Останнє у блогах

Більше

Останні коментарі

Oscarluq
Medicament information. Short-Term Effects. <a href="https://fastpicc.ru"> fastpicc.ru</a> order claritin pills In the USA Best what you want to know about medicine. Read now.
Коментарів: 79
HaroldAlino
1XBET входит в число наиболее популярных в РФ букмекерских контор по ставкам на спорт. Сервис функционирует по ...
Коментарів: 2779
HaroldAlino
1XBET – одна из наиболее популярных в РФ букмекерских контор по ставкам на спортивные события. Площадка функционирует ...
Коментарів: 2779
Inga
<a href=https://kuban.photography/>ку ань фото</a>
Коментарів: 30100
HaroldAlino
1XBET – одна из наиболее популярных в РФ букмекерских контор по прогнозам на спорт. Сервис функционирует по лицензии ...
Коментарів: 2779
Borisyro
Pills information sheet. Brand names. In USA <a href="https://cymbalta2021.top" ;>cymbalta2021.top</a> cymbalta cheap Everything trends of medicine. Get information here.
Коментарів: 79
HaroldAlino
1XBET – одна из самых востребованных в России букмекерских контор по ставкам на спортивные события. Площадка ...
Коментарів: 2779
HaroldAlino
1XBET – одна из наиболее востребованных в России букмекерских компаний по ставкам на спортивные события. Площадка ...
Коментарів: 2779
HaroldAlino
1XBET входит в число самых востребованных в России букмекерских контор по ставкам на спорт. Сервис работает на ...
Коментарів: 2779
HaroldAlino
1XBET – одна из самых востребованных в РФ букмекерских компаний по ставкам на спортивные события. Сервис работает ...
Коментарів: 2779

Архів


Яким запам’ятається Янукович

Борис Бахтєєв, 21.03.2014 14:32

Ну, от і все стало зрозумілим. Два фарсових виступи Януковича в Ростові-на-Дону (ой, як же близько від рідного Донбасу, просто руку простягни - а не вкусиш!) дали відповідь на запитання, яке не давало спокою всі чотири роки його президентства.

А полягало воно от у чім: хоч би як і хоч би про що вів мову наш президент-невдаха, а враження завжди було як не фарсовим, то вже точно комічним. Оце враження, ніби дивишся щось не надто серйозне, щось несправжнє - воно супроводжувало кожен телевізійний виступ Януковича. Які вже фундаментальні тексти виголошував він, які вже глибокі теми зачіпав, як уже відмуштровували його публічні появи іміджмейкери - а враження водевілю переслідувало й не відпускало.

А річ, як виявилося, от у чім. Украй знервованим - мало не на межі нервового зриву, украй розгубленим, дуже наляканим був Янукович під час обох виступів «в екзилі». Це - якщо слухати. А якщо вимкнути звук або просто не звертати на нього уваги? У тім же й річ, що візуально екс-президент був таким, як і завжди. Його слова, його тональність, нервові смикання його рук були украй незвичними, не такими, як зазвичай. А вираз обличчя - ні, нічого екстраординарного в ньому не було.

Пригадаймо: яким ми бачили Януковича протягом чотирьох років? Що було написано в нього на обличчі? Крайня задоволеність. Мов у хлопчика, якому купили обіцяне морозиво. Самозадоволеність і гордість - мов у хлопчика, який правильно підрахував, скільки буде два плюс три, й його за це похвалили: мовляв, тепер усі дивіться - он я який! Відчуття власної цінності й незамінності, дивіться фотографію - як у малюка, якого всі люблять і довкола якого бігають. Образа - як у того ж малюка, якому не купили обіцяне морозиво. Гнів - як у хлопчика, якому заборонили стріляти з улюбленої рогатки. Зосередженість - мов у дитини, в якої спитали щось таке, чого вона не знає, а зізнатися в цьому боїться.

Ото й усе. Іншим Януковича ми не бачили ніколи. Його обличчя завжди видавало всі його почуття, причому почуття, по-дитячому гіпертрофовані. Точніше, ні, не почуття - емоції. Первинні емоції - й більше нічого.

Не пригадати Януковича замисленим. Не пригадати на його обличчі виразу стурбованості (не розгубленості, а саме стурбованості), співпереживання, роздумів або замисленості, інтелектуального напруження, вагання й зважування всіх «за» та «проти» - та навіть простенької уваги до співрозмовника. Будь-яких почуттів, що з’являються в людей не від народження, а мірою їхнього інтелектуального розвитку. Будь-яких проявів, що не є суто інстинктивними.

Ні, насправді це далеко не смішно. Навіть викликає співчуття. Судячи з виразу обличчя в різних ситуаціях, Янукович так і залишився дитиною. Дитиною, яка так і не здолала шляху від первинних емоцій до глибших і складніших почуттів. Не розвинулася ані інтелектуально, ані емоційно.

Може, його вираз обличчя пояснює й багато інших пам’ятних особливостей його президентства? Невміння прораховувати наслідки своїх дій, наприклад. Невміння стримати своє «хочу», щире бажання задовольнити всі забаганки. Острах перед незнайомими людьми, що призводив до гротескних заходів безпеки. Пояснення й виправдання, що він давав, і які апріорі не могли нікого переконати. Нестримне самовихваляння й підкреслювання своєї значущості. Схильність до лестощів: закарбувалися в пам’яті кадри, коли працівники уславленого з тих пір кіровоградського театру так уже вихваляли Януковича, так уже передавали куті меду - а він просто сяяв, ніби це був найщасливіший момент у його житті.

Патологічна нездатність стрибуна по пеньках домовлятися й дотримуватися обіцянок. Виняткова жорстокість і байдужість до людських життів, адже люди для нашого вельможного дитятка - лише олов’яні солдатики.

А колекціонування цяцьок - абияких, аби якомога більше - чи це не банальне прагнення якомога більше іграшок? А безпардонне доїння держави, бізнесу тощо? Маленькі діти так само не розуміють, що в батьків не безмежні кошти, й вони не можуть купувати всі іграшки, які потраплять до поля зору їхнього малюка. Маленькі діти так само не розуміють природи грошей - це надто складно для їхнього рівня.

Ми вважали Віктора Ющенка інфантильним? Гадали, що саме через свою інфантильність він програв двобій дорослій (надто дорослій, надмірно дорослій) суперниці, для якої слово «політика» - то синонім слова «інтриганство»? Та порівняно з Януковичем Ющенко - слухняний підліток-відмінник, по-підлітковому занурений у прадавню історію, етнографію та інші свої захоплення. Ну, хіба що занадто занурений - аж настільки, що до «школи» й «уроків», тобто виконання посадових обов’язків, уже й руки не доходять. Який іще не навчився відрізняти й відмежовувати хобі від обов’язків, а «подобається» від «треба».

Янукович не доріс і до хобі. Та й схильності в нього не ті. Важкий малюк із дурними схильностями, майбутній кандидат до колонії для неповнолітніх...

Януковичева хитрість? То хитрими бувають і діти.

А ще - дуже дивно. Ані протягом чотирьох років президентства Януковича, ані тепер так і не об’явився жоден студент професора Януковича, жоден аспірант професора Януковича, жоден докторант професора Януковича. Ніхто так і не запропонував засобам масової інформації свої спогади про те, яким же гарним (або навіть просто яким) викладачем і наукоаим керівником був четвертий президент. Це ж можна було б уславитися на цілу країну, та й, мабуть, заробити добряче...


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS