Останнє у блогах

Більше

Архів


Умні і красиві

Олег Покальчук, 09.06.2009 22:58

Якось на записі передачі у Розинської я черговий раз «шукав вихід». Розмова була про те, що краще – смертна кара чи довічне увязнення. Полеміка була частково з циклу про прорітетність курки чи яйця.

Тому набільше, що мені запало в душу – місце, де я сидів.

А місце сидіння, як відомо, визначає точку зору.

Та от, ліворуч від мене сиділо два попи, а праворуч – два менти. Попи були справжні , в формі, а менти, як водиться, в штатському.

Це трошки псувало пафос картинки, але містичної її суті не міняло.

Я пройнявся відчуттям повної захищеності душі і тіла. І повною неможливістю щось зімпровізувати про тих і інших, бо лікті їхні легенько відчував під ребрами. Така от самоцензура спрацювала. Решту передачі я її боров, а вона мене, в стилі реслінгу, драматично і зовсім безпечно.

А навпроти серед люду сиділи молодий комуніст і молодий свободівець, і вони цілком зійшлися на думці, що смертна кара конче потрібна. Я аж очі витріщив на таку коаліцію. Прямо по підручнику, крайнощі сходяться.

Власне, не думав щось спеціально про це писати. Аж сьогодні клацаючи зомбоящиком, водночас дивився пресухи Президента і Юлі (фактично це така посада, а не ім`я, тому тут жодного амікошонства нема.). І знов було те саме відчуття, що я, як мавпа з анекдоту, розриваюся між умними і красівими. Тільки що мавпа – піддослідна.

Юля була геть як Мальвіна, сказала тіпа того, що у всіх перевірить уроки і чи помили руки, а її кукольний театр написав власну конституцію і вона привезе цю виставу в кожне село лічно. Видно, до тексту доклався Турчинов, бо два рази сказала щось красіво про «ілюзію страху».І говорила «а» як «о», від чого різні відмінки слова «гармонія» виходили дуже прикольні. Все було дуже піднесено і гормонійно.

Вітя був як завжди трохи печальний, мов П`єро, і згадував, як любі друзі ломилися стати біля нього на трибуну у 2004-му поближче, аж охорона боялася, що трибуна не витримає всіх героїв.

Позаяк обидва канали камлали на всю країну, я зрозумів, що глядачів знову ваблять на роль піддослідних мавп. При тому кажуть, що криза, і на банани нині сильний неврожай.

Тобто ловлять на образ банана, на Платонівську «ідею», тінь на стіні виборчої кабінки.

Український варіант європейського вибору пропонують – між умними і красивими.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Соціальний психолог.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS