Останнє у блогах

Більше

Останні коментарі

Jessebus
buy prescription drugs online without <a href=" http://genericwdprescription.com/# ">drugs without doctor script</a>
Коментарів: 3966
Jessebus
generic pills for ed <a href=" http://genericwdprescription.com/# ">buying prescription drugs from canada</a>
Коментарів: 1263
Jessebus
generic pills without a doctor prescription <a href=" http://genericwdprescription.com/# ">buy prescription drugs online without</a>
Коментарів: 977
Jessebus
buy prescription drugs online without <a href=" http://genericwdprescription.com/# ">buy medication without an rx</a>
Коментарів: 810
Jessebus
buy cheap prescription drugs online <a href=" http://genericwdprescription.com/# ">prescription drugs online without doctor</a>
Коментарів: 969
RogerRom
<a href=" https://thebronyshow.net/forums/memberli st.php?mode=viewprofile&u=1208857 ">ed cures</a> or <a href=" http://www.wxedu.com.cn/home.php?mod=spa ce&uid=392204 ...
Коментарів: 1263
Anthonytausy
ed meds online without doctor prescription http://genericwdprescription.com generic drugs without doctor`s prescription <a href=http://genericwdprescription.com/#& gt;buy generic pills</a> buy ...
Коментарів: 873
Jessebus
generic pills for ed <a href=" http://genericwdprescription.com/# ">drugs without doctor script</a>
Коментарів: 106
Jessebus
generic pills for sale <a href=" http://genericwdprescription.com/# ">prescription drugs online without doctor</a>
Коментарів: 956
Jessebus
prescription drugs online without doctor <a href=" http://genericwdprescription.com/# ">buy prescription drugs</a>
Коментарів: 1049

Архів


Маленькі радіохитрощі

Борис Бахтєєв, 12.08.2011 17:38

Якось нещодавно радіо «Ера», що на Першому каналі українського радіо, тішило слухачів дискусією: інтеграція до Євросоюзу чи митний союз із Росією, Білоруссю та Казахстаном?

«Україна затиснута між двома інтеграційними об’єднаннями: з заходу - Євросоюз, зі сходу - митний союз», а тому вона приречена на однакову інтеграцію як туди, так і сюди. Чи, принаймні, на однаково тісну співпрацю. Це мудрагельство виголошував якийсь поважний експерт, і з ним важко було не погодитися. І справді: ще вісім років тому Польща була затиснута: з заходу - Євросоюз, зі сходу - СНД. А вона, дурна, замість однаково інтегруватися й туди, й сюди, взяла й обрала членство у Євросоюзі.

А є ще Росія, яка так затиснута - не позаздриш. Із одного боку - Євросоюз (Норвегія, Фінляндія та Польща мають із Росією кордони), із іншого - Китай, із третього - Японія, з четвертого, через вузеньку протоку, - США. Нема їй, бідолашній, ради, як тільки однаково інтегруватися щонайменше в чотирьох різних напрямках. Нема їй іншого виходу - хоч тобі плач.

А далі пішли два синхрони (імена експертів у даному разі навряд чи мають таке вже значення). Перший: «С 1 января 2012 года таможенный союз между Россией, Беларусью и Казахстаном превратится в единое экономическое пространство. Понимаете - пространство!.. Украине крайне необходимо вступить в него... Сейчас мы только в сельском хозяйстве на взаимной конкуренции теряем 10 миллиардов в год! 10 миллиардов!» І другий: «Митний союз - це непаритетна організація. Там в усьому домінує Росія, тоді як у Євросоюзі домінуючих країн немає, Євросоюз - це справді організація рівноправного спвробітництва».

Отже, здавалося б, усе за правилами: два синхрони, обидва аргументовані, які представляють протилежні погляди. Тільки от саме що здавалося б. В одному синхроні йдеться про конкретні 10 мільярдів, які Україна втрачає. В іншому - про абстрактні паритетність і диспаритетність. Як ви гадаєте, до чого схиляться слухачі, що їм буде ближчим, актуальнішим? Невже пунктуальне дотримання паритетності собі на збиток?

Насправді ж перший синхрон був... як би то сказати... нефаховим. На чому втрачає Україна ті 10 мільярдів, за рахунок чого? А що буде з конкуренцією? Невже митний союз передбачає створення держплану? Та конкуренція існує за будь-яких умов (і навіть в СРСР вона - прихована й викривлена - існувала), навіть на внутрішньому ринку, між українськими виробниками. Тож хоч би яким єдиним був економічний простір, а конкуренція нікуди не подінеться. А якщо й подінеться - це означатиме стагнацію й занепад.

То що ж, невже радіо «Ера» свідомо проштовхує російську пропаганду про митний союз?

Випуск новин радіо «Ера» нещодавно повідомив: МЗС України не рекомендував українським громадянам відвідувати Сирію, «де відбуваються збройні сутички між екстремістськими угрупованнями та урядовими силами». Про це буцімто заявив речник МЗС Олександр Дикусаров.

Сказати чесно, такого шоку я давно не відчував. Тільки-но нещодавно розповідали про те, що країни Євросоюзу розглядають питання про ледь не економічну блокаду Сирії, ООН розглядатиме питання про становище в цій країні - а Україна офіційно, вустами Міністерства закордонних справ, зве учасників громадянських акцій протесту, жертв кривавого режиму «екстремістськими угрупованнями». То невже наші дипломати вважають, що після цього бодай хто-небудь у Євросоюзі стане слухати українські слова про інтеграцію?

Заліз в інтернет. Дякувати Господові, у нас давно вже не СРСР, і знайти можна будь-що, будь-яку інформацію. Запит на слова «Дикусаров. Сирія» видав під сотню посилань на різні ЗМІ. Хоч яке відкрий - а там одне й те саме повідомлення, майже слово у слово. (Дякувати Господові, в нас давно вже не СРСР?) «Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Сирії через загострення ситуації в цій державі. Як повідомив на брифінгу спікер МЗС Олександр Дикусаров, у багатьох містах Сирії ситуація може становити небезпеку для життя сирійців та іноземних громадян», - такі слова наводили всі повідомлення. І ще такі, безпосередню цитату з Дикусарова: «Наше посольство дуже уважно відстежує ситуацію, що склалася... Ми надали нашим громадянам рекомендацію поки утриматися від поїздок до Сирії, попри те, що в Дамаску ситуація більш-менш спокійна».

Ані слова про екстремістів та угруповання знайти так і не вийшло. Єдине джерело, де повсякчас тільки й чути, що про нелегку боротьбу сирійської влади з навалою екстремістів, - це саме радіо «Ера».

А радіо «Ера» того ж дня потішило ще одним повідомленням: прем’єр-міністр Микола Азаров запевнив родичів та близьких загиблих в аваріях на шахтах у Суходільську та Макіївці, що за декілька років Україна з питань безпеки шахтарської праці увійде до трійки світових лідерів.

І знову був шок. Невже наш славетний прем’єр-міністр щиро впевнений, що родичів та близьких шахтарів тільки й цікавить, яке місце у світових рейтингах посяде Україна? Невже йому геть байдуже до громадян, а єдине, що його бентежить, - це лаври чільних місць у світових рейтингах?

Знову заліз до інтернету. Тут пошуки взагалі не дали жодного результату - так, Азаров виступав із приводу трагедій на шахтах, обіцяв підвищити безпеку, але про світову трійку не йшлося.

То що ж - виходить, радіо «Ера» тільки й робить, що дискредитує українську владу? Тобто знову проштовхує російську пропаганду? А може, воно й саме не знає, що воно робить?

Утім, звідки беруться сирійські «екстремісти», зрозуміти неважко. Особлива позиція Росії, яка навіть в ООН виступає проти запровадження санкцій проти Сирії, наводить на думку: про екстремістів ведуть мову російські інформаційні джерела. А наші інформаційні джерела просто старанно (а іноді й не дуже старанно) перекладають російські повідомлення: переклав - от вам і власний інформаційний продукт.

То, може, тим самим можна пояснити й повідомлення про буцімто слова Дикусарова та Азарова? Може, тепер заведено ретранслювати російські повідомлення не лише стосовно подій у світі, а й стосовно подій в Україні? Може, й на свою власну країну ми дедалі більше дивимося російськими очима, самі не підозрюючи про це? Може, одні й ті самі повідомлення в безлічі різних джерел - теж не більш ніж переклади з російської?


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS