Останнє у блогах

Більше

Останні коментарі

Ernestexiva
Thanks a lot. Loads of knowledge! <a href="https://inderalrxbest.com/&qu ot;>Too Much Propranolol</a>
Коментарів: 660
Larrysuino
Truly quite a lot of wonderful material. <a href="https://hydrochlorothiazide25 mgtab.com/">hydrochlorothiazide 12.5 mg</a>
Коментарів: 660
PhillipQuams
Information nicely utilized!! <a href="https://amoxicillin-amoxil.co m/">Amoxicillin 625 Mg</a> <a href="https://levitraoua.com/" >levitra generic</a> <a ...
Коментарів: 660
PhillipQuams
Valuable content. Thank you! <a href="https://inderalrxlist.com/&qu ot;>Propranolol Buy Online Australia</a> <a href="https://larapropecia.com/&quo t;>propecia</a>
Коментарів: 635
Larrysuino
Whoa all kinds of helpful info. <a href="https://flomaxtoday.com/" ;>tamsulosina</a>
Коментарів: 635
Ernestexiva
Cheers. Helpful stuff! <a href="https://comprarbaclofensinrec eta.com/">baclofen pump</a>
Коментарів: 635
RichardVat
Effectively spoken really. ! <a href="https://comprarbaclofensinrec eta.com/">Baclofen Neurontin</a>
Коментарів: 614
Tyronepex
Nicely put, With thanks. <a href="https://ciaonlinebuyntx.com/& quot;>cialis tablets</a>
Коментарів: 614
PhillipQuams
Seriously a good deal of wonderful info. <a href="https://diflucan4u.com/" >Diflucan Price In South Africa</a>
Коментарів: 614
PhillipQuams
Helpful content. Thank you. <a href="https://rxdiflucan.com/" >fluconazole</a> <a href="https://phenergangel.com/&quo t;>fenergan</a> <a href="https://buymotilium-norx.com/ ">Motilium ...
Коментарів: 1391

Архів


Перепрошую галичан, але ж…

Борис Бахтєєв, 16.07.2013 12:33

Отаке повідомлення з’явилося нещодавно в деяких ЗМІ: «На вулиці Червоноградській, неподалік від фітнес-центру "Спортлайф", прорвало водопровідну трубу». Було зазначено, що сталася ця халепа неподалік від станції метро «Чернігівська».

Я непогано знаю Київ. Але так і не зміг пригадати, де в ньому розташована вулиця Червоноградська. Заліз у гугл. Не знайшов!

Червоноград - це місто у Львівській області. Те, якому палкі галичани так і не спромоглися повернути докомуністичну назву Христинопіль. У Харківській області є місто Красноград. Те, якому не такі палкі слобожанці так і не здогадалися повернути докомуністичну назву Костянтиноград.

То, може, йшлося про вулицю Красноградську, а пресові повідомлення були результатом перекладацької помилки? Заліз у гугл. Такої вулиці в Києві теж не знайшлося.

Натомість поблизу станції метро «Чернігівська» є вулиця Червоногвардійська. Якій кияни досі не поквапилися дати будь-яку іншу, не комуністичну, назву. От саме Червоногвардійська в новинах і перетворилася на Червоноградську.

Я не знаю, звідки родом був автор початкового варіанту цього повідомлення, без жодних докорів сумління скопіпейщеного іншими. От тільки пригадуються події кількарічної давнини.

Хрещатик, вересень, річниця загибелі Георгія Гонгадзе. Потужний, багатолюдний марш журналістів до тоді ще Секретаріату президента. Колоною керують декілька хлопців та дівчат. «На Городоцьку! Звертаємо на Городоцьку!» - командують і командують вони. Минає хвилин п’ятнадцять, аж поки вперше не лунає: «Повертаємо на Городецького! На вулицю Городецького!»

Для тих, хто не знає: Городоцька - одна з найбільших вулиць Львова, Городок - це ще одне місто на Львівщині.

Ні, не стану стверджувати, що це явище є тотальним і повальним. Але ж таки поширеним - ой як поширеним! Двома наведеними прикладами воно далеко не обмежується.

Оцей от львовоцентризм, оце от щире переконання, що весь світ - то великий-великий Львів, і скрізь усе має бути таким самим, як у Львові, - він дуже псує галичанам імідж. Ще й як псує.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS