Останнє у блогах

Більше

Архів


Янукович і жовта преса

Діана Дуцик, 21.06.2012 21:02

Віктор Янукович дав інтерв’ю жовтому німецькому журналу. Впливові закордонні видання уже не хочуть брати у нього інтерв’ю?

Український президент Віктор Янукович дав інтерв’ю німецькому журналу  SUPERillu, в якому розповів знову про Тимошенко і про те, що вона лідер серед політиків світу по кількості кримінальних справ. Очевидно, це не могло не викликати інтересу українських медіа.

Журналісти із каналу 24, які звернулися до мене за коментарем з цього приводу, змусили мене поцікавитися, а що ж це за журнал. Журнал входить у групу Hubert Burda Media. Якщо ви зайдете на сайт журналу, де опубліковано частину інтерв’ю (повна версія у самому журналі), то побачите, що він має абсолютно таблоїдну стилістику. Зрештою, те саме можна сказати і про журнал. Обкладинку того номеру, в якому розміщено інтерв’ю українського президента, можна подивитися тут (тема номеру - «Президент із двома дружинами» - це про президента німецького, звісно).

Мої колеги-журналісти із Німеччини підтвердили, що це бульварний журнал (Boulevardzeitschrift). Він користується великою популярністю у землях Східної Німеччини і має високий тираж. Його ще називають «східним Bild» (BILD-Zeitung - популярний німецький таблоїд, через розслідування якого нещодавно пішов у відставку німецький президент, про що ми писали на сайті MediaSapiens). Проте він розрахований на масового невибагливого читача, на відміну від впливових Der Spiegel  та Focus.

Навіщо українську президентові знадобилося давати інтерв’ю жовтому іноземному  виданню? Що і якій аудиторії він хотів сказати? Сподіваюся, що це зможе роз’яснити прес-секретар президента Дарка Чепак.

Багато хто уже почав говорити про замовний характер цього інтерв’ю. Але треба зазначити, що SUPERillu друкував і критику Віктора Януковича. Зокрема, журналіст Геральд Прашль (Gerald Praschl), який записував Януковича, робив інтерв’ю і з євродепутатом Вернером Шульцем, який назвав Януковича «кримінальним президентом».

Проте я знаю від іноземних колег, що деякі впливові європейські ЗМІ оголосили певний бойкот Віктору Януковичу. Журналісти цих видань вважають, що не доречно брати інтерв’ю у людини, слова якої розходяться з дійсністю, навіть якщо це президент.

Разом з тим маю певні сумніви, що й Віктор Янукович захоче спілкуватися із журналістами, які пишуть про нього так критично, як, наприклад, Der Spiegel  у не такій давній публікації, де розказано про бізнес сім’ї українського президента (дивіться огляд тут).


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Виконавчий директор ГО "Телекритика"


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS