Останнє у блогах

Більше

Архів


Маніпуляції підлітками

Костянтин Матвієнко, 25.02.2012 14:34

Вчора на «1+1» підряд показали два фільми про термінатора - «Термінатор-4» та «Термінатор-2». Знічев’я перемикаючи канали у широких рекламних вікнах «плюсів», наразився на шоу Савіка Шустера на першому національному. Там саме пінився сюжет про образу завдану членом партії «Свобода» Юрієм Сиротюком співачці Гаетані. Скандал справді має мерзенний вигляд і спровокував без перебільшення Європейський резонанс. Зараз важко сказати, чи він спричинений лише рівнем загальної культури і політичної компетентності самого Сиротюка, чи за ним стоїть спроба в чергове виставити Україну ксенофобською дикою країною. Звісно, що найбільшу увагу цьому приділили у Росії, та й першоджерело поширення скандальної інформації - сайт «Новий Регіон» є російським.

Протягом сюжету у запрошених до студії представників «Свободи» Ю. Сиротюка та А. Іллєнка було кілька можливостей гідно вийти з пастки у яку вони самі себе загнали. Слід було просто вибачитися «за необережний вислів, який до того ж неправильно інтерпретовано» та побажати співачці перемоги на Євробаченні, але усі учасники діалогу у студії, крім, слід віддати належне - Гаетани, так наполегливо і демонстративно вимагали вибачень, що у членів «Свободи» склалося враження, що вибачившись, вони втратять обличчя. У такий спосіб у дворі старші підлітки маніпулюють молодшими, заганяючи їх у пастку хибного розуміння власної гідності і спонукаючи до потрібних старшим вчинків.


Особливо вправним у маніпулюванні був досвідчений Шустер. Тоном інтелігента, він, услід за категоричними наказами депутата Олени Бондаренко, майже лагідно повторював вимогу вибачень, але виконати грубу вимогу, одіозної, в очах прихильників опозиції, діячки, члени партії «Свобода», ніяк не могли. В результаті: вибачень не прозвучало, замість залагодження, скандал лише роз’ятрили, партія «Свобода», а з нею віртуальна об’єднана опозиція зазнала реальних політичних збитків.


Єдиний позитив від пролонгованого учора скандалу, в тому, що вчинок Сиротюка жодним чином не позначиться негативно на популярності Гаетани, а може навпаки.


У фільмах про термінатора розумний і талановитий підліток маніпулює дорослими аби врятувати людство від навали машин. А у Шустера - навпаки.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика».


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS