Останнє у блогах

Більше

Архів


«Бо є час збирати каміння, і є час розкидувати каміння»

Олена Талаєва, 07.05.2012 13:29

Сайт Станіслава Речинського «ord - ua» я читати почала після скандалу журналістів із Ганною Герман. Мається на увазі - останнього скандалу. Ганна Герман у цій ситуації, схоже, справді ні при чому, але на сайт подала в суд. Бо образилась на авторів репортажу під заголовком «Ганна Герман ...», далі я не продовжую цитувати, бо принципово не вживаю лайки у матеріалах. Це не гарно. Українська мова має достатній словниковий запас,аби обходитись без слів надто експресивного забарвлення. Інтернет, хоч і соціальна павутина, але - не у журналіста на кухні. Писати треба вміти і без лайки.

Так отож, справа не в Ганні Герман, а в сайті «ОРД». Бо матеріали сайту я сьогодні читаю із захопленням і не відриваючись. Зокрема, статті Тетяни Чорновіл «Вендетта: Хто вбив Щербаня?» та Володимира Бойко: «Ренат проти Ріната. Спогади колишнього донеччанина». У статтях колег ведеться, хоч і про справи давні, але дуже цікаві і так би мовити, змістовні. А те що  давні, то інформпривід стряхнути пил з цих справ навіч - син розстріляного у 1996 році депутата Євгенія Щербаня обвинуватив екс-прем’єрку в «замовленні» батька. Отак - ні багато ні мало. Раптом згадав, що знав, що... А, згадали, як сідали...  Як результат, нажахані блискучою розправою влади із своєю підзахисною, адвокати ЮВТ підняли бурхливу хвилю в інтернеті: «Ой, Юльке загрожує по життєве...».

О Боже, а як справді довічно закриють? Вони можуть.

Тоді у повній відповідності із слоганом: «Найращий захист - це напад», на сайті Станіслава Речинського з’являються статті про вбивство Щербаня.  Хоч саме вбивство - лише привід. Думаю, фактаж матеріалів спрямований проти, як пише Бойко: «Ріната». Бо його так всі у Донецьку називають. Ну і хай називають, нам то що? Нічого нового автор і не каже. Я б з приводу того обвинувального фактажу і мізинцем до клавіатури не торкнулась.

Але ж, панове колеги, ці дві статті, як у краплі води віддзеркалили сучасні реалії нашої з вами «журналістики про кримінал» так би мовити, вітчизняного розливу.  Бо якщо Володя ще якось виписує матеріал, наводить  деталі власного журналістського розслідування, торкаючись до болю знайомої атмосфери донецьких, то Тетяна просто вихльопує в інтернет так званий оперативний «злив».

От тобі бабуся і Юрієв день. Завтра молоді журналісти, начитавшись «ОРД», повиставляють у сторінках на Фейсбуці свої «доробки». Жах. Та їм же позливають, що хочуть і хто хоче. Опера такого понавидумують, та ще й перед виборами, що хоч стій, хоч падай.   Постановочні справи у нас сьогодні відточені до блиску. Діти від журналістики потім будуть плакатись перед суддями, мовляв, вони мають право не розкривати джерел інформації. По-перше, ніякого такого права вони не мають. Муситимуть признатись. От тобі і співпраця з органами. І хто тобі потім доктор? Це Тетяна Чорновіл може собі дозволити подібний оперативний злив. А я от не можу. І не хочу. І такий статей не пишу.

Пригадую, Юрій Луценко, ще коли міністром внутрішніх справ був, провів прес-конференцію щодо екстрадикції з Москви членів злочинного угрупування, яких північний сусід довго не видавав.

- Юрію Віталійовичу, ви не боїтесь?, - питаю його, протиснувшись поміж мікрофонів

телевізійників.

- У мене син з тарзанки любить стрибати, - каже Луценко. - То він не боїться.

Як у воду дивився. Банду судді любесенько випустили. Вони вже й у Москву

не поїхали. Їм тепер тут добре.  Екс-міністр замість них сів у тюрму. Тепер йому там погано.

Запускати в інтернет злив оперативників як журналістський матеріал - це теж недобре. Статтю треба відпрацювати. От приміром, взяти і перевірити за держреєстром судових рішень - де рішення суду приводяться повністю, а фігуранти справ називаються за ініціалами. А раптом ті ініціали - із судового рішення, яке дозволило бандитам гуляти та й співпадають із тими «ПІБ», які по парламенту гуляють. От це вже щось. А то - хтось там з кимось на одній квартирі жив. І шо?

Але ж - от засада - не видає держреєстр «ПІБ», які мене цікавлять. А ще кажуть, що там - всі судові рішення.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS