Останнє у блогах

Більше

Архів


ВОНА і війна

Борис Бахтєєв, 10.05.2014 14:28

На українських телеекранах з’явився передвиборчий ролик. "Україну атаковано, - казала Юлія Тимошенко. - На сході Росія почала проти нас неоголошену війну... Армія та влада не можуть зупинити агресора... Ми створили Рух опору" - і далі лідерка "Батьківщини" закликала вступати до цього Руху всіх, хто має досвід участі в бойових діях. "Я захищу Україну", - обіцяла Тимошенко.

Таврування влади перетворилося для Тимошенко на лейтмотив її агітації: "У Верховній Раді панують інтереси... На посади призначаються люди, які працювали при Януковичі", - відкривала Юлія Володимирівна українцям очі в ефірі "Шустер лайв" 29 квітня.

От тільки хто тих людей призначає? Хто подає їхні кандидатури? Регіонали з комуністами? "Зелені чоловічки"? Кляті й ворожі олігархи? А що то за влада, не здатна зупинити агресора?

Лише лінивий не зауважував: в.о. президента, він же голова Верховної Ради, прем’єр-міністр, секретар РНБОУ, міністр внутрішніх справ і численні "та інші офіційні особи" в чималій кількості - всі вони є партійними підлеглими Юлії Тимошенко. Якщо якось і можна схарактеризувати сьогоднішню роль Леді Ю в українській політичній системі, то ця роль дуже нагадує генерального секретаря ЦК КПРС. Як відомо, до 1976 року Леонід Брежнєв не обіймав жодної офіційної державної посади - залишаючись, менше з тим, першою особою в державі.

Але нас цікавить інший аспект. Гаразд, Юлія Тимошенко створила Рух опору. А як пересічні громадяни можуть із ним зв’язатися? Як вступити до нього? Яким чином ті самі люди, що мають досвід участі в бойових діях, можуть запропонувати свої послуги? Де й звідки дізнатися про конкретні номери телефонів, режим роботи гарячих ліній? Куди, за якою адресою можна з’явитися особисто?

Перша сторінка офіційного сайту партії "Батьківщина" ніякого банеру, ніякого вказівника сторінки Руху опору. Та що там казати: на головній сторінці сайту взагалі не вдалося знайти бодай однієї згадки про той Рух. Лише якщо зайти на повідомлення "Врятувати країну мложе лише народ, - звернення Юлії Тимошенко (ВІДЕО)", можна - лише на відео! - побачити номер телефону гарячої лінії. То спробуй ще здогадайся переглянути те відео! Спробуй здогадайся, де заховано вкрай важливу інформацію!

Це - те саме звернення, що й у змальованому ролику, тільки в телевізорі замість номеру телефону гарячої лінії був титр: "Тимошенко Юлія Володимирівна, кандидат у президенти України". Порівняйте кількість телеглядачів та кількість відвідувачів батьківщинівського сайту - та ще й тих із-поміж них, які здогадаються зайти на й без того неодноразово вже бачене по телевізору відео, й у вас не залишиться сумнівів: телефонний номер на сайті - pro forma. Коли справді прагнуть заохотити людей до дії, координати опрлюднюють зовсіми не таким чином.

Згодом цей ролик зазнавав видозмін: змінювалися окремі слова та фрази, замість титру виникав-таки на якусь мить номер телефону. Крутячи цей ролик по радіо, той номер оголошували скоромовкою. Ну, так, щоб запам’ятати було не надто легко.

А які, до речі, послуги треба тому Рухові пропонувати? Чим займається Рух опору, які задачі та функції виконує? "Буде діяти паралельно з армією" (пізніше з’явився інший варіант: "Буде діяти скоординовано з армією"), - запевняла Тимошенко. А як це? Аксіома, відома не лише військовикам: на війні будь-які паралельні дії - то запорука поразки. Гарантія поразки.

Чим, власне, має бути той Рух опору за суттю своєю? Озброєним ополченням? Міцним тилом із безперебійним забезпеченням армії? Дискусійною трибуною, місцем мозкових штурмів? Особистою, приватною армією Юлії Володимирівни? Де й яким буде його місце в системі оборони? Які - тобто не які конкретно, а хоча б якого роду - акції та операції він уже провів, а чи має намір провести найближчим часом, а чи хоча б у віддаленій перспективі? Якого типу утворенням він узагалі буде, яким буде поле його діяльності? Яким є його призначення - а чи лише рекламно-піарівським?

То що ж - той Рух є таким аж страшенно секретним? Таким на 100% законспірованим? То навіщо тоді так гучно про нього розголошувати? Може, от переможемо - тоді й уславимо всіх бійців невидимого фронту? "Всі про нього знають, але ніхто ніколи не бачив", - так зазвичай кажуть про привидів.

Тепер у Тимошенко - новий ролик, у ньому вона звітує: до Руху опору вже вступили понад п’ять тисяч людей, "готових жертвувати своїм життям"! Чи коректно використовувати жертовність українців у передвиборчих роликах? Чи Тимошенко й справді вірить, що тільки завдяки їй та тільки під її мудрим керуванням ці люди готові віддати свої життя за Україну? Це вона, Тимошенко, їх виховувала? А чи це чергова варіація на тему "життя за царя" - в даному разі "за царицю"? Ну, от як це оцінювати з погляду моралі? А чи мораль там і не ночувала?

Та й хай хоч п’ять мільярдів вступить - що вони роблять і що зробили? Чим реально уславилися, чим реально допомогли Україні? Партія регіонів теж полюбляла звітувати про небачені успіхи у царині плану по валу кількості членів.

Цей ролик теж зазнає видозмін - зокрема, у фінальному кадрі іноді з’являється телефон руху опору, іноді ні. Хоч би як там було, а я ЖОДНОГО РАЗУ НЕ БАЧИВ І НЕ ЧУВ ТЕЛЕФОННОГО НОМЕРУ РУХУ ОПОРУ В ІНШОМУ КОНТЕКСТІ, НІЖ У ПЕРЕДВИБОРЧИХ РЕКЛАМНИХ РОЛИКАХ ТИМОШЕНКО! Я взагалі не чув про тимошенківський Рух опору інакше, ніж у передвиборчій рекламі Тимошенко. Тож уже не залишається запитань: для чого той Рух опору знадобився?

А ще Юлія Тимошенко заявила, що якщо вона не переможе на виборах - на Україну чекає нова революція. Що це було - погроза? Прогноз? Чи не переоцінює ВОНА своєї персони? А чи знову блефує?

"Тільки я зможу провести реформи", "Тільки я зможу оновити країну", - каже Тимошенко. Янукович, пригадується, теж казав, що тільки він може провести реформи - й так чотири роки поспіль, так жодної реформи й не продемонструвавши в довершеному вигляді. У Тимошенко - те саме: все в майбутньому часі, все - без найменшої конкретизації. Десь там колись та якось. І ВОНА впевнена, що їй мають повірити?

Усі довкола олігархи! - волає Тимошенко. Усі довкола погані! Он, Порошенко зустрічався з Фірташем - він є ставлеником олігархів! Те, що сама Тимошенко зустрічалася з Ахметовим, - це так і має бути.

Так, політика в Україні - річ гранично цинічна. І не лише політика: назвіть бодай одну сферу діяльності, де бал би не правили циніки та майстри робити вигляд. Саме проти цього, зрештою, й стояв Майдан, саме за те, щоб покінчити з диктатурою циніків та диктатурою цинізму, віддавали життя герої.

Але навіть за граничного цинізму має ж бути в душі бодай щось святе! Бодай щось, на чому совість не дозволяє робити бізнес! Мусить же бути хоча б якась межа, яку несили переступити, мусять же бути хоч якісь гальма!

А ще... Дуже, дуже й дуже хотілося б вірити, що до 25 травня ситуацію буде врегульовано, й усі слова про російську агресію, сепаратизм, ненависть і непримиренність почнуть відходити в історію. І тоді... І тоді всі розмови про героїчний, але невидимий Рух опору луснуть, мов мильна булька. Увесь фундамент передвиборчої агітації Тимошенко виявиться нікому не цікавим, неактуальним. Бо тоді, окрім рекламних анонсів, доведеться пред’являти хоча б якісь результати.

То невже Юля ТОЧНО ЗНАЄ, що ситуація не поліпшиться, а тільки піде на гірше? Й що розмови про Рух опору ТОЧНО не втратять актуальності?


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS