Останнє у блогах

Більше

Архів


Каліч мажорна

Костянтин Матвієнко, 05.03.2009 15:02

Нещодавно у новинах кількох телеканалів показали, як В. Ющенко вручив власному синові Андрієві диплом магістра з міжнародної економіки. Разом з ним магістрами стали ще 245 молодих людей, переважно дітей чинуш-підприємців-депутатів. Автори репортажів про цю світську подію всіляко підкреслювали престижність та елітарність ВУЗу, де навчався президентський нащадок.

По всій країні щороку отримують дипломи тисячі випускників за спеціальностями юристів, економістів, менеджерів, брокерів, продюсерів, політологів, дизайнерів... і, звісно, журналістів. Серіали та інші гламурненькі телепродукти формують в обивателя уявлення, що саме отримання чи купівля такого диплому відчиняють двері у зіркове товариство багатих і знаменитих. Частково це правда, але такі «фахівці» у своїй більшості матимуть дедалі менший попит на ринку праці. Криза створює потребу в спеціальностях практичних - від дантистів до машиністів, умовно кажучи.

Вивчити, наприклад, фахового інженера-електика, чи лікаря-хірурга складніше, довше і дорожче, аніж телеведучого. Не кажучи вже про те, що таке навчання вимагає на порядки більше працездатності та здібностей. На щастя криза стрімко викидає за облавок життя маргіналів-імітаторів - каліч мажорну, примушуючи молодих людей, які прагнуть життєвих перспектив, опановувати корисні професії та повертатися до цінностей практицизму.

У чому нині зберігати капітали? У вільноконвертованих валютах? - так не вгадаєш, яка з них швидше знецінюватиметься! У нерухомості? Але де зараз, наприклад, ринок київської нерухомості? У промислових активах - акціях підприємств? Так і ті цінні папери там самісінько, де й валютні кошики - диверсифіковані та не диверсифіковані. Залишається хіба що золото. Втім і його на хліб не намастиш і хати ним не зігрієш.

Справжній капітал сьогодні це знання та вміння - компетентність, себто. А ще здоров’я. Ну й талант, звісно, який жодна криза не скасує.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика».


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS