Останнє у блогах

Більше

Архів


Главред сказав – не писати

Олена Талаєва, 17.02.2012 06:28

Вакансія в інтернеті - «потрібен журналіст, який пише  кримінальні розслідування»,  з’явилась торік у грудні і  більш ніж зацікавила. Ще б пак,  інтернет-сайт  «gpu.com.ua»  бере статті по 6-8 доларів за 1000 знаків. В кінці січня власник сайту Геннадій Петрович Устінов (гпу) відкриває ще й газету «Кримінальні розслідування».  Статті, які надруковані в інтернеті, вміщуються в газеті. І за все - платиться. А головне, редакція не економить на газетній площі. До власне статті можна додавати скановані копії сторінок  кримінальної справи. Для журналіста-кримінальщика, який пише про так звані «постановочні» справи це шоколадна цукерка.  Коли слідство «ліпить» справу як ластів’яче гніздечко  - із сфальсифікованих доказів вини,  розмістити ці самі «докази» в інтернеті - іменини серця.

Слово, посипка для рибки була якісною. В редакцію «Журналістських розслідувань» летіла як на крилах. Підписала «Авторський договір» с ходу, не читаючи. Зобов’язалась  виконувати вимогу редакції - якщо принесла матеріал  у «ЖР», то «віддала і забула». Єдине, що при прийомі на роботу не познайомилась із паном Устіновим - головним редактором видання.

- Геннадій Петрович дуже зайнята людина. Йому ніколи, - пояснила  симпатична заступниця главреда Катерина Ткачова. - Статті ви будете здавати мені.

Матеріалів у «ЖР» за місяць здала шість. Писала по-стахановськи. Треба було заробити  до Нового року.  Катерина пообіцяла за статті, які вміщуються на сайті, заплатити до свят.

Ха. Яка я наївна. В акурат перед святами Катерина приємним голосочком повідомила, що «заплатити» немає можливості. Бухгалтерка на канікулах. Зарплата буде 10 січня наступного року.

- Хочу зустрітись із головним редактором і поговорити про подальшу співпрацю, - поставила питання руба перед заступницею,  нарешті  позбавляючись рожевих ілюзій щодо співпраці із «ЖР».

І була права. Довгоочікувана розмова  із главредом закінчилась розірванням авторського договору із «Журналістськими розслідуваннями».

- А навіщо вам це треба - писати ?, - лаконічно спитав Геннадій Петрович,  маючи на увазі мою статтю під заголовком «Розстріл на Великій окружній: міліціонери убивають своїх?».

- Робота така - писати, - обурююсь.

- Вас  використовують, - продовжує проявляти батьківську турботу главред. - Писати статті про «постановочні» кримінальні справи не потрібно.  Нікого не можна захистити. Ось на зупинці стоять п’ятеро людей. Ви їх будете захищати, а вони на Вас заяви понаписують...

Як виявляється про «заяви» Геннадій Петрович «в курсі». Проявляючи все ту ж батьківську турботу Устінов повідомив, що  він  працював у КГБ, а закінчив службу в Росії, у ФСБ. Відповідно, журналістські матеріали про сфальсифіковані правоохоронцями кримінальні справи не відповідають редакційній політиці його видання в цілому. А  стаття про розстріл на Великій окружній де йдеться про загибель двох охоронників, підставлених під кулі кіллерів власним міліцейським начальством, взагалі великий журналістський гріх.

- Але ж загинули люди. Про це обов’язково треба писати, аби більше не було смертей, - намагаюсь відстояти матеріал.

Марно. Начальство було непорушним. Відповідно і зарплати 10 січня я не дочекалась. Бухгалтерка повідомила, що грошей немає. І коли будуть - невідомо.

- Та розрахуються із вами, не переживайте, - зверхньо кинула заступниця главреда Катерина на прощання. І додала, що проблем із журналістами у них немає.

Це точно, наївняків у нас вистачає.  Але ж, і силовики не дрімають, придумуючи «ноу=хау». На кшталт схеми, провернутої на сайті «gpu.com.ua» - помоніторити інтернет, позбирати журналістські розслідування, дізнатись, хто і чим дише із журналістів-кримінальщиків. .. А те, що мої двоє дітей лишись без подарунків на Новий рік - то це дрібниці, чи не так, пане Устінов?


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS