Останнє у блогах

Більше

Архів


Хазяїн вирішив по люстрі постріляти

Олег Шинкаренко, 27.07.2012 13:26

"Хазяїн мій вирішив увечері по люстрі постріляти! - сказала мені бабуся після мітингу. - Він витяг свого пістолета та давай бабахати. І цілив ось у ці кульки!" Бабуся витягла з сумки запчастини загиблої люстри.

Цю бабцю я зауважив ще на Різницькій біля ГПУ. Вона гучніше за всіх кричала "Банду геть!" та викидала вгору стисненого кулака. На вигляд їй було років сімдесят, а в руках старенька мала типові сумки зі всяким мотлохом, який збирають зазвичай схильні до клептоманії літні люди.

- Хазяїн мій має окрему спальню, і хазяйка теж має окрему спальню, і ще в них є одна окрема спальня, де вони зустрічаються, а я біля них живу, мов Бабка Йожка-приживалка. Тепер так можна! - сказала бабуся та побігла на свій потяг метро.

Я ще й ще раз переглядав своє відео, на якому бабця захищала сайт "Лівий берег" та канал ТВі, яких вона ніколи не бачила і, скоріше за все, ніколи не побачить. Серед всіх мітингуючих вона відрізнялася особливою пристрастю. "Я на всі мітинги ходжу! - сказала вона мені гордо. - це додає мені енергії. Я так до ста років протягну!"

- Всі ці мітинги якісь смішні, - сказав мені журналіст Максим. - там надто багато людей із розбитими люстрами у сумках. Нормальні люди на мітинги майже не ходять. Ну, сам подумай, чому там так багато цих бабусь? Я не ходжу на ці мітинги. В них немає ніякого сенсу.

- Але ж хіба ти не маєш громадянської свідомості? - спитав я і одразу відчув, що говорю не своїми, запозиченими словами. - чи вона в тебе спить?

- Маю, звичайно, але я не впевнений, що мітингування - це найкращий шлях для її виявлення. 

- З іншого боку, якщо журналіст почне ходити по мітингах, то він втратить об’єктивність, - спробував я допомогти Максиму, бо й сам не дуже полюбляв мітингувати. - Журналістика має бути відстороненою, ми не повинні втручатися у політичне життя, допомагати комусь у його політичній боротьбі.

Отже, подумалося мені, ми віддали нашу громадянську свідомість або те, що нею у нас називається, божевільним, політикам та нечисленним активістам. І не переймаємося цим. Взагалі інструмент цей дуже незручний та малоефективний. Немов кайлом, ним треба лупати по скалі владного беззаконня багато років, аби відламати собі хоч трошки справедливості. І протягом всього цього часу просто на голову буде сипатися каміння. Ну кому це потрібно? Нам точно ні. Ми впевнені, що якось воно там само собою все владнається без нас, а ми про це напишемо у своїх блогах, бо тепер так можна.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст, блогер, письменник. У липні 2010 року Служба безпеки України заявила, що знайшла у його блозі singing-foot «погрози на адресу президента». В зв"язку із цим Олега Шинкаренка викликали на допит у прокуратуру. За словами самого Шинкаренка, працівники СБУ сформулювали свої претензії інакше. Журналісту було сказано, що деякі записи в його блозі «залишили неприємний слід у душі».


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS