Останнє у блогах

Більше

Архів


Наше дурадіо

Юрій Свірко, 16.03.2009 19:50

Я вже декілька разів бачив цю рекламу «Нашого радіо» в інших газетах, але звичайно так звану бартерну рекламу (ЗМІ у ЗМІ) не читаю. Проте сьогодні раптом подивився на останню шпальту «Деловой столицы» та нарешті побачив...

«Європа в серцях українців», «Проект здійснюється за підтримки Європейського Союзу» та мапа Європи. Особлива мапа.

Цікаво, що сказали б у державі-члені ЄС Словенії, якби побачили на цій мапі, що між іншими членами ЄС Італією та Грецією - досі єдина та непорушна Югославія? Принаймні, словенського кордону немає (як і сербського, хорватського, боснійського, македонського, не кажучи вже про чорногорський, а тим більше косовський).

А що сказали б у досі єдиній та непорушній Чехословаччині? Адже це вже дві незалежні держави-члени ЄС. Дивно, що Німеччина на карті «Нашого радіо» є саме єдиною та непорушною, а не ФРН та НДР.

Ще наші просунуті київські європейці відрізали на мапі ту частину Туреччини, яка в Азії. Це, звичайно, логічно. Якщо не бачити на цій самій карті Грузію, яка теж, але повністю в Азії, хоча й входить до Ради Європи.

А якщо є Грузія, то де тоді Вірменія? І де європейська частина Казахстану? Щось таке біленьке - нібито Каспіське море - є, а його казахстанського узбережжя немає.

Це, звичайно, дрібниці, які, однак, свідчать про рівень тих, хто рекламує «Пульс європейського життя у новому проекті». Проект новий, а кваліфікація стара.
 
Проте найбільше дивує, що на сайті «Нашого радіо» esua.info на найкращому місці є банер з текстом «Представництво Європейської Комісії в Україні» та... тією самою мапою з Югославією та Чехословаччиною.

Просто не Європейська комісія, а якась Європейська комісіонка. Секонд-хенд минулого сторіччя для аборигенів-неофітів. Які повірять в європейську інтеграцію попри старі карти та нові шенгенські візи.

Але є просте пояснення. Так робиться майже вся українська реклама. І будь-які помилки байдужі як рекламодавцю, так і тому, хто це друкує. Як і тому, хто це бачить. Або читає. Або чує. Наше дурадіо - що тут зробиш.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст, головний редактор газети «Обзор».


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS