Останнє у блогах

Більше

Архів


Майдан біля Одеси

Зоя Казанжи, 05.03.2009 17:18

Я не розумію, чому страйкуючі  водії перекрили трасу Одеса-Київ? Якщо таким чином вони апелюють до влади, то чому в Одесі? Чому не в Конча-Заспі?  Чи не на Грушевського, біля урядових споруд?

Владі від того, що на в’їзді-виїзді із Одеси накопичуються кілометрові затори, не холодно і не жарко. Виходить, що народ (водії), який потерпає від неспроможності виплатити кредити, від піднятих відсоткових ставок, від несправедливих податків і таке інше,  блокує іншу частину все того ж багатостраждального народу, який теж, цілком можливо, потерпає від такого ж. Але повинен сідати за кермо і везти товар, продукти, будівельні матеріали, які десь потрібні і які чекають. Але не може, тому що страйкарі кричать у відкриті вікна автомобілів: - Ми і за тебе тут стоїмо! І за твоїх дітей! І за твої інтереси! Ми тебе не пропустимо!

Нецензурну лайку на адресу тих, хто хоче, намагається, просить проїхати, в телевізійному репортажі глушать «пі-і-і-і-і-іііііііііі!». Іноді звучить суцільне «пі».

Дивлюсь місцевий телеканал, який став учасником страйку - працюють майже в режимі он-лайн, постійно передають «зведення з місця бойових дій». Один із власникі телеканалу очолив, по суті, страйк. Журналістка запитує у страйкуючих:

- А до якої критичної точки ви будете стояти? А чи розумієте ви, що треба йти на Київ? А чи готові ви стояти до перемоги, чого б це вам не коштувало?

Люди запевняють, що готові стояти до перемоги.

На трасі - польові кухні, музика, сім’ї страйкарів - з дітьми, дружинами... В Одесі просто не було свого часу свого Майдану.

Можливо, мене можна звинуватити в тому, що я так бездушно ставлюсь до  людей, які мають проблеми з поверненням кредитів. Але я не розумію, чому «держава повинна взяти на себе частину сплат»?! Чому я повинна платити своїми податками за того, хто(цитую телерепортаж): «Я взяв дві стотонні машини, я не можу зараз сплачувати кредити!» А чому їх маю сплачувати я?! Тому що «закрома Родины» бездонні?

Безперечно, влада має контролювати процеси в країні  і таке інше. Але чому ми, громадяни, такі безвідповідальні?! Не можна, отримуючи 1500 гривень заробітку, купувати автомобіль в кредит за 30 тисяч доларів - хіба, щоб розуміти це, треба мати вищу економічну освіту? Чому, підписуючи угоду з банком,  не хотіли зрозуміти, побачити, вчитатись в пункт, де мова йшла про підвищення відсоткових ставок в односторонньому порядку? Один такий позичальник мені сказав: «Так думав, що якось минеться!». Не минулось.

Я співчуваю тим, хто страйкує. І я розумію, що не від хорошого життя люди вийшли на трасу. Але я розумію, що обіцянками «стояти до переможного кінця» нічого змінити не можна. Громити, брати в облогу, знищувати, трощити? Це все вже було. Як і те, що енергію людей та їх біди використали ті, кому потрібна була влада.

Зараз відбувається те ж саме.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Медіатренер, власниця й директор креативного бюро «Жаба» (Одеса).


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS