Останнє у блогах

Більше

Архів


Цицьки проти комунізму

Олег Шинкаренко, 24.02.2011 21:59

Скульптура Мухіної "Робітник та колгоспниця", що тепер у чисто семіотичному розумінні позначає для нас хіба тільки фільми кіностудії "Мосфільм", має неабияку ваду. І вада ця - цицьки колгоспниці.

Справа в тім, що ідеологія комунізму, яку (або прагнення до якої) й символізує ця скульптурна група, заперечує приватну власність. Але ж цицьки колгоспниці, як сексуальний атрибут (а в даному випадку - це точно не атрибут материнства) ніяк не можуть бути громадською власністю, бо вони завжди належать (знову ж таки - у сенсі сексуальної приналежності) якомусь одному, конкретному чоловікові. До того ж, при сучасних існуючих (і навіть при соціалістичних) формах економічних відносин секс - це товар, який можна купувати, або продавати. А отже цицьки - це, безперечно, символ міщанства, буржуазності та капіталізму.

Який тут є вихід? Найкращим, як на мою думку, було б відрізати цицьки у статуї колгоспниці, і зробити це можна зовсім безпечно. Але ж у випадку із живими жінками відрізання цицьок обов’язково закінчиться трагічно. Звідси висновок - живими жінки до комунізму не потраплять. Якщо ж до комунізму потраплять самі лише чоловіки, то довго вони там, природно, не протримаються.

Ця маленька деталь не лише псує художньо-ідеологічний задум скульпутури Мухіної "Робочий та колгоспниця", але й досить логічно пояснює, чому так швидко і з такими величезними людськими жертвами провалився експеримент по встановленню комунізму на території колишньої Російської імперії. Жінкам-таки намагалися "відрізати цицьки", а чоловіків змушували повірити у достеменну необхідність та гуманізм такої процедури.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст, блогер, письменник. У липні 2010 року Служба безпеки України заявила, що знайшла у його блозі singing-foot «погрози на адресу президента». В зв"язку із цим Олега Шинкаренка викликали на допит у прокуратуру. За словами самого Шинкаренка, працівники СБУ сформулювали свої претензії інакше. Журналісту було сказано, що деякі записи в його блозі «залишили неприємний слід у душі».


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS