Останнє у блогах

Більше

Останні коментарі

PhillipQuams
This is nicely expressed. . <a href="https://inderalrxbest.com/&qu ot;>How To Get A Prescription For Propranolol</a> <a href="https://larapropecia.com/&quo t;>finasteride</a> ...
Коментарів: 643
Larrysuino
Incredible quite a lot of terrific facts. <a href="https://augmentin4u.com/" ;>Augmentin Probiotics Same Time</a>
Коментарів: 643
Larrysuino
Cheers! I like this. <a href="https://albuterolasthma.com/& quot;>Ventolin Knee Brace For Osteoarthritis</a>
Коментарів: 635
PhillipQuams
Appreciate it. Numerous forum posts. <a href="https://amoxicillin-amoxil.co m/">Buy Amoxicillin 500mg For Tooth Infection</a> <a href="https://nextdayneurontin.com/ ">gabapentin ...
Коментарів: 635
Ernestexiva
Seriously many of superb information! <a href="https://advair-coupons.com/&q uot;>generic advair</a>
Коментарів: 635
RichardVat
You explained this really well! <a href="https://flomaxtoday.com/" ;>Order Flomax Without Rx</a>
Коментарів: 659
Tyronepex
Very well spoken genuinely! ! <a href="https://cbd-oil-trust.com/&qu ot;>kratom</a>
Коментарів: 659
PhillipQuams
Thanks. Loads of info. <a href="https://celebrex-phermacy.com /">celecoxib 200 mg</a>
Коментарів: 659
RichardVat
You actually reported it very well. <a href="https://azithromycinmaxim.com /">azitromicina bula</a>
Коментарів: 624
PhillipQuams
You actually suggested that wonderfully. <a href="https://lisinopriltrust.com/& quot;>lisinopril hydrochlorothiazide</a>
Коментарів: 624

Архів


Катастрофа «Боїнга» й конспірологія

Борис Бахтєєв, 18.08.2014 12:08

От уже кілька разів від різних людей доводилося чути "глибокодумне" пояснення катастрофи фатального рейсу Амстердам - Куала-Лумпур: мовляв, це була вдала провокація української сторони. Мовляв, диспетчери перевели літак на інший маршрут - бо він мав летіти над Азовським морем, "повідомили бойовикам", а чи "злили їм інформацію", що над Торезом летітимуть українські військові літаки - й слухняні бойовики підставилися по повній програмі.

Думки з цього приводу - різні. В меншості - "злочинці, вбивці", в більшості - "от молодці які, розвели бойовиків, мов лохів". Другий варіант, чесно сказати, лякає ще більше.

Зрозуміло: такий варіант було навіяно російською пропагандою. І так само зрозуміло: певної популярності він набув у тому числі й через велику кількість пробілів та недомовлень в інформації, яку подають українські ЗМІ.

Але якщо вже так, спростування мали б бути всюдисущими - такими, щоб їх неможливо було пропустити. Тим паче що в даному разі вони є очевидними.

По-перше, "попередили бойовиків, що будуть летіти українські військові літаки" - надто вже тхне це конспірологією. Ніби все відбувається "понарошку", ніби Україна з бойовиками грається у "війнушку".

По-друге, чи міг пілот не помітити, що летить не над морем? Чи міг не відрізнити щільно заселений схід Донецької області, де міста, аж від Донецька до самого Сніжного, майже без перерв у забудові перетікають одне в інше, від моря?

Але гаразд, хай би навіть не відрізнив. Тоді по-третє: літак наближався до кордону України з Росією. Він от-от мав вийти з повітряного простору України, а отже, й із української зони диспетчерського спостереження.

От цікаво: як би українські диспетчери передали літак російським диспетчерам із таким відхиленням від курсу? Зовсім в іншому, ніж належить, місці? І російські диспетчери це отак от проковтнули б? Та це ж скандал був би - миттєвий! Зважаючи на ситуацію, російська сторона тлумачила б цей факт як навмисне підставляння лайнера під загрозу.

Скажете, літак однаково мав не долетіти до кордону? Але ж у такому довгому ланцюжку не могло бути жодної гарантії, що все спрацює. Що бойовики не ідентифікують літак як цивільний. Що вони в нього влучать. Що не станеться ще якоїсь дрібниці, яка стане на заваді.

Цього не може бути, бо цього не може бути - ніякої провокації з українського боку бути не могло. Тим паче що, якщо диспетчери справді відвели б літак від курсу, це залишилося б на самописцях. А тут уже українська сторона й зовсім не могла мати ніяких гарантій того, що отримає доступ до самописців раніше, ніж їх передадуть до належних інстанцій.

Версія про навмисну провокацію не витримує критики. То чому ж цієї критики - наполегливої, аргументованої - не чути?


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS