Останнє у блогах

Більше

Останні коментарі

Oscarluq
Medicament information. Short-Term Effects. <a href="https://fastpicc.ru"> fastpicc.ru</a> order claritin pills In the USA Best what you want to know about medicine. Read now.
Коментарів: 79
HaroldAlino
1XBET входит в число наиболее популярных в РФ букмекерских контор по ставкам на спорт. Сервис функционирует по ...
Коментарів: 2779
HaroldAlino
1XBET – одна из наиболее популярных в РФ букмекерских контор по ставкам на спортивные события. Площадка функционирует ...
Коментарів: 2779
Inga
<a href=https://kuban.photography/>ку ань фото</a>
Коментарів: 30100
HaroldAlino
1XBET – одна из наиболее популярных в РФ букмекерских контор по прогнозам на спорт. Сервис функционирует по лицензии ...
Коментарів: 2779
Borisyro
Pills information sheet. Brand names. In USA <a href="https://cymbalta2021.top" ;>cymbalta2021.top</a> cymbalta cheap Everything trends of medicine. Get information here.
Коментарів: 79
HaroldAlino
1XBET – одна из самых востребованных в России букмекерских контор по ставкам на спортивные события. Площадка ...
Коментарів: 2779
HaroldAlino
1XBET – одна из наиболее востребованных в России букмекерских компаний по ставкам на спортивные события. Площадка ...
Коментарів: 2779
HaroldAlino
1XBET входит в число самых востребованных в России букмекерских контор по ставкам на спорт. Сервис работает на ...
Коментарів: 2779
HaroldAlino
1XBET – одна из самых востребованных в РФ букмекерских компаний по ставкам на спортивные события. Сервис работает ...
Коментарів: 2779

Архів


Журналісти відходять до влади

Юрій Луканов , 22.09.2014 16:08

Професійна спільнота все ніяк не вгамується від того факту, що вона осиротіла: до двох десятків журналістів подалися до влади -  будуть балотуватися до парламенту. І до мене все звертаються із запитаннями на цю тему. Ось цитат з нашої групи у ФБ: «Хотілося б почути від профспілки - як нам тепер ставитися до Мустафи Найєма, Єгора Соболєва, Тетяни Чорновол та Сергія Лещенка - як до громадських діячів чи продажних журналістів? Не дає спокою слава Ар’єва?».

Звісно, приємно відчувати себе таким собі Господом Богом, який в усіх випадках знає,що й як і як оцінювати кожен крок журналіста. Як він  скаже так, певно, і будуть ставитися.

Але «Господь Бог» в розгубленості. А біс його знає як до цього ставитися! Тут, певне, кожен сам вирішує в залежності від світоглядних уподобань.

Можна ставитися як до переходу активістки боротьби з цензурою Дарки Чепак на службу до, прости господи, президента. Оце пішла вона тоді  на роботу  до сатрапа і душителя свободи слова. І колеги її приклад наслідують. Ну, не до сатрапа пішли, але хто його знає,чим влада того  Порошенка закінчиться. А також можна  пригадати, що дехто з тих, хто наполегливо будував імідж незалежного журналіста, засвітився в почті декого з політиків.

 А можна припустити, що  сьогодні наші колеги здійснюють благородну мету: ідуть у до «демократичної  влади», яку привів на Олімп Майдан,  запроваджувати реформи на благо суспільства.

Можна таки називати їх зрадниками, які продалися, і рвуться до корита. А можна наголошувати, що вони не брали на себе зобов’язань жити в професії до кінця життя і померти з нею в один день. Тим більше, що ніяких юридичних норм вони не порушували - мають право балотуватися.

Можна роздути від пихи щоки і сказати, що журналісти стали настільки потужною силою в суспільстві, що політики вважають за честь включити їх до списків своїх партій. А можна порівняти їх з якою-небудь Таїсією Пвалій чи яким-небудь Олегом Блохіним, чиї  відомі фейси використовують для приваблення лохів з електорату.

Можна припустити, що журналісти-демократи наповнять політику новим змістом, висунуть нові ініціативи і активно сприятимуть здійсненню реформ. А можна прогнозувати, що вони перетворяться на набридливі говіркі голови у нетонучого  Шустера, які особливо активізуватимуться у період передвиборчої кампанії.  

Можна сказати, що та вони ж не зрозуміло з якою програмою ідуть, крім, можливо, Єгора Соболєва, у якого фішкою стала люстрація. (Правда, Єгор вже давно не журналіст - пішов з професії хто зна коли). А можна махнути на це рукою: все одно ті програми ніхто не читає і всі голосують в залежності від фейсів.

Отож, оцінюйте собі на здоров’я  як вам заманеться. Єдине, що мені точно не подобається: такого масового відходу від професії у владу ще ніколи не було. Ходили один-два. Але так щоб двадцять душ...  

І це не старички, в яких енергії вже бракує мотатися по країні за сенсаціями - тож вони шукають себе деінде.  Це середнє покоління, в яких все життя попереду. Вони, на жаль, показали, що наша з вами професія ніяка не четверта влада, а лише сходинка на шляху до влади першої чи другої. Ну це ви вже самі номер поставите. 


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст, який грає вар`ята, за сумісництвом голова Незалежної медіа-профспілки України, http://yuriylukanov.ucoz.ua/


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS