Останнє у блогах

Більше

Архів


Політико-інформаційний склероз

Борис Бахтєєв, 03.01.2013 13:09

«Державний бюджет на 2013 році стане бюджетом виживання», - «обнадіяв» президент на засіданні Ради регіонів. Цей його вислів сумлінно процитували ледь не всі ЗМІ. Незалежні й опозиційні додали до повідомлення коментарі більшої або меншої міри ядучості.

Але майже ніхто не зупинився на найцікавішому аспекті цього висловлювання. Менш ніж рік тому президент, який тоді ще проводив прес-конференції, запевняв своїх слухачів: от мине літо 2012 року, буде проведено Євро-2012, і бюджет одразу зітхне з полегшенням. Витрат на приготування до футбольного свята більше не буде. Й українці одразу відчують це на собі: мовляв, затягували паски заради свтої справи, а тепер у цьому відпаде потреба. І так уже переконано казав це Янукович, так уже впевнено! Іншими словами, було названо ледь не точну дату «покращення вже сьогодні».

Не минуло й року - й от тобі маєш, «бюджет виживання». Що зробили б ЗМІ в усіх «нормальних» країнах? Правильно: всі, мов один, пригадали б висловлювання президента, датоване початком року - мовляв, от вам, порівнюйте. У будь-якій «нормальній» країні глава держави був би змушений бодай пояснити співгромадянам, що такого екстраординарного сталося за цей менш ніж рік, що аж до такої міри погіршило прогнози.

Але ні: наші ЗМІ подали цю новину з погляду «ой лишенько, ой людоньки» й на тому свою місію завершили.

Прем’єр-міністр Микола Азаров порадив співгромадянам не нарікати на владу, а взятися до лопат і самим розчищати сніг. Два роки тому він же радив українцям, знову ж таки, не нарікати на владу, а самим вирощувати капусту. Мабуть, на балконах.

І про капусту Азарову майже ніхто не пригадав. Не поставив питання руба: гаразд, українці можуть робити самі все, що завгодно; зветься це натуральним господарством - але навіщо тоді він, Микола Азаров, на посаді прем’єр-міністра? Навіщо українці мусять оплачувати його праведну працю? Тільки для того, щоб мати собі командира, який би вигукував: «Давай-давай, быстрей-быстрей, шевели поршнями»? Такого собі всесоюзного старшину, чи то пак усеукраїнського прапорщика?

Без цієї згадки інформація про «саморозчищування» снігу теж вийшла геть не повною. Зблякла, потьмяніла, втратила весь свій зміст.

Дивним він є, той медіасвіт, дуже дивним. От призначили на посаду міністра соціальної політики Наталю Королевську. Зрозуміло: тим самим влада розписалася, що на нещодавніх виборах Королевська була маріонеткою Партії регіонів. Але що далі? Чи не для того призначили її, щоб вона не зникала з поля зору громадян, і щоб її можна було виставити й на наступних виборах як полум’яну опозиціонерку - мовляв, опозиція лише базікає, а от вона, Королевська, реально відстоювала соціальні стандарти, билася-билася за них, аж поки не зрозуміла, що влада не дає їй розгорнутися? Чи не перший акт саме такого спектаклю ми з вами бачимо сьогодні?

Ні, не знайти ніде. Ніби, окрім прізвища Королевська, в новоспеченому міністрі нема нічого цікавого.

«Вечори з Миколою Княжицьким» на «Тві», випуск від 6 грудня. Обраний народним депутатом від «Батьківщини» Микола Княжицький що є сили піарив письменника Сергія Германа, а заразом, мимохідь - і його дружину, обрану народним депутатом від Партії регіонів Ганну Герман. Що це було? Чому от саме менш ніж за тиждень до першого засідання новообраної Верховної Ради? Що відбувалося того моменту за фасадом ВР? А хто його зна?..

Зазирати за фасад, пригадувати минуле в наших медіа не заведено. Чи не тому ми - й держава, й суспільство - наступаємо й наступаємо на ті самі граблі?


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS