Останнє у блогах

Більше

Архів


У Бучі вирішили вирізати історичний парк в садибі Булгакових

Людмила Чичканьова , 23.12.2010 21:53

До мене звернулися представники громадськості міста Буча, що під Києвом, в Приірпінні. Там давно назріла проблема зі збереженням единого справжнього родинного гніздечка родини Михайла Опанасовича Булгакова. Друкую звернення одного з активістів без змін:

Вищання бензопил,  мазутний сморід важких екскаваторів та жах усіх тих, хто любить, знає або просто чув про талановитого письменника Михайла Булгакова, – саме так планують зустріти 120-річчя Майстра деякі чиновники Бучі, що під Києвом.

     120-річчя свого видатного земляка (15.05.2011 р.) чиновники Бучі вирішили зустріти знищенням частини історичного парка на садибі письменника. Дерева, під якими Михайло Булгаков вперше став на театральні підмостки, під якими планував власне майбутнє  разом з коханою киянкою Тетяною Лаппа, з-під яких добровольцем пішов на фронт Першої Світової Війни, повинні бути зрізаними для приватного будівництва, яке намагаються узаконити спадкоємці Булгаківського літературного Швондера. Власним «Рішенням Бучанської селищної ради», всупереч діючому законодавству України (зокрема. ст.43, п.24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»)*  вони відокремили з двох десятин (2,18 га) Булгаківської землі один (!) гектар для створення історико-ландшафтного заповідника. А решту під пили, під екскаватори!

     Це можливо уявити?! Це законно?!

     З нагоди 100-річчя (1991 р.) всесвітньо відомого письменника на місці садиби Булгакових Українським Товариством пам’яток історії та культури, після довготривалих історичних пошуків та наукових досліджень було встановлено пам’ятний знак. З нагоди 115-річчя (2006 р.) Майстра одноголосним «Рішенням Київської обласної ради»*території садиби (2,18 га) було надано статус нерухомої пам’ятки історії, історико-ландшафтного парку (заповіднику), з можливою в подальшому реконструкцією садиби-музея М.О.Булгакова.

     Батько літератора Опанас Івановичу – професор Київської Духовної академії не мав нерухомості у Києві. Родовим гніздом для великої й дружної родини Булгакових (семеро дітей, два племінника, сестра померлого брата) стала дача, яку О.І Булгаков у Бучі, на участке, купленим в 1900 році у поміщика Красовського, загальною площею у дві десятини («десятина» - стара одиниця

земельної площі, яка дорівнює 1,09 га) або 2,18 га.

     Родина Михайла Булгакова походила з Орловської губернії, сам він народився у Києві, відомим літератором та драматургом став у Москві. Але де б він не був, Михайло Опанасович завжди сумував за Київщиною, за «…матусиною дачею у Бучі», де він формувався як особистість, як творча людина, як громадянин.     

     У листі з Москви до сестри Вірі Михайло Булгаков писав:

     «…Моя большая просьба к тебе: живите дружно в память мамы.

     Я очень много работаю и смертельно устал. Может быть, весной мне удастся ненадолго съездить в Киев, я надеюсь, что застану тебя, повидаю Ивана Павловича. Если ты обживешься в Киеве, посоветуйся с Иваном Павловичем и Варей, нельзя ли что-нибудь сделать, чтобы сохранить мамин участок в Буче. Смертельно мне будет жаль, если пропадет он. Ивану Павловичу передавай мой и Тасин горячий привет.

Твой брат Михаил.» (27.10.1923 г.)

     З повагою, Анатолій Бальчос ( +38-050505-81-77 begin_of_the_skype_highlighting              +38-050505-81-77      end_of_the_skype_highlighting, balchos@ukr.net , є документи, публікації, фото, відео).  

 

 

*                   ЗАКОН УКРАЇНИ

Про місцеве самоврядування в Україні

 

Стаття 43. Питання, які вирішуються районними і обласними радами

виключно на їх пленарних засіданнях

 

1. Виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються такі питання:

24) прийняття рішень про організацію територій і об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення пропозицій до відповідних державних органів про оголошення природних та інших об’єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам’ятками історії або культури, які охороняються законом (...)

----------------------

 

Посилання за темою:

 

http://www.bucha.com.ua/index.php?newsid=1151062326

 

http://www.zn.ua/3000/3680/63319/

 

http://www.ukraina.turne.com.ua/resort/bucha

 

 * Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Викладач, журналіст


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS