Останнє у блогах

Більше

Архів


Час впроваджувати нову депутатську пільгу!

Сергій Штанько, 15.08.2011 12:17

Народний депутат України від БЮТ Євген Суслов вважає, що «міф щодо недоторканості народних депутатів за останній період в Україні був розвіяний». Про це повідомляють засоби масової інформації (http://news.mail.ru/politics/6567857/).

Своє обурення порушенням депутатських прав працівниками правоохоронних органів Є.Суслов висловив в ефірі радіо «Свобода»:

«Мене один раз силоміць вивели із суду... Депутатів не тільки виводять, ...але ще і б’ють. Ми діємо за законом. Ми написали звернення, написали скаргу й у суд, і у Вищий апеляційний».

Отже, момент негативний: погано, коли будь-кого б’ють. Тим більше, б’ють правоохоронці.

Момент позитивний: депутат нарешті опинився в ролі «звичайного» представника народу. Тобто, в ролі свого виборця, який і забезпечив йому, Євгену Суслову, місце в парламенті.

Тож хай вам буде відомо, шановні депутати, що отак б’ють і «рядових» українців. Щоправда, можливо, при цьому «рядовим» не так боляче. Чому? Та тому, що вони ж не відчувають додаткової образи з приводу порушення їхньої недоторканості. Бо немає у них депутатського імунітету, якщо знаєте. Втім, сьогодні не мало б бути недоторканості і в самих депутатів, якби вони виконували свої передвиборні обіцянки.

Пам’ятаєте ситуацію з достроковими парламентськими виборами 2007 року? «Ми після виборів скасуємо депутатську недоторканість»,- кричали  лідери блоку «НУ-НС». «А ми пропонуємо ще до виборів це зробити. І зняти недоторканість навіть з тих, хто її не має, тобто, із усіх без винятку чиновників»,- випереджали суперників по шляхетних намірах члени Партії регіонів. «А ми - ще раніше ранішого все вирішили. Соціалісти взагалі бозна-коли у Верховній Раді зареєстрували законопроект відповідного змісту!»,- здіймали галас лідери Соцпартії. Комуністи взагалі були поза будь-якими сумнівами. У них же, як відомо, у списках і до того олігархів не було, вони ж завжди з народом, на пільги не претендують. Щодо блоку Юлії Тимошенко, то там депутати взяли, та й добровільно відмовилися від своїх мандатів ще в попередній Верховній Раді (отій самій, пізніше розпущеній), підрубавши її під самісінький корінь. А це вам, шановні, не балачки про відмову від недоторканості, це набагато серйозніше. БЮТівці не просто від недоторканості пообіцяли відмовитися, вони з мандатами заради народу розпрощалися.

Як і слід було чекати, недоторканість новообрані депутати не скасували. Ту саму недоторканість, на порушення якої тепер голосно скаржиться народний депутат Євген Суслов. А скаржиться тому, що не зміг він разом зі своїми колегами-парламентарями такий рівень законності в країні забезпечити, щоб її принаймні  народним депутатам вистачило, не говорячи вже про самий народ.

Що пропоную? Ну, якщо вже й справді дійшло до того, що навіть парламентарі самі себе не можуть від побиття захистити, впровадити розпорядженням МВС хоча б спеціальні кийки для депутатів - гумово-надувні, полегшеної ваги. Нехай і така пільга буде. Однією більше, однією менше, яка різниця?

Але якщо (попри таке цілком вмотивоване розпорядження МВС) парламентар все ж отримає від міліціянта по потилиці грубезним «народним», а не делікатним «депутатським» кийком, ну, тоді вже правозахисники-порушники не мають уникнути суворої відповідальності. Ні за яких обставин! Бо народні депутати - вони ж за справедливість. А як ви думали?


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Інколи - журналіст


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS