Останнє у блогах

Більше

Останні коментарі

hntpdtx
<a href=http://imdb1.ru/> Аванпост 2019 2020 смотреть онлайн полностью. </a>
Коментарів: 94600
tashha
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете ...
Коментарів: 954
xlszyxv
<a href=https://4serial.com/> Продюсер 2020 смотреть онлайн hd 720. </a>
Коментарів: 76
xsimigr
<a href=https://www.4serial.com/> Лёд 2 фильм 2020 смотреть онлайн 1080. </a>
Коментарів: 94600
bwkxbau
<a href=https://www.kino-m.com/> Обратный отсчет 2019 2020 смотреть онлайн 720. </a>
Коментарів: 76
yqyzhhg
<a href=https://00-tv.com/> Щегол 2020 смотреть онлайн 720. </a>
Коментарів: 76
Arronvof
Готовые полки фиксируют для стене парильного помещения установка заборов http://blogprozabor.blogspot.com/2018/02 /blog-post_0.html из профнастила, ...
Коментарів: 67
qmoawpd
<a href=https://www.4serial.com/> Холодное сердце 2 2020 смотреть онлайн качество 1080. </a>
Коментарів: 94600
gyvkkws
<a href=https://wwin-tv.com/> 21 мост 2020 смотреть онлайн полностью. </a>
Коментарів: 94600
pbbfodj
<a href=http://imdb1.ru/> Преданная (Вiддана) фильм 2020 смотреть онлайн hd 1080. </a>
Коментарів: 94600

Архів


Чорнуха, сер!

Ігор Розкладай, 14.04.2009 23:24

Запросили мене на круглий стіл, щоб поговорити про проблему чорнушності новин. Тема  насправді дуже актуальна, бо така кількість смертей/вбивств/політиків є не лише нездоровою, а відверто шкідливою.  Ні, звісно, людське горе не має залишатися поза увагою, але коли це стає основним об’єктом висвітлення для журналістів, ба більше, журналісти свідомо вишукують і виливають нам на голови тонни чорнухи, почуваєшся членом якоїсь спільноти садо-мазо-некрофільних політикофілів.

Сам круглий стіл мав на меті обговорити, як цю ситуацію можна змінити. Проте дискусія вийшла дещо дивною, й мимовільною причиною того став голова НЕК. Його поява на круглому столі зіграла ефект ганчірки для бика. Биком у цій ситуації стали вищезгадані пани, які згребли докупи всі виступи, помножили на виступ Костицького і зробили геніальний висновок - що ми намагаємося втрутитися в діяльність ЗМІ, тобто запровадити таку собі приховану цензуру чи вимогу подавати хороші новини. Я розумію їхні побоювання - діяльність НЕК є дуже неоднозначною, а вкупі з Прокураторою і Нацрадою утворює досить небезпечний тандем.

Чи не задумувалися ви, панове, а чому раптом НЕК почала діяти так активно, чому вона взагалі була створена і чому вона стає джерелом головного болю для ЗМІ? Просто так нічого ж не буває, еге ж?! Дуже важко було би запровадити орган контролю, якби не було порушників і порушень. А так - зерно впало на родючий ґрунт і "маємо те, що маємо".

Я особисто дотримуюся думки, що таких органів, як НЕК, не повинно бути в демократичному суспільстві, переважно тому що їх джерелом є не галузь, а держава, а в нашій країні все, що робить держава, не дає користі. Проте це не означає, що якщо такого органу не існуватиме, ЗМІ мають робити все що заманеться. За відсутності державного регулювання має існувати саморегулювання і певна стриманість і морально-етичні стандарти. 

Воно-то зрозуміло, чому так багато чорнухи. Журналісти і редактори кажуть: "рейтинги". Хороший аргумент. Рейтинги - це гроші, бо це вартість реклами і джинси, а це - основний дохід телевізійників, та й преси теж.  Бити начебто нічим. Бізнес, щоб вижити, має заробляти. Утім, є тут одне "але". Телебачення, та й будь-який ЗМІ залежить від свого глядача/читача, на кожного глядача є свій канал і кожен канал працює на свого глядача. Хотів би я дізнатися, пане Мустафін, пане Дейнека й решта шановного панства (які так активно й емоційно висловилися на круглому столі): якщо у вас найкращі рейтинги на програмах, де показують смерть, катастрофи, кримінал та іншу чорнуху - хто ваш глядач? І хто тоді ви?

Показувати катастрофи й аварії треба, хоча не в такій кількості і якості, але ж треба робити й інші, якісні й хоч трошки позитивні новини. Країна у нас чималенька - матеріалу, думаю, набереться, хоча, звісно, для цього треба попрацювати. Це, як правильно сказав один із доповідачів, не в Кабмін збігати синхрон зняти.

ЗМІ через свою впливовість мають бути соціально відповідальними. Це не значить, що має йти одна соціалка - зовсім ні. Але та інформація, що подається ЗМІ, часто або сприймається за чисту монету, або має неабиякий вплив. І це зрозуміло. Жодна людина не є спеціалістом в усіх галузях і сферах життя. А це значить, що людина зможе критично сприймати лише ті сфери, на яких вона знається, а решта - "вірю-не вірю". Це один фактор. Інший - це так зване інформаційне поле, що створюють ЗМІ. Якщо всі ЗМІ постійно кажуть що все погано, всюди криза і буде ще гірше, постійно катастрофи, смерть, політики гризуться, то людина, в якої навіть все більш-менш нормально, почне піддаватися настрою, що продукується ЗМІ, а це, в свою чергу, відбиватиметься на її психологічному стані, а відтак на ефективності роботи і якості (комфортності) життя.

На жаль, з настанням кризи ЗМІ, та й не тільки вони, почали пхати це слово куди не лінь. Не знаю як вам, але мене від слова «криза» починає тіпати - та скільки ж можна! Власне, про це і казала психолог на круглому столі - канали дивитися не можна, адже є слово "криза" і немає рецепту як діяти, а це призводить до психосоматичних захворювань, депресій і навіть самогубств.

Суспільство починає формуватися тоді, коли люди починають чути одне одного, аргументовано доводити свою позицію і шукати компроміс, а не гнівно спалахувати на будь-яку іншу точку зору і грюкати дверима.

P.S. Після круглого столу почали з’являтися повідомлення про цей захід. Ви думаєте там написано що це справді є проблема і товариство запропонувало шукати виходи? Ні, там написано, що, цитую: "Нацкомморалі звинувачує ЗМІ у... депресіях і самогубствах українців".


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Юрист Інституту медіа права.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS