Останнє у блогах

Більше

Архів


Продажні дядьки капіталізму

Олександр Михельсон, 20.06.2011 12:07

Я вважаю, що Перший національний обов’язково повинен бути провладним. <...> Яка б влада не була, завжди знайдеться канал, який її критикуватиме. А Перший національний має завжди висвітлювати роботу влади, доносити лише позитивну інформацію до глядачів. <...> Перший національний має підтримувати владу, а влада повинна знати, що Перший національний завжди її захищатиме”.

Вибачайте за довгу цитату, але ж хіба не краса?

Автора цитати багато читачів, напевне, згадали. Для інших пояснимо: це — майже річної давнини інтервю першого заступника президента (так це тоді називалось) Національної телекомпанії Валіда Арфуша.

А ось іще одна цитата.

Модель буржуазного ладу, що склалася в Україні, відзначається особливою реакційністю. Продовження її існування загрожує економічним крахом, соціальним колапсом, громадянськими конфліктами. <...> Правлячий режим знову сів на фінансову голку МВФ, піднімаючи на його вимоги комунальні тарифи й погрожуючи розпочати новий виток грабіжницьких «реформ». Труднощі економічного становища України усе відвертіше перекладаються на плечі трудящих”.

Ці слова належать лідерові Комуністичної партії України Петрові Симоненку. А сказав він їх під час чергового зїзду КПУ 18 червня 2011 року. І вони, ці слова, на всю країну транслювались Першим національним каналом, який знайшов у своєму ефірі годину для полумяного виступу головного вітчизняного комуніста.

Знайшов, судячи з усього, без особливих проблем: про трансляцію зїзду було заздалегідь вказано в тижневій телепрограмі.

Легко помітити, що сказане Симоненком не більше схоже на оспівану Арфушем “підтримку влади”, аніж практика товариша Сталіна на теорію пана Маркса. Не будемо наразі занурюватись у конспірологічні теорії щодо того, яким це боком наша вертикальна й професійна влада дозволила подібне неподобство на “першій кнопці”, і в яких далекосяжних цілях вона таким чином намагається використати КПУ. Хоча б тому, що міць вертикалі нашої влади, схоже, значно поступається її професіоналізмові в чому б то не було.

Натомість із самою “першою кнопкою” все цілком зрозуміло. Ще восени минулого року безпосередній шеф пана Арфуша Єгор Бенкендорф радісно пояснював, чому й навіщо за два дні до місцевих виборів транслював форум Партії регіонів:

Я вважаю досягнення Першого каналу, що ми за півтори години ефіру отримаємо 300 тисяч доларів... Треба заробляти — адже нам від попередників дісталось 80 мільйонів гривень боргу”.

Тобто, як завжди, все просто у цьому найпростішому зі світів. Безкмопромісні комуністи радо готові заплатити “брехливому буржуазному телебаченню” (такі слова у виступі Симоненка теж були). А саме це телебачення раде плюнути на “підтримку влади”, якщо йому заплатити. Що вдієш, ринок є ринок.

А хтось іще дивується, що на тому ж зїзді комуністів після довгих полумяних промов про згубність олігархії було вирішено лишитись у спільній із цією олігархією парламентській більшості.

 

P.S. Пан Бенкендорф усе-таки не зміг не зіпсувати картину. Буквально під час написання цього блогу він повідомив, що комуністи платили за трансляцію так само, як і всі інші партії. Але не втримався й додав, що вимога Конгресу українських націоналістів звільнити його, Бенкендорфа, за трансляцію "комуністичного шабашу" є такою, що "розколює українське суспільство".

Будемо сподіватись, що голова НТКУ дійсно мав на увазі саме свою відставку, а не ставлення націонал-соціалістів під червоно-чорними прапорами до націонал-соціалістів під червоними. Бо нелогічно якось вийде - заяви перших "розколюють", а телевиступи других - ні...


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Публіцист.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS