Останнє у блогах

Більше

Архів


Серіал від Табачника

Олександр Горобець, 15.12.2010 20:13

Цими днями на сайті "ТелеКритики", у блозі, озаглавленому "За фактом брутального поводження з журналісткою...", я за допомогою різних джерел, у тому числі і свідчить мого друга-журналіста Анатолія Єроменка із Донецька, розповів про те, кого проштовхує у крісло ректора тамтешнього Національного університету міністр Дмитро Табачник. Як його заступник Євгеній Суліма, за закритими дверима, намагався загітувати  членів трудового колективу, в тому числі і студентів, голосувати на виборах нового ректора за нинішнього виконувача обов’язків ректора П. Єгорова. Бо аж надто підходить давній "грошолюб" та любитель усяких адмінзаходів на посаду керівника престижного вищого навчального закладу, вважає міністр і його оточення.

Операція чиновників, слава Богу, успішно провалилася, позаяк пан Єгоров набрав лише 89 голосів, що склало менше 30 відсотків, від тих, хто взяв участь у виборах. А 30 відсотків, це та межа, яка давала б змогу "грошолюбу" в ранзі виконуючого обов’язки ректора бути претендентом на зайняття крісла керівника ДонНУ.

А ось вибори виграв, із 138 голосами "за" - Юрій Григорович Лисенко. Директор Науково-дослідного інституту «Проблем економічної динаміки», член-кореспондент Національної академії наук.

Коли я прочитав біографію ученого з проблем управління економікою трансформаційного періоду, сучасної кібернетики, то мимоволі завагався: чи ставити її до блога всю, адже вона займає чимало місця, тому, що Юрій Григорович, схоже, всебічно розвинена, надзвичайно грамотна і популярна не лише в Україні  людина.

Перемогло в мені, мабуть, те, що пан Лисенко є беззмінним аж із 2000 року головним редактором міжнародного журналу «Економічна кібернетика», ряду збірників наукових праць із новинок економічної кібернетики та управління.

Отже, подумалося, це своя людина, тісно пов’язана з науковою журналістикою. Знається на справі підготовки матеріалів до друку, редагуванні видання. Тому й опублікував усе, що його стосувалося.

 За що й напоровся на немилостивий коментар в одному із відгуків блогу. Читачу не сподобалося, що автор (себто я), "все і про всіх знає".

Що ж поробиш, професія така...

Було зрозуміло, що Табачник і його камарилья не простять донеччанам, членам трудового колективу університету, таку неувагу до себе і свого жовчного наміру поставити на чолі університету саме цю непопуоярну людину.

Це було, зокрема, видно й по тому, як П. Єгоров та прибулий із столиці до Донецька на "акцію прокламування свого претендента на папаху" заступник міністра Є. Суліма, сторонилися преси, все робили для того, аби на таємну нараду за участі "гінця із Києва" не потрапили журналісти. При цьому керівник служби охорони університету вдався до брутальних силових дій щодо журналістів Інтернет-видання "ОстроВ" та радіо "Свобода". Журналістку "Свободи" Ольгу Доровських, як уже зазначалося раніше,  грубіян силоміць відтягував від дверей, по-хамськи штовхав.

 Але цим, виявляється все не закінчилося.

Нещодавно УНІАН розповсюдила ось таку інформацію:

"Донецькі журналісти звернулися до прокурора Донецької області Володимира ГАЛЬЦОВА з колективною заявою про порушення їх професійного права на вільне отримання інформації.

 

Як передає кореспондент УНІАН, заяву підписали 9 журналістів, серед яких кореспонденти видань «Голос України», «Дзеркало тижня», «Україна молода», сайту «Острів», телеканалу СТБ і агентства УНІАН.

 

Заява була сьогодні офіційна зареєстровано в обласній прокуратурі і з нею було ознайомлено прес-секретаря Донецької облпрокуратури Павла ЗОРЮ.

 

Згідно із заявою, журналісти вважають, що їх права на отримання інформації були порушені 10 грудня під час заходів, пов’язаних з виборами ректора Донецького національного університету.

 

На думку журналістів, від преси спочатку приховували день, час і місце проведення конференції трудового колективу з виборів ректора, оскільки ні через офіційний сайт ДонНУ, ні в приймальні в.о. ректора Петра ЄГОРОВА, ні якимсь іншим офіційним способом журналістам не повідомили цю інформацію. З неофіційних джерел журналісти з’ясували, що акредитацією на конференцію займається керівник прес-служби університету Олександр БУГА. Проте по телефону він заявив, що списки акредитованих журналістів будуть затверджені керівником ДонНУ П.ЄГОРОВИМ.

 

Як зазначається у заяві, 10 грудня П.ЄГОРОВ заборонив «небажаним» журналістам бути присутнім на зустрічі заступника міністра освіти і науки України Євгена СУЛІМИ з колективом університету, яка передувала самим виборам.

 

«Спіймавши Євгена СУЛІМУ після зустрічі зі студентами, журналісти зажадали припинення перешкоджати їх професійної діяльності. Євген СУЛІМА пообіцяв розібратися», - сказано в заяві журналістів. І лише за годину до початку конференції журналістів повідомили, що їм дозволено бути присутнім на конференції трудового колективу вишу.

 

При цьому представникам ЗМІ запропонували місця на балконі третього поверху актової зали університету, де не було належних умов для роботи журналіста. «Достатньо сказати, що з крісла на балконі можна було побачити хіба що верхню частину протилежної стіни актової зали. Було темно, неможливо було зробити фото або проводити телезйомку», - пояснюють журналісти в заяві прокурору.

 

Про відсутність умов для роботи представники преси повідомили проректора університету Олександра ПРАВДІВЦЕВА і керівника прес-служби університету О.БУГУ. Проте вказані посадовці не вжили заходів для усунення порушення професійних прав журналістів.

 

Як зазначається у заяві, люди у формі охоронців не дозволяли представникам ЗМІ пройти у фойє другого поверху, де безпосередньо проходила конференція. Таким чином, значна частина представників преси не могла спостерігати за ходом голосування. Крім того, журналісти були позбавлені можливості спілкуватися з делегатами конференції під час перерви на голосування.

 

На думку авторів заяви, ці факти порушують право журналіста на вільне отримання, використання, розповсюдження (публікацію) і зберігання відкритої за режимом доступу інформації; на вільне відвідування державних органів влади, органів місцевого і регіонального самоврядування, а також підприємств, установ і організацій (ст. 26 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»).

 

Для підтвердження цих фактів автори заяв готові надати фото-, відео- і аудіоматеріали.

 

«Дії посадовців: начальника служби охорони університету Володимира ЩЕРБІНИ, керівника прес-служби університету О.БУГИ, проректора університету О.ПРАВДІВЦЕВА і в.о. ректора П.ЄГОРОВА - містять ознаки злочину: «умисне перешкоджання законної професійної діяльності журналістів» (ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України). Просимо порушити кримінальну справу щодо вказаних осіб, а також розглянути ступінь відповідальності в.о. ректора Донецького національного університету П.ЄГОРОВА як посадовця, який має забезпечувати дотримання законодавства в підлеглому йому навчальному закладі», - зазначається у заяві, підписаній журналістами.»

 

Але це ще не все.

Табачник і його оточення вдалося до активної дискредитації претендента номер один на посаду ректора ДонНУ - Юрія Лисенка. Як не парадоксально, але якраз руками самого невдахи на виборах - нинішнього виконувача обов’язки ректора П. Єгорова.

Ось що з цього приводу сьогодні заявило радіо "Свобода":

"Виконувач обов’язків ректора Донецького національного університету Петро Єгоров звільнив претендента на посаду ректора Юрія Лисенка, якого колектив вишу обрав у минулу п’ятницю. Інформація Радіо Свобода надійшла з надійних джерел в університеті.

 

Приводом для звільнення Юрія Лисенка стала його відсутність на робочому місці в робочий час. Як сказав співрозмовник, Петро Єгоров наказав скласти акт про те, що Лисенка не було на робочому місці. На момент перевірки Юрій Лисенко перебував у неоплачуваному відрядженні й намагався оформити відпустку.

 

Офіційно підтвердити інформацію в університеті відмовляються. «Ви ж розумієте, що всі бояться. Про це я від вас вперше чую», - сказав Радіо Свобода начальник прес-центру ДонНУ Олександр Буга. Він наголосив, що посада завідувача кафедрою, ким є Юрій Лисенко, виборна, отже ніхто не може його звільнити.

 

Відомо, що в даний момент працівники управління з боротьби з економічною злочинністю проводять обшук в квартирі Лисенка. Про це повідомила його дружина Тетяна Лев. У цей час телефон Юрія Лисенка не відповідає.

 

У п’ятницю колектив ДонНУ обрав ректором професора Юрія Лисенка. При цьому призначений міністерством виконувач обов’язків Петро Єгоров набрав менше 30 % голосів, отже, не є претендентом на крісло ректора. У понеділок Міністерство освіти мало розглянути кандидатуру Лисенка для призначення ректором."

Що тут коментувати. Абсолютний совєтікус...


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст, письменник


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS