Останнє у блогах

Більше

Останні коментарі

HaroldAlino
1XBET входит в число самых востребованных в России букмекерских компаний по ставкам на спорт. Сервис работает ...
Коментарів: 2754
HaroldAlino
1XBET – одна из наиболее востребованных в РФ букмекерских контор по прогнозам на спортивные события. Площадка ...
Коментарів: 2754
HaroldAlino
1XBET входит в число самых популярных в России букмекерских контор по прогнозам на спортивные события. Сервис ...
Коментарів: 2754
onlinemag
http://bitly.com/groznyy-serial-2020
Коментарів: 977
HaroldAlino
1XBET входит в число самых востребованных в РФ букмекерских компаний по ставкам на спорт. Сервис функционирует ...
Коментарів: 2754
HaroldAlino
1XBET входит в число наиболее популярных в РФ букмекерских компаний по прогнозам на спорт. Сервис функционирует ...
Коментарів: 2754
HaroldAlino
1XBET входит в число наиболее популярных в РФ букмекерских компаний по прогнозам на спортивные события. Площадка ...
Коментарів: 2754
HaroldAlino
1XBET – одна из наиболее популярных в России букмекерских контор по ставкам на спорт. Площадка работает по лицензии ...
Коментарів: 2754
HaroldAlino
1XBET – одна из самых популярных в РФ букмекерских компаний по ставкам на спорт. Сервис функционирует на основе ...
Коментарів: 2754
HaroldAlino
1XBET – одна из наиболее востребованных в РФ букмекерских компаний по ставкам на спорт. Сервис работает на основе ...
Коментарів: 2754

Архів


Стоп халтурі! Відкритий лист про Пінчука та СТБ

Юрій Свірко, 09.01.2012 22:36

 

1. Лі Тернеру, Послу Великої Британії в Україні та блогеру "Української правди"

2. Серу Елтону Джону

3. Ентоні Чарльзу Линтону Блеру, колишньому прем’єр-міністрові Великої Британії

4. Мішель Станістріт, генеральному секретарю, та всім членам Національної спілки журналістів (Велика Британія)

5. Ігореві Лубченку, голові, та всім членам Національної спілки журналістів України

6. Юрію Луканову, голові, та всім членам Незалежної медіа-профспілки України

7. Жан-Франсуа Жульяру, генеральному секретарю, та всім членам "Репортерів без кордонів"

8. Посольствам всіх країн Європейського Союзу в Україні


Я, Юрій Свірко, член двох національних спілок журналістів – Великої Британії (NUJ) та України (НСЖУ), а також офіційний законний представник як української Профспілки працівників ЗМІ "Медіафронт", так і громадянина України журналіста Османа Пашаєва, звертаюся до вас із закликом підтримати кампанію 2012 року "Стоп халтурі!" та поширити якомога ширше інформацію про цю кампанію.

Метою кампанії є припинення цензури та численних порушень норм законів і моралі на СТБ, одному з провідних телеканалів України, що належить Віктору Пінчуку та підпорядкований його дружині Олені Пінчук, доньці колишнього президента Леоніда Кучми.

У грудні 2010 року телеканал СТБ незаконно звільнив свого спеціального кореспондента Османа Пашаєва, голову Профспілки "Медіафронт", яка офіційно зареєстрована (легалізована) в Києві з 2006 року та має свій первинний осередок на телеканалі СТБ.

Порушивши закон та не погодивши з профспілкою будь-яку реорганізацію, 1 жовтня 2010 року СТБ подав до Шевченківського районного центру зайнятості міста Києва інформацію про звільнення випускового редактора Маргарити Трубачової та спеціального кореспондента Османа Пашаєва. Тобто ще 1 жовтня 2010 року було визначено прізвища саме цих двох спіробітників СТБ, хоча у підсумку реорганізації на СТБ мало бути скорочено 6 посад спеціальних кореспондентів.

Варто наголосити, що Осман Пашаєв був 13-м підписантом декларації руху "Стоп цензурі!", яка, проте, залишилась тільки декларацією. Інші її підписанти нічого не зробили, щоб захистити права Османа Пашаєва.

Представляючи інтереси Османа Пашаєва як громадянина та інтереси Профспілки "Медіафронт", 4 січня 2011 року я подав до Шевченківського районного суду міста Києва два позови до СТБ – з приводу незаконного звільнення Пашаєва та з приводу порушень прав профспілки.

В Україні, де судова корупція є безмежною, СТБ купив рішення від 28 березня 2011 року судді Шевченківського суду Олени Ганечко, яка визнала звільнення Пашаєва законним лише тому, що стосовно Профспілки "Медіафронт" незаконно вирішила: "Спілка не діє на ЗАТ "ММЦ-СТБ".

У травні 2011 року це рішення залишив без змін апеляційний суд міста Києва у складі Корчевного, Лапчевської та Слюсар, що повторив у своїй ухвалі інший абсурдний висновок судді Ганечко: "Поняття "первинний осередок профспілки" застосовується лише до політичних партій". Отже, з травня 2011 року Україна нібито більше не має первинних осередків профспілок, тому що це рішення суду повинно виконуватися на всій території України.

Також у травні 2011 року керівник СТБ Володимир Бородянський імпортував з путінської Росії спеціального цензора – російського громадянина Михайла Єрмолаєва, який став головним редактором служби новин СТБ. Пан Єрмолаєв розпочав свою телекар’єру 1997 року на державному телебаченні Росії (РТР) – саме тоді, коли там почалася цензура. Саме 1997 року я був змушений піти з посади власного кореспондента РТР у Білорусі та стати першим штатним кореспондентом Бі-Бі-Сі в Мінську (ставши також членом британської Національної спілки журналістів).

6 червня 2011 року Михайло Єрмолаєв (який не розмовляє українською, але керує новинами СТБ, що виходять українською) був запрошений на зустріч із президентом України Януковичем саме як головний редактор служби новин СТБ. Проте 25 липня 2011 року офіційний представник СТБ Андрій Бабенко заявив під час засідання Шевченківського районного суду наступне: "Єрмолаєв у трудових відносинах з СТБ не знаходиться".

Лише 27 грудня 2011 року Міністерство соціальної політики України повідомило офіційним листом, що СТБ підписав з Михайлом Єрмолаєвим перший трудовий договір тільки 22 липня 2011 року, коли отримав для нього перший дозвіл на роботу (за три дні до брехні СТБ у суді).

Також 27 грудня 2011 року апеляційний суд міста Києва остаточно відмовив мені у праві навіть подати позов "Медіафронту" до СТБ, оскільки представник СТБ Андрій Бабенко наполягав у засіданні на тому, що рішення судді Ганечко від 28 березня 2011 року є чинним і встановило відсутність первинного осередку "Медіафронту" на СТБ.

Отже, достатньо лише одного разу придбати судове рішення іменем України – і всі проблеми з профспілкою вирішено назавжди.

Брехня та хабарі – ось на чому зараз тримається СТБ та взагалі багато що в нинішній Україні.

Брехня журналістів та хабарі журналістам – ось що передусім заважає демократії та свободі слова в Україні.

Брехня та хабарі перетворили майже всю українську журналістику на халтуру.

Власники українських медіа зараз розуміють лише одне свободне слово – гроші.

Саме тому кампанія "Стоп халтурі!" закликає розмовляти з власниками українських медіа лише тією мовою, яку вони розуміють, – мовою грошей.

"Стоп халтурі!" вимагає:

1. Поновити на СТБ Османа Пашаєва та Маргариту Трубачову.

2. Звільнити з СТБ Володимира Бородянського, Михайла Єрмолаєва та Андрія Бабенка.

3. Визнати права Профспілки "Медіафронт", яка діє на СТБ, та дотримуватися цих прав.

4. Розпочати передбачені законом переговори між СТБ та "Медіафронтом".

5. Укласти передбачений законом колективний договір, припинити цензуру на СТБ, підписати і виконувати редакційний статут СТБ.

До виконання цих вимог "Стоп халтурі!" пропонує:

1. Анулювати чинні та не видавати нові британські та шенгенські візи Віктору Пінчуку і Олені Пінчук, співробітникам фондів Віктора Пінчука та Олени Пінчук, їх холдингів EastOne та StarLightMedia, а також усіх компаній, що їм належать – зокрема, телеканалів СТБ, Новий та ICTV, газет "Факты", "Дело" та "Инвестгазета"; суддям Київського апеляційного адміністративного суду Олені Ганечко і апеляційного суду міста Києва Геннадію Корчевному, Олені Лапчевській і Тетяні Слюсар тощо.

2. Припинити будь-які контакти та участь у заходах фондів Віктора Пінчука та Олени Пінчук, їхніх холдингів EastOne та StarLightMedia, зокрема – в українських ланчах та круглих столах з благодійності в Давосі (Швейцарія), засіданнях Yalta European Strategy в Ялті (Україна) та в інших містах.

3. Призупинити чи відкликати ліцензійні угоди на використання телеканалом СТБ британських форматів "Х-фактор", "Британія має талант" та інших, завдяки яким СТБ заробляє основну частину своїх прибутків.

4. Оголосити Віктора Пінчука, Олену Пінчук та їх підлеглих персонами нон грата на всіх заходах у Великій Британії та в інших країнах ЄС.

5. Припинити рекламу британських товарів і компаній на СТБ і інших телеканалах StarLightMedia та поширювати заклики до такого бойкоту українськими, британськими та іншими компаніями.

Цей лист є відкритим для підписання журналістами, членами профспілок та іншими громадянами України, Великої Британії та інших країн. Поставити свій підпис під ним та внести свої пропозиції щодо кампанії "Стоп халтурі!" можна в коментарях під цим блогом "Української правди", на сторінці Фейсбуку http://www.facebook.com/#!/permalink.php?story_fbid=233078350101532&id=100001981078085

або електронною поштою sh-2012@ukr.net

Кампанія "Стоп халтурі!" зараз зосереджується лише на телеканалі СТБ, що не виключає поширення цієї кампанії на інші українські ЗМІ, які порушують права журналістів та профспілок.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст, головний редактор газети «Обзор».


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS