Останнє у блогах

Більше

Архів


Була "джинса". Тепер ще й брехня

Ольга Бурда, 30.10.2012 12:38

«Ніколи стільки не брешуть, як під час війни, після полювання і до виборів». Цими словами Бісмарка, взятими за пораду дня, зустрічає відвідувачів сайт телеканалу ICTV. 

Однак, переглянувши вечірні понеділкові новини від Олени Фроляк, розумієш, що умовиводу Бісмарка явно бракує продовження «і після виборів».  У новині, випущеній о 20.13 під заголовком «Відомі мажоритарники проходять у Раду: Порошенко, Балога, Литвин. Син Азарова б’є рекорди», ведуча, не моргнувши оком,  серед низки політиків, які за результатами обробки 100% протоколів, і справді визнані центрвиборчкомом (попередньо!) переможцями на мажоритарних округах, назвала ще двох кандидатів, підрахунок чиїх результатів не було завершено й наступного дня. 

«А в Києві святкують перемогу секретар Київради Галина Герега (понад 35%)  і екс-очільник  очільник Шевченківського району Володимир Пилипишин (трохи більше 27%)».  

Цю  відверту брехню досвідчена  ведуча (у професійній журналістиці Олена Фроляк вже майже 20 років!)  видала в той час, коли у 223-й та 215-й  окружних виборчих дільницях, де ставленикам влади протистояли кандидати від «Свободи» Левченко та Іллєнко,  ще не було видно кінця-краю процесу підрахунку голосів.  На момент виходу випуску новин від ICTV  ОВК на Троєщині прийняла протоколи заледве з 40% дільниць, а в Шевченківському районі той показник був трохи більший 25%.  

Правда полягала в тому, що за даними на той час і справді вели перед  провладні кандидати, але ж це не давало жодних підстав Олені Фроляк перебирати на себе функцію ЦВК і проголошувати переможцями виборів Герегу і Пилипишина.  Тим більше, що саме у понеділок надвечір затяті свободівці спіймали представників обох окружкомів на новому способі фальсифікацій під час підрахунку голосів.  Виявилося, що мокрі печатки – то вже не панацея і  не такий уже оберіг від спотоворень, як здавалося дотепер.  Все це можна легко обійти, коли ОВК симпатизує одному з кандидатів.  Якщо голова комісії зачитав з мокрого протокола якусь цифру (правдиву!), це ще ніяк не означає, що секретар, який вносить дані в комп‘ютер, запише туди саме цю цифру, а не набагато меншу. Так врешті і сталося. 

Крім того, ЦВК змусила повернути Іллєнкові вкрадені на користь іншого кандидата понад 500 голосів.  Все це відбувалося якраз у той час, як новини ICTV, що під час виборчої кампанії буквально втонули у «джинсі»,  то  вже після виборів, сповіщали глядачам відверту брехню.  Незважаючи на те, що соціальні мережі були переповнені інформацією з найгарячіших точок Києва, куди ICTV чомусь не спромігся вислати свою камеру.  

Розумію, що «редакційна» політика будь-якого ЗМІ залежить від позиції власника. Але ж запопадливість менеджерів і редакторів, які випускають відверто брехливі новини,  переходить останню межу, за якою професія журналіста вмирає як вид людської діяльності.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Незалежна журналістка.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS