Останнє у блогах

Більше

Архів


Журналістів били навмисне!

Зоя Казанжи, 02.12.2013 22:00

На жаль, мені часто буває соромно за себе, за нас, за державу. Але такого гострого відчуття сорому у мене не було ніколи.
Поки що відомо про 50 журналістів - українських та іноземних, - котрі постраждали під час сутичок в ці дні. Велика частина постраждалих була побита спецпідрозділом української міліції «Беркут». Побита не випадково і не під час захисту людей, а навпаки. «Беркут» бив саме за те, що журналісти були журналістами. За те, що вони робили свою роботу. Не дивлячись на помаранчеві жилети, якими міліцейські керівники пропонували маркувати працівників ЗМІ. Не звертаючи уваги на беджі з логотипами ЗМІ. Ігноруючи наліпки на одязі «ПРЕСА». Вибивали з рук апаратуру - фото- і відео. 
Найбільше постраждали саме оператори та фотокореспонденти. Коли у тебе в руках знаряддя праці, досить тяжко закривати голову руками...
Жодна демократична країна світу ніколи не прощає наруги над журналістами. А це була саме наруга. Розправа. Для чого? Щоб світ не побачив? В якому середньовіччі знаходиться українська міліція, щоб дозволяти собі подібні дії?
Журналіст має бути в епіцентрі подій. Бо саме журналіст є вухами і очима великої кількості людей. Така професія. Одна справа, якщо в тебе влучає камінь, кинутий чиєюсь розлюченою рукою. І ніколи, в такому випадку, жодний представник ЗМІ не буде волати, що його б’ють спеціально. Тому що журналісти, як ніхто, розуміють наслідки перебування на місцях подій і ризики своєї роботи.
Зовсім інша справа, коли навчені і підготовлені бійці лупцюють кийками по голові саме через приналежність до журналістської професії.
Дикунство. Наглість. Безкарність.
Щодо постраждалих працівників Беркуту. Повторюсь - ці люди спеціально навчені і підготовлені, відповідним чином екіпіровані. Тому порівнювати їх з журналістами, наприклад, це маніпулювати свідомістю і фактами. Це все одно, що бідкатися, що кадровий військовий офіцер опинився на війні і отримав поранення. 
Мені соромно і боляче. І вважаю, що жодний випадок нападу та побиття журналістів не повинен забутися. Знаю, що колеги теж збирають інформацію, юристи займаються підготовкою заяв до прокуратури. 
Якщо комусь з вас відомі ще факти нападу, прошу, повідомляйте! 
Нижче - посилання на пост, який постійно оновлюється. https://www.facebook.com/zoyakazanzhy/posts/10201600742681529?comment_id=62237911&offset=0&total_comments=160&ref=notif¬if_t=feed_comment_reply


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Медіатренер, власниця й директор креативного бюро «Жаба» (Одеса).


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS