Останнє у блогах

Більше

Архів


О, спорт! Ти – бабло, яке перемагає все!

Сергій Мамаєв, 06.07.2015 17:56

Тут Міністр спорту до Дня спортивного журналіста вирішив повернути спорт в прайм-тайм! І як – через ліцензування! Особливо це цікаво спостерігати через призму суперечок між 2+2 та "Україною" про права на трансляції спорту №1 – футболу. 

Розчарую пана Міністра. За таких обставин з правами, які є сьогодні, та за такого відношення більшості федерацій до публічності спорту на телебаченні більше не буде. Розберемо трохи докладніше.

Не секрет, що спортом номер один у нас є футбол. Щороку в усі редакції і всім телеканалам приходить попередження від власника прав (вже, здається, років з 5 – це канал «Україна» та, частково, «2+2») про наслідки використання відео матчів Премєр-ліги, Євро-кубків, ігор збірної. По-перше, це означає, що, окрім цих каналів, робити спортивні новини на загальнонаціональних каналах сенсу не має, бо які випуски спорту без відео (знаю, що багато хто робить на фото, але ж ми про якість, правда?). По-друге, навіть в регіонах, де є велике суспільне замовлення на місцеву інфу, канали або тупо крадуть відео, або, якщо законослухняні, показують на фото чи дають просто текстом. Як наслідок, про ігри мало хто знає, відвідуваність – низька. А якщо, як, до прикладу, в Запоріжжі, клуб «Металург» настільки закритий, що не особливо і бажає бачити журналістів за лаштунками, то інформації, що потрапляє в новини, майже немає. На відміну від луганської «Зорі», яка також базується зараз у Запоріжжі, і яка готова показувати все: життя, тренування, базу, допомогти з інтерв’ю тренерів, футболістів, функціонерів. 

Канал «Україна» особливо не покритикуєш, адже це європейська практика. Але не в європейських умовах. Чи міг би холдинг зменшити вимоги, чи, як мінімум, давати частину відео у відкритий доступ, аби всі бажаючі мали можливість брати футбол у новини? Теоретично – так. При цьому, хай будуть обмеження чи по хронометражу, чи так зване «право першої ночі», коли першим показує володар прав, а тільки за годину – всі інші. Та чи зобов’язаний холдинг йти на поступки? Звісно, ні. Тим більше, що Міністерство або Федерація до нього з такою пропозицією не зверталася, як я розумію.

І це, нагадаю, спорт номер один! У баскетболі, гандболі, волейболі тощо ситуація інша. Аби якісно робити новини – мають бути ресурси у місцевих телеканалів, або вискококваліфіковані прес-служби. Ані першого, ані другого, як правило, немає. Пропоную пану Міністру хоча би раз подивитися, як працюють в США із тамошніми головними видами спорту. Якісна картинка, оперативність, кваліфікація. Насправді спорт – це Шоу! А  як знято це шоу в нас – сірі стіни, сіра картинка, запізнення – і це, якщо ситуація добра! Ми від запорізького каналу TV5 (а у нас випуск спортивних новин «зашитий» в основний інформаційний випуск дня!) писали листи у понад 30 різних федерацій із проханням нам надавати відео. Відповіли – одиниці. А мають що надавати – декілька федерацій. ВСЕ!

Тому, якщо спорт в ефір запихнути в приказному порядку, то буде те, що і з україномовною музикою на радіо, коли треки українських виконавців звучать вночі, аби не просаджувати рейтинг. Формально умови виконають. Насправді краще не стане. 


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Керівник редакції інформаційно-аналітичних програм телеканалу TV5 (Запоріжжя)


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS