Останнє у блогах

Більше

Архів


2004. Передбачувана суб’єктивність

Діана Дуцик, 10.03.2009 11:50

Я не планувала брати участь у дискусії довкола фільму Олексія Мустафіна «2004». Моя оцінка була б такою ж передбачувано суб’єктивною, як і сам фільм. І це зрозуміло - ми були по різні сторони барикад, у прямому сенсі цього слова, і по-різному сприймали та оцінювали події 2004-го.

Та мова про інше. Сісти за комп’ютер мене змусила одна розмова. З вуст людини, від якої я ніколи не очікувала цього почути, прозвучало наступне: «Може, справді краще, щоб Кучма повернувся?». Це питання прозвучало після перегляду фільму «2004». Очевидно, соціологи зараз почнуть включати прізвище Кучми в свої опитування - і ми побачимо, який відсоток тих, хто ставить схожі запитання. Але ця тенденція повинна насторожувати. Не тому, що Кучма такий страшний і треба боятися його повернення. Справа не в Кучмі чи Ющенкові, Януковичі чи Тимошенко. Справа в тому, наскільки суспільство готове, має бажання і здатність рухатися вперед, переборюючи комплекси минулого. Якщо такого бажання нема, країна ще довго борсатиметься у кризі, економічній, політичній та суспільній.

Щодо маніпуляцій. Маніпулювали, маніпулюють і будуть маніпулювати. Це прекрасно розуміють усі учасники інформаційного процесу. Важливим є інше, а саме: який відсоток у суспільстві тих, хто здатен фільтрувати міфи, які нав’язуватимуть представники різних політичних сил та учасників майбутньої президентської гонки. А також ще одне: який відсоток медіа у новій війні всіх проти всіх, яка незабаром розпочнеться, зможе зберегти хоча б відносну незаангажованість.  Це важливо, хоча б тому, що після закінчення цих «воєнних дій» потрібно буде вкотре відбудовувати все з нуля. Коли є фундамент, це робити легше. Це має зрозуміти хоча б один вітчизняний (не американський, російський, німецький, арабський.., а вітчизняний ) інвестор, якщо він хоч трішки мислить категоріями майбутнього і бачить себе у цьому майбутньому в Україні.  Інакше ми ще довго кожні п’ять років все починатимемо з нуля.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Виконавчий директор ГО "Телекритика"


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS