Останнє у блогах

Більше

Архів


Луценкінг: технологія демократії?

Остап Кривдик, 12.05.2009 14:36

Вперше в українській політичній практиці може відбутися відставка політика, дії котрого принесли шкоду Україні, і роль ЗМІ тут - виняткова. Саме те, що українська преса говорить про це, і є ознакою свободи слова.

Це - далеко не перший "глюк" українського чиновництва за кордоном, але, мабуть, перший з таким міжнародним резонансом. І, мабуть, тому вперше з часів проголошення незалежності України питання про таку відставку поставлене в порядок денний ВР і має всі шанси бути задовільненим. У випадку, якщо хоча б така відповідальність відбудеться, це виставить нові рамки українським "небожителям".

Проблема, як на мене - в тому, що публікації українських ЗМІ, як виявляється, не мають тої сили, як публікації німецьких таблоїдів. Українська правда, наприклад, періодично публікує дані про маєтки українських політиків, про їхні коштовні убрання і годинники, вартість котрих неспівмірна з їхніми офіційними доходами. Без жодних наслідків - чи юридичних, чи репутаційних.

А от цікаво мені - чи стала б питанням порядку денного, якщо така неприємна історія сталася, наприклад, на пересадці в Одесі? Або якщо про неї написала тільки та ж УП, а "Більд" не зміг отримати і опублікувати такого ексклюзиву?

З цього всього напрошуються три висновки:

1. Українські ЗМІ є недостатньо авторитетними, щоб бути "четвертою владою", оскільки сприймаються як додатки до політико-бізнесових груп, як рупори інформаційної війни, а не самостійні гравці, сила котрих - в довірі людей  до них.

2. Навіть ті медіа, котрі вважаються незалежними і впливовими, реально здатні тільки створити або посилити скандал, але аж ніяк не спричинитися до кадрових рішень чи іншої відповідальності.

3. Існує певний "комплекс старшого брата" стосовно іноземних ЗМІ: цитати з "Більду" в багатьох медіа подавалися як істина.

А яка ваша думка щодо цього інциденту?


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст, політолог, активіст. Працював на «1+1» в програмі «Документ», 5-му каналі в документальному циклі «Відкрита Зона», «Інтері» в проекті «Великі Українці».


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

    Головна RSS