і годиться, саме по собі є тим ще паразитом, і не лікують його навіть у міфічній супер-клініці Прінстон-Плейнборо - власне, особливо у цій міфічній супер-клініці.

 

Та річ не в тому.

 

Супер-успіх «Хауза» по всіх усюдах цієї невиліковної планети поясненний легко і просто, хоча й не дуже коротко.

 

По-перше, це шикарна драматургія: цілком божевільний сценарій та яскрава режисура.

 

По-друге, головний герой. Питань, гадаю, немає?

 

(Хоча й не можу не захопитися тим, як продюсери серіалу заіграшки проголосили героя - недобитого аристократа, ерудита, мізантропа та наркомана Грегорі Хауза - «модернізацією» недобитого аристократа, ерудита, мізантропа та наркомана Шерлока Холмса...).

 

Ну й по-третє, специфічна креативна ідея серіалу. Бо люди дуже люблять щось таке, що стосується найбільших переживань у житті (тобто сексу та смерті), але при тому - аби мало що можна було зрозуміти по суті подій.

 

Останнє конче необхідно для того, щоб людина не втратила віру в життя як таке. Я маю на увазі Віру з великої літери.

 

Коли ви дивитесь «Хауза», то, зізнайтесь, ні біса не розумієте у мудруваннях головного героя; проте саме ця Віра все ж таки попускає вас. Бо ви все ще вірите, що й українські фахівці таки чогось варті - досить лише дати відповідного хабара, чи то пак, даруйте, привітання з Восьмим березня.

 

Словом, з усіх цих боків серіал таки чесно заслуговує на всі свої офіційні та неофіційні звання й регалії. Так би мовити, всебічно.

 

Але цілий льох, заставлений діжками меду, не обійдеться без малесенької ложечки якої-небудь іншої субстанції. От і в серії, яка йшла за серією про пацючка - тобто в серії за 24 червня - мене гірко засмутили перекладачі серіалу.

 

Я не рахував, скільки разів актори вжили слово «язва». Не менше двадцяти точно. Факт у тому, що слова «виразка» вони при цьому не вживали в принципі. Тобто наочною була банальна перекладацька помилка.

 

Я би всього цього не писав, уже здобувши певну відомість своїм, панімаєте лі, самнітєльним і ніабаснованним «мовним пуризмом» ще ось тут. Не писав би, незважаючи навіть на те, що хто-хто, а телеканал СТБ - це той телеканал, де доктора Хауза взагалі цілком могли би обізвати «доктором Гавзом», і тим сумніше виглядають банальні русизми в супер-популярному ефірі. 

 

Але буквально днями я почув рекламу на одному з київських FM. Про цю рекламу, зізнаюсь, я теж хотів написати тут - але вже не лягало в рядок.

 

Так ось, днями я почув, що ця реклама змінилась.

 

У ній, щоправда, все ще лишається «смазка» (замість коли вже не «змащування», то «змазки»).  Але вже ніхто не говорить, що «машинка проходила осмотр». Ви не повірите: доки я не дивився «Доктора Хауза» та не слухав радіо, «машинка» стала проходити «огляд»!

 

Навряд чи до того спричинилися чиї б то не було блоги. Та й не має значення, в принципі, що ж саме до того спричинилось, урешті-решт.

 

Головне - можемо, коли хочемо!

 

 А «Хауз» - він класний. Тому добре б дивитись його, по можливості, українською мовою.

 

 

P.S. Я знаю, що дискусії через переклад та озвучування серіалу виникали з першого часу його показу ще на ICTV, майже два роки тому; знаю, що критикували за це і народного артиста Юрія Гребельника (вгадаєте, кого озвучує народний артист?), і компанію «Так Треба Продакшн»... Знаю навіть, що критика лунала з боку набагато фаховіших людей, ніж я.

 

 

Але «язва», панове! Це ж, даруйте на (неукраїнському) слові, просто моветон...


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Публіцист.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS