Останнє у блогах

Більше

Останні коментарі

Архів


Сьогодні посадять Шарія, а завтра мене

Олена Талаєва, 18.01.2012 16:42

Із Толіком Шарієм зустрічаємось в Києво-Святошинському райсуді Києва. Толік худенький, невисокий, із шапкою кучерявого волосся на голові. Працює зав.відділом кримінальних розслідувань столичного інтернет-сайту «Обозреватель».

Торік наприкінці жовтня  у суді почали слухати справу про розстріл на Великій окружній  біля ТЦ «Форум». Двоє кіллерів посеред білого дня розстріляли власника магазину Абаба Шалояна. Разом із бізнесменом загинули двоє його охоронників-міліціонерів. Не секрет «розстріл на Великій окружній» - Толікова тема.

Атмосфера в залі суду вибухонебезпечна. Загиблий  Шалоян - езід і  на суд приходить натовп його родичів і знайомих. Вони голосно сперечаються і кричать одне на одного на незнайомій мові. До Толіка підходить син покійного Артур Шалоян і відводить хлопця в бік.

- Що вони від тебе хочуть?, - питаю журналіста.

- Мені погрожують езіди, - зітхає Толік. - То запрошували чаю випити, а коли відмовився, почали відкрито «просити», аби перестав писати про суд. Я думаю, це вони стріляли в мою машину.

Толік розповідає про історію із пострілом у його машину з гумором. Торік він в липні повертався із редакційного завдання, коли на  вулиці Радченко в Києві у лобове скло машини вистрілили. Толік вискочив з машини.

-  Ми із журналістами з «плюсів» їхали вночі  12 липня в редакцію з нелегального казіно, в якому стояли гральні автомати, - каже Анатолій Шарій. -  Казіно діяло під кришею ментів.  Нас в казіно закрили в залі з ігровими автоматами і світло виключили. Думали, повбивають. Почали всім дзвонити, то нас випустили. Але по дорозі сталась та катавасія із пострілом у мою машину.

Анатолій Шарій стверджує, правоохоронці переслідують його за критичні матеріали про роботу київської міліції. Проти нього відкрито дві кримінальні справи.

1 травня минулого року Анатолій із дружиною пішли в «Макдоналдс». Коли сіли за столик, до них підскочив здоровань і почав скандалити. Мовляв, зайняли його місце. Толік із дружиною пересіли, але сварка тільки розгорілася.

- Вставай, твой вечер закончился, - скомандував російською здоровань і витяг Толіка за комірець сорочки з-за столу.

Чоловіки пішли розбиратись у двір ресторану. По дорозі Толік витяг пістолет, заряджений гумовими кулями.

- Мужчина накинувся на мене із кулаками,- каже Толік. - Я відбивався від нього і двічі вистрілив. Попав у живіт і в ногу. Тоді здоровань відчепився, а я написав заяву про пригоду в міліцію. Правоохоронці порушили кримінальну справу по факту хуліганства у «Макдоналдсі».

За тиждень керівник Шевченківського райвідділу міліції Гринцевич сказав Толіку, що кримінальна справа закрита. Постраждалий не має претензій до журналіста.

Втім, 7 червня на портале «Обозреватель» публікується стаття Шарія «ОБНОН плюет в лицо министру», а ще за два дні  - друга частина статті.  За два тижні слідчі Шевченковського райвідділу міліції Києва порушують кримінальну справу проти Шарія за пригоду в «Макдоналдсі».

- Справа проти Шарія сфабрикована повністю, стверджує його адвокат Шевчук. - Згідно обвинувального висновку Шарій підкрався ззаду потерпілого і вистрілив. Але ж при цьому як він поцілив у живіт? Гумова пуля ж відскакує. Перша експертиза вказує, розмір синця на животі у постраждалого 2,5 на 3,5 см. А в другій, пізнішій експертизі, синець вже виріс до рани  «25 на 35 см». Насправді постраждалий просто-напросто не звертався до лікарні за допомогою. Він в ресторані попросив аптечку, замазав синяк йодом  і поїхав додому.

Суддя по справі Шарія відхиляє всі клопотання захисту. Свідки, які стверджують, що постраждалий першим затіяв сварку, а Анатолій мусив захищатись, до суду не викликаються.

Найдивніше те, що постраждалий по оперативним розробкам правоохоронців проходить як  позаштатний співробітник міліції на прізвисько «Сена». І курують його слідчі Шевченківського райвідділу міліції Києва. Втім, прес-секретар МВС Володимир Поліщук категорично спростовує цей факт. Ну не знають в міліції «Сену» і все тут.

Зате Толік все знає. 29 червня виходить перша частина його журналістського розслідування справи про вбивство Абаба Шалояна.  Журналіст звинувачує керівництво МВС у хабарництві. На порталі «Обозреватель» з’являється оперативне міліцейське відео на якому син загиблого замовляє вбивство «конкурента».

У відповідь проти журналіста відкривається друга кримінальна справа за інсценування замаху на життя. Міліціонери стверджують,  що Шарій в лобове скло власної машини стріляв сам. Слідчі відбирають у журналіста автомобіль, по 10 годин допитують і проводять у квартири нічні обшуки. Вилучають мобільні телефони.

Сьогодні Шевченківський райсуд столиці закінчує слухання справи по обвинуваченню Анатолія Шарія у хуліганстві в ресторані «Макдоналдс».

 - У судді вже вирок написаний. Тільки зачитати. Мені світить 5 років тюрми, - каже Анатолій Шарій.

Прогнози річ невдячна. Два роки тюрми, п’ять... В принципі,  за що сидітиме журналіст Шарій? За журналістські розслідування? Чи щоб не писав?

Пригадую, років 15 тому, за часів Кучми, силовики блискуче провернули операцію по посадці главреда «Правди України» Олександра Горобця. Зав.редакцією у нього працювала студентка останнього курсу академії МВС. Вона і написала на Горобця заяву, що він її зґвалтував. Візити тодішнього, та й сьогоднішнього голови Союзжуру Ігоря Федоровича Лубченка до Кучми результатів не дали. Горобця посадили. Ясно, що нікого він не ґвалтував. Студентка собі першу зірочку на погони заробила та й потому. Але ж сама «разработка» була виконана блискуче. А тут що? Жертві резинкою стріляють в спину, а синець на животі! І чого б це раптом Шарій став пуляти у власне авто? Чудасія та й тільки.

Шкода, за десятиріччя, що минули, міліціонери стали не вправнішими, а наглішими. Мабуть, завтра і мене за якусь статтю проти міліціонерів посадять. Кажуть, у нас в тюрмах до 40 відсотків невинних. Інтересно, будемо рахувати одного за двох , якщо садять журналіста чи ні?


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS