Останнє у блогах

Більше

Архів


Знайомтесь: Фірташ, агент Путіна

Олександр Михельсон, 15.07.2011 17:24

Дмитро Фірташ вийшов в російський Forbes. Надзвичайно цікаве інтервю, рекомендую всім і кожному.

Не знаю, хто там перший на кого вийшов – F на Ф, чи навпаки. Тим паче не буду захищати Юлію Тимошенко, якій присвячено кілька останніх абзаців розмови. Про своє розуміння ролі та місця Юлії Володимирівни в історії сучасної України я висловлювався неодноразово: стисло кажучи, найкраще було б, якби цього місця не було взагалі.

Проте якби пан Фірташ умів експромтом так говорити, як процитовано його Forbesом, пані Тимошенко до нього було б і не рівнятися. Я маю на увазі, в умінні вішати локшину на вуха.

«Підтримуючи низькі ціни на газ в Україні, ми продотували її економіку на кілька мільярдів доларів», - каже пан Фірташ про свою сумнозвісну компанію «РосУкрЕнерго». І, я так думаю, навіть не червоніє.

Хоча із цього ж його інтерв’ю абсолютно прямо випливає, що РУЕ на Україні лише заробляла. Та й без нього це відомо – під мільярд доларів щорічного доходу для компанії, усе майно якої складає кімната та кілька стільців в кантоні Цуг, з неба не падають.

«Дотувати» на «кілька мільярдів» може тільки той, у кого ці мільярди є. Або той, хто міг би їх отримати, проте відмовився на користь дотованих. Я перепрошую, від чого саме на користь України відмовилась РУЕ?

Адже РУЕ в принципі не могла отримати стільки, як «Газпром». Понад те, пан Фірташ прямо вказує: якби РУЕ не запропонувала Україні низьку ціну на газ, її на ринку не було б узагалі.

Тобто вибору у РУЕ (якщо вірити Фірташу) просто не було. Ну, і де ж тут «дотування економіки«? Причому ще й «на кілька мільярдів»? Невже пан Фірташ має на увазі різницю між ціною, якої вимагали росіяни, і ціною, яку запропонував Києву він?

Але ж цю різницю втратила не РУЕ. Цю різницю втратив саме «Газпром».

І заявочки пана Фірташа про нібито «дотування» ним української економіки за рахунок цін на газ можуть виглядати логічно тільки в тому разі, якщо насправді він говорить від імені «Газпрому».


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Публіцист.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS