Останнє у блогах

Більше

Архів


Прикритися патріотизмом

Віталій Мороз, 19.08.2014 13:35

Не дивитися телебачення - це не просто ознака хорошого тону, але й життєва необхідність. Телебачення взагалі не для розумних людей - розповідає один московський філософ студентам університету під час лекції про маніпуляції телебачення. Однак оминути телевізійну реальність не вдається. Недільний телеканал "Інтер" з передачею, яка виходить в ефір одразу після "Подробностей недели" - це як удар міліцейським кийком по ниркам - боляче, несправедливо й хочеться "віддячити" у відповідь. Щотижня керівництво Інтеру дає "зелене світло" черговій серії інформаційного шлаку - гладачам крутять серіал про Коломойського, "преступления" якого проти людей зі слів журналістів дорого обходяться державі.

Підозрюю, подібні шедеври показують й на телеканалі 1+1 проти Фірташа і Льовочкіна. Тільки не певен, чи з таким ж захмарним рівнем відмови від стандартів журналістики як на Інтері. Як пише одна журналістка: на "плюсах" хоч люди працюють.  У соцмережах користувачі багато обговорюють зухвалість і гебельсівщину російських телеканалів і забувають, що за подібними зразками грубого та неприхованого інформаційного кілерства ходити недалеко.

Чим грішать журналісти Інтеру щодо Коломойського в сюжеті про непродаж дешевого газу для населення? Перераховувати можна довго: відсутність аргументів другої сторони, видають припущення за факти, висмикування тверджень з контексту, емоційне нагнітання в твердженнях, "правильна" робота з відеорядом (літні люди намагаються запалити газову плиту, але газу немає).

Нікого не здивуєш м’якою пропагандою українського ТБ під час нинішньої війни. Заснована у 1922 році, BBC під час Другої світової активно просувала погляди британського уряду. Дивує розмежування -  в "Подробностях недели" відомі і поважні журналісти граються у воєнний патріотизм й співппереживають з жертвами війни, а вже за  пів години не відомі широкому загалу інфокілери розпочинають артобстріл Коломойського, спекулюючи на темі того ж патріотизму.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Публіцист, керівник програм нових медіа МГО <<Інтерньюз-Україна>>


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS