Останнє у блогах

Більше

Архів


Пляж – не фронт. Журналісти, ідіть в люди!

Ольга Бурда, 25.07.2012 15:14

Читаю новини на веб-ресурсах і, як писав колись класик, «прозріваю потроху».  Дивують  лінощі колег-журналістів, які чи з власної,  чи з редакторської волі перетворилися або на підставки  під мікрофони, що безсловесно вислуховують і без жодних сумнівів ретранслюють всіляку дурню, або ж на простих копіювальників чужих новин. І їх абсолютно не бентежить, що поширювані ними  повідомлення дуже часто є однобокими і, як мінімум, порушують право громадськості на якісну  (повну  та об’єктивну) http://imi.org.ua/content/jurnalistski-standarty-normatyvna-dovidka інформацію.

Не кажу нині про політику чи кримінал, де навіть за  намагання провести журналістське розслідування ексклюзивної теми можна отримати кулю в чоло.  Візьмемо найпростіший приклад і поговоримо про погоду.

24-25 липня хіба що найлінивіші сайти не повідомили про заборону купання на всіх київських пляжах.  Однак більшість інтернет-ресурсів, включно з поважними інформаційними агенціями УНІАН та ЛІГА,  подали ту новину з посиланням на 5-й телеканал, який у свою чергу послався на санепідстанцію.   Принципом «як повідомили нашому кореспондентові в телевізорі» українські новинні сайти  користуються залюбки і  часто.  І це відрізняє їх від якісної журналістики, яка  може дозволити собі таку розкіш, якщо лише йдеться або про ексклюзивне теледослідження дуже резонансної теми, або про телерепортажі  з місць (війна, катастрофи, природні катаклізми),  до яких не мають  доступу  інші  ЗМІ.

Цілком очевидно, що київські пляжі не підпадають ні під першу, ні під другу категорію і є цілком досяжними для журналістів принаймні провідних інформаційних агенцій, що базуються в Києві.   Якби вони побували хоч на одній із водних зон відпочинку (закривши які, санітари зняли з влади  відповідальність за них), то принаймні б запідозрили, що причиною погіршення якості води для купання   є не лише аномальна спека, на яку посилається санепідстанція (до речі, цілий тиждень перед закриттям пляжів у Києві був дощовим і прохолодним), а передусім або повна відсутність туалетів на столичних пляжах, або їх мізерна кількість та жахливий стан.   А тому десятки тисяч відпочивальників, які йдуть у спеку до води, змушені зливати відходи своєї життєдіяльності  або у прибережні кущі воду, або у воду.

Ще одна проблема - сміття, яке не вивозиться тижнями, просто на пляжах  гниє в іржавих дірявих контейнерах і  дощами змивається в річку.

Відповідальним і за неіснуючі туалети, і за невивезене сміття є комунальне підприємство «Плесо». Чому воно разом з міською владою вважає людей за бидло, яке у зонах відпочинку  не має права на задоволення елементарних фізіологічних потреб, невідомо.  Журналісти їх про це не питають, бо CTRL C+ CTRL V  все частіше заміняє професійну цікавість.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Незалежна журналістка.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS