Останнє у блогах

Більше

Архів


Стриптиз для Юлі Тимошенко. У виконанні "Корреспондента"

Дмитро Понамарчук , 14.12.2010 13:03

 Нехай оближе макогона той, хто скаже, що Юлія Тимошенко не любить свободу слова. Іноді аж так, що та свобода ледь не задихається в її ніжних обіймах. Свіжим свідком став журнал «Корреспондент». У своєму номері від 10 грудня 2010 року він умістив на обкладинці її лице - майже як на плакаті з виборчих кампаній. А під фотом поставив дещо гривуазну цитату з її інтерв’ю цьому журналові: «В Україні політика перетворилася на проституцію». 

Що казати - думка цікава, свіжа й незаяложена. Але деякі факти на етапі підготовки цього інтерв’ю до друку, повірте мені, набагато пікантніші...

Перед тим, як оповісти деталі, хочу одразу зауважити, що в мене склалося враження, що Юлія Тимошенко аж надто дуже хоче зробити з журналістики не другу, а першу найдавнішу професію.

Мої колеги оповідають, що спочатку інтерв’ю планувалося на 3 грудня. Але спалахнув конфлікт. Прес-секретарка Юлії Тимошенко Марина Сорока зажадала від головного редактора Віталія Сича опублікувати лише такий варіант інтерв’ю, який би сподобався перед усім її начальниці.

А далі всіх поперло. Піарщики Юлії Тимошенко настільки рвучко взялися за редагування поданого на узгодження тексту, що переписали не тільки оригінальні відповіді Юлії Тимошенко, а й навіть самі запитання провідних співробітниць журналу - Ганни Мороз та Крістіни Бердинських, яких я особисто знаю як блискучих журналісток.

Після затятого «доопрацювання» фахівцями штабу «Батьківщини» обсяг інтерв’ю з Юлією Володимирівною збільшився від редакційного варіанту більш ніж утричі - з семи до двадцяти чотирьох (!) сторінок.

Тяжка праця «Батьківщини» над одкровеннями своєї Матері затягнулася ледь чи не на тиждень. Через це редакції журналу «Корреспондент» довелося відкласти оприлюднення «шедевру» розмовного жанру у виконанні Юлії Тимошенко з 3-го на 10 грудня.

Свідки твердять, що головред Віталій Сич намагався був довести прес-секретарці Марині Сороці, що вимоги її начальниці «не вписуються в жодні стандарти роботи політика з пресою і свідчать про її неповагу до журналістів».

Розсудливий пан Сич, певне, гадав, що здатен вгамувати запопадливу пані Сороку. Та де там!

І Віталій Сич пішов ва-банк. Оповідають, що головний редактор застеріг - якщо Марина Сорока поводитиме себе як власниця журналу, то він піде на оприлюднення хоч будь-де оригінального та правленого текстів інтерв’ю Юлії Тимошенко. Щоб читачі порівняли варіанти й зробили належні висновки.

«Пропало всьо!» - істерична фраза з політичного лексикону, яка ввійшла в аннали української журналістики. Автор гасла - колишній прем’єр Юлія Тимошенко. Уявімо собі, як вона відредагувала би цю фразу, якби мала можливість контролювати виголошені в телеефірі слова. Щонайменш таким чином: «Здобуду все!».

Я взагалі дивуюся журналістам, які улесливою догідливістю розбестили політиків, даючи їм право безмежно правити й безсовісно дописувати записані на диктофон інтерв’ю.

Невже «Корреспондент» - перший у нашій країні журнал серед новинних проектів - на дев’ятому році свого досить пристойного існування перетворився на гламурного стриптизера за викликом, що закляк «на джинсі»?

А може не так уже далекі від істини ті, хто стверджує, що в жовтні видавничий холдинг KP Media домовився про «взаємовигідну» для обох сторін співпрацю з охлялою «Батьківщиною»?

Тоді плачте очі, хоч повилазьте: бачили, кому продалися, - грошам не пропадати.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Президент Фонду вільних журналістів імені Вячеслава Чорновола


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

    Головна RSS