Останнє у блогах

Більше

Архів


Як кум Путіна в «джинсових» новинах демократа вдає

Роман Кабачій, 28.04.2015 12:57

Якщо хтось подумав, що зі перемогою Революції Гідності та зникненням всюдисущого  «Украинскоговыбора» з сіті-лайтів та біг-бордів ця проросійська силу кудись зникла, то буде страшно помилятися. Бо є низка сайтів, на яких Медведчук з’являється із затятою періодичністю. До таких належить сайт каналу 112, котрий видає нам приблизно по новині на день про те, що думає, говорить, коментує Віктор Медведчук. Тематика його коментарів дуже розмаїта, вочевидь із оцінками власної кваліфікації у путінського кума проблем немає. Об’єднує тематику від (не)спроможностей парламентської коаліціїреформатори українського парламентаризму перетворили роботу законодавчого органу в потворне шоу»), міжнародної ситуаціїКишинів, власне, як і Київ, не зміг переорієнтуватися на європейський ринок») до реформ вугледобувної галузі та тематики пільгодне - критика влади, жодного позитивного слова нинішньому керівництву України.

У цих новинах, перепощуваних нібито з блогу Медведчука і досить далеких до поняття дотримання журналістських стандартів та суспільної важливості як такої, ми дізнаємося, що він і «громадський діяч», і «політик», хоч його «Украинскийвыбор»жодного разу у виборах участі не брав, і в президентських перегонах особисто Медведчук як очільник цього руху також не балотувався. Єдина реальна справа, якою Медведчук займаєтьсяу ролі «спецпредставника СБУ з гуманітарних питань», це діалог з сепаратистськими «ДНР» і «ЛНР» щодо звільнення полонених. Чим, зрештою, теж не гребує хвалитися посередництвом інших коментаторів - приміром глави Адміністрації Президента Бориса Ложкіна- новина на основі інтерв’ю Ложкіна виданню Ліга на сайті 112 проілюстровані фотографією Медведчука. При цьому в іншій новині присвяченій цій темі, вже на основі інтерв’ю курченківському «Корреспонденту», Медведчук сам обурюється, що «чимало політиків, які відверто піаряться на темах допомоги АТО, біженцям, обміні полоненими» і вважає це «неприйнятним і неприпустимим». То що це є, якщо не піар?

З інших регулярних і всеядних за тематикою повідомлень «блог Медведчука на 112» можемо почути й більш очікувані як на особу Медведчука меседжі - він розкритикував історичні закони розроблені Інститутом національної пам’яті («Прийняття законів про декомунізацію напередодні Дня Перемоги розколює країну»), назвав смішною і безглуздою заяву МЗС щодо відмов України брати участь у московському параді 9 травня, і вчергове просунув ненову тезу, що «різкий розрив економічних зв’язків з Росією згубний для більшості пострадянських економік».Ще очільник «Украинскоговыбора» дуже переймається пільгами для чорнобильців, виплатою пенсій на окупованих територіях, тим що «Україна перетворюється на аграрну країну», реформою самоврядування, яку нібито влада вирішила «спустити на гальмах», лякає тим, що угода про асоціацію з ЄС відкриває дорогу до компенсацій за втрачене майно поляками, румунами, угорцями, а теж з радістю ділиться новиною про те, що СБУ не знайшла пов’язаності Медведчука із розстрілами на Майдані.

Новини від Медведчука на сайті 112 з’являються щодня. У спілці із іншими ЗМІ януковичівських олігархів створюють образ присутності Медведчука та його «выбора» та незалежності «різних джерел», які йому надають майданчик до просування своїх ідей. Тож говорити, що в Україні «не представлена» інша ніж провладна точка зору годі. Робиться це за гроші чи на бартерних умовах, «для своїх»? По контенту можемо судити, що фінансування цього каналі і сайту неможливе без підтримки Кремля, - важко собі уявити щоденні новини про заяви Медведчука десь на «Українській правді» чи УНІАН. Так чи інакше, з регулярною дотошністю виходять новини з популяризацією ідей «руського мира», критикою постамайданної влади як необмірковано прозахідної. Кругова порука ЗМІ та політиків попереднього режиму працює і продовжує отруювати публічний простір України в умовах війни, окупації частини наших земель, до якої режим Януковича та його політичних поплічників безпосередньо причетний. 


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст-експерт, ІМІ


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

    Головна RSS