Останнє у блогах

Більше

Останні коментарі

Danielwharo
zithromax z-pak price without insurance: <a href=" http://zithromax10.com/# ">how to get zithromax over the counter</a>
Коментарів: 775
Josephloola
<a href=" http://doxycyline100.com/# "></a> http://doxycyline100.com/ <a href=http://doxycyline100.com/#></ a> where to get propecia <a href=" http://propecia247.com/# ...
Коментарів: 1041
Monrealquids
a thousand faces serpent came from him and had reached Rasathala <a href=https://www.fishleven.co.uk/>< ;b>pandora charms cheap</b></a>, brokerage commissions or taxes expenses that ...
Коментарів: 26876
Aale#meree
#НовинкиКино http://bitly.com/film-movies-watch-onlin e фильмы в hd
Коментарів: 897
Monrealquids
as they do Herbert Hoover as the great ditherer in chief.AnalogousMethodposted 6 years agoin reply to thisObama has failed in what he claimed he was going to do. He won`t take responsibility for anything ...
Коментарів: 26876
Danielwharo
: <a href=" http://doxycyline100.com/# "></a>
Коментарів: 3934
Aale#meree
кино в hd http://bitly.com/film-movies-watch-onlin e фильмы hd
Коментарів: 897
Danielwharo
: <a href=" http://doxycyline100.com/# "></a>
Коментарів: 1041
Aale#meree
фильмы в хорошем качестве http://bitly.com/film-movies-watch-onlin e #ТопФильмов2021
Коментарів: 897
Aale#meree
#ЛучшиеВышедшиеФильм http://bitly.com/film-movies-watch-onlin e смотреть фильмы онлайн
Коментарів: 897

Архів


Юрію Стецю ще раз про міністерство

Діана Дуцик, 16.12.2014 14:05

Між свободою слова та інформаційною безпекою - вибір без вибору в умовах війни, перед яким Україна опинилася сьогодні. Це як різати по живому. Саме тому дискусії довкола новостворюваного Міністерства такі гарячі та емоційні. Це одна із причин, через яку довго не хотілося встрявати в цю суперечку. Інша причина - не хотілося лити воду на млин так званої опозиції.

Абсолютно чітко зрозуміло, перед якими загрозами сьогодні Україна опинилася в сфері інформаційної безпеки. «Телекритика» уже рік моніторить російські ЗМІ і відстежує впливи російської пропаганди в українському інформаційному просторі. І ми бачимо, як пропаганда трансформує суспільство. Проте під час вчорашньої зустрічі з представниками медіаорганізацій та журналістів міністр інформації Юрій Стець не зміг переконати, що всі ці проблеми в безпековій площині можна вирішити шляхом створення Міністерства інформації. А от іміджеві втрати через його створення Україна вже понесла.

Не розбиратиму детально чергову версію положення про міністерство (бо їх, схоже, може з’явитися ще кілька), це зробили присутні на зустрічі медіаюристи, зокрема Тетяна Котюжинська. Але є кілька концептуальних зауваг, які лежать на поверхні.

Юрій Стець усім критикам міністерства сказав, що воно створюється лише на період російської агресії проти України. Тільки він забув уточнити, як довго цей період триватиме. Усі, хто слідкують за подіями, розуміють, що точно проблема Сходу не буде розв’язана ні через місяць, ні через два, ні навіть через півроку. А в нас дуже часто так трапляється, що все тимчасове стає довготривалим. Окрім того, є ще один нюанс: ніхто не дає гарантій, що через якийсь час після створення міністерства  щирого у своїх помислах Юрія Стеця (у чому він намагався переконати всіх присутніх) не звільнять і не призначать якогось темникотворця. Благими намірами... ну, а далі ви знаєте... Та й зрештою, не вся медіаспільнота вірить, що сам Стець не перетвориться з часом на такого темникотворця.  Хоча він запевнив, що говорив з усіма ключовими медіаменеджерами і вони ніби-то підтримують створення такого міністерства. Прізвища назвати відмовився. Але якось складно повірити, що «Інтер» та «Україна», які розпочали активну критику дій влади, що показують останні моніторинги «Телекритики», будуть зараз підтримувати Стеця. А навіть якщо і будуть, то «настрої» ці тимчасові і мінятимуться вони разом зі зміною пріоритетів власників цих телеканалів.

Міністр під час обговорення сказав, що тема створення такого міністерства обговорювалася «людьми у владі» уже з півроку. У цьому контексті у мене виникає як мінімум кілька питань до «людей у владі». Питання перше: чому тоді цей процес раніше не був винесений на експертне та громадське обговорення? Питання друге: чому замість того, аби змусити відповідні державні структури (Національну раду з питань телебачення та радіомовлення, Держкомтелерадіо, а в першу чергу СБУ, Міноборони тощо) виконувати свої функції, обговорювалася півроку ідея створення міністерства?  Чому ні Президент, ні прем’єр-міністр не поцікавилися, чому до цього часу частина населення (і не лише на окупованих територіях) приймає російські канали, а до українських не має доступу, чому ніхто не дає ради з сепаратистськими сайтами, ну, і багато інших чому? Аргумент Юрія Стеця, мовляв, нема часу чекати, поки відповідні структури запрацюють, бо за цей час країну втратимо, не приймається. Ми, як громадяни цієї країни, платимо податки зі своєї кишені на те, аби такі структури працювали ефективно. А якщо вони не виконують своїх функцій і не працюють, то може, потрібно приймати більш радикальні рішення - звільняти керівників, реформувати ці структури чи ліквідовувати?  

Ми так і не почули чіткого плану дій - то як же новостворена структура боротиметься з російською пропагандою? Ті, хто підтримують створення Мінінформу, марно сподіваються, що Стець буде боротися, наприклад, з газетою «Вести». Не буде. Сам сказав під час зустрічі. Зате ратував за створення іномовлення. Прекрасно. Ми теж усі за створення іномовлення. Але до чого тут Міністерство інформації? Може, закон відповідний  треба спочатку прийняти?

Юрій Стець хоче, щоб його міністерство налагодило не лише зовнішню, але й внутрішню комунікацію в країні. Зважаючи на те, що саме міністерство створювалося в досить непрозорий спосіб, у мене є сумніви, що ми однаково розуміємо, якою має бути ця внутрішня комунікація, комунікація влади із суспільством (а ми вже не раз писали, що ні Президент, ні уряд так і не змогли налагодити ефективну комунікацію як з медіа, так і з суспільством загалом). І також мені складно уявити, що Стець зможе координувати публічну діяльність, наприклад, інших міністрів, таких як Арсен Аваков.

На моє запитання про те, чому держава не має коштів на впровадження у школах предметів з медіаграмотності, але має кошти на створення нового міністерства, новий міністр не знайшовся, що відповісти. Схоже, він взагалі не зрозумів, про яку медіаосвіту та медіаграмотність ідеться  і чому я його про це питаю.

Апеляція до досвіду Британії в Першу та Другу світові війни, коли було створено Міністерство інформації, також не витримує критики. Бо ми сьогодні живемо абсолютно в інших і політичних, і правових реаліях. Та й в глобалізованому інформаційному суспільстві працюють нові принципи поширення інформації та нове розуміння демократичних свобод.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Виконавчий директор ГО "Телекритика"


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS