Останнє у блогах

Більше

Архів


Імперське рило і дисидентський німб

Роман Ревчук, 11.02.2011 22:39

 Ленін - Сталін - Солженіцин                                                          

Прочитавши вчора загалом об’єктивний та дуже вчасний і доречний матеріал Бориса Бахтєєва, де йдеться про спроби інкорпорації новітніми російськими імперцями до спадщини СРСР особистостей, які життям своїм та творчістю скоріше розхитували  «тюрму народів», звернув увагу, що постать Олександра Солженіцина, котра, очевидно, за задумом автора має дисонувати з партійними псевдо Ульянова та Джугашвілі, насправді - непогано вписується до цього ряду.

Серпень - 1991

У серпні 91-го, під час путчу, довелося побувати у Москві. Вже стався перелом і Москва щиро святкувала. На вулицях було море прапорів: чимало й синьо-жовтих та інших національних. Важко передати той піднесений, доброзичливий настрій, який панував на вулицях Москви. Можливо, щось подібне було лише на Майдані - 2004.

Через 20 років

Минуло 20 років. Вмикаємо російські телеканали. Який контраст із тими днями!!!

Незважаючи на зміну влади в Україні на проросійську, Україна залишається ворогом №1. Ситуація з українською бібліотекою у Москві, закриття національно-культурної автономії українців у РФ. Такого Москва собі не дозволяла навіть за моторошного для неї президента Ющенка.

Новітні визволителі

Хто відсвіжив у головах вчорашніх «гомосовєтікусів» імперські амбіції, новітні ідеї про «велику визвольну» місію Росії?

Відповідь: солженіцини, собчаки, михалкови та іже з ними.

Як сказав, здається, Герцен: «ступінь демократичності російських діячів вимірюється їхнім ставленням до існування незалежної Української держави».

Дисидентський німб та імперське рило

Мільйони українців, які боролися за незалежність пройшли через ГУЛаг. Проте для автора «Архіпелага...» незрозумілі їхні прагнення:

«Но откуда этот  замах: по  живому отрубить  Украину (и ту, где сроду  старой  Украины  не   было,  как  "Дикое  Поле"   кочевников  - Новороссия, или Крым, Донбасс и  чуть не до Каспийского моря)».

За дисидентським німбом Солженіцина чітко видніється й імперське рило!

Втрачений шанс                                                                                                            

Як можна інакше схарактеризувати людину, котра використовуючи свій величезний авторитет у демократичних колах, вперто вкладала у голови своїх співвітчизників, які ТОДІ ще, можливо, мали шанс вирватися із лап тоталітаризму, по-суті фашистські ідеї про Російський Союз, панування над іншими (братніми ?) народами?

У колі однодумців: Белінський - Столипін - Солженіцин

І все ж, оскільки Солженіцин таки був борцем із комуністичним режимом, можливо, він почувався б комфортніше в оточенні Віссаріона Белінського та Петра Столипіна, яких із автором «Архіпелага...», незважаючи на розбіжності у методах поєднує великодержавний шовінізм та ЗАПЕРЕЧЕННЯ права на ІСНУВАННЯ моєї Батьківщини.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS