Останнє у блогах

Більше

Архів


Навіщо донецьким московський акцент?

Олександр Горобець, 14.12.2010 08:54

 

 

Якось днями задзвонив мені приятель, професор мікробіології одного з київських університетів, задав таку не просту загадку.

- Ти, - каже, - донецький телеканал ТРК "Україна" дивишся?

- Футбол із "Шахтарем" обов’язково, - відповідаю. - Іноді якийсь там фільм перегляну. Вони ж бавляться російською свіжиною... Женуть блокбастери буквально вслід за телеканалами з прешопристольної та білокам’яної...

- А "Федерального суддю" в російському виконанні, з московським акцентом також "непременно"?  - випродукувавши при цьому голосовий притиск на останньому російському слові, дещо вітіювато, в своєму "науковому" стилі поцікавився пан професор.

- Борони Боже... Якнайшвидше намагаюся проскочити, при гортанні каналів, ці "душевні" сцени.

- Тоді ж навіщо вони крутять подібний тюремний бедлам? І при чому роблять це тупо, з дня в день... Начебто з принуки чи якоїсь партійної рознарядки...

Після розмови з науковцем, я уважно переглянув програму передач ТРК "Україна" і прийшов до однозначного висновку, що мій друг і справді не помиляється, і ні скільки не згущує фарби. ТРК "Україна" і справді чи то з примусу, чи якоїсь заручної повинності перед кимсь ставить цей продукт у своє меню кожен божий день.

. Ось і цього напів тижня, у розкладі телепродукції на 13-15 грудня, чітко вказано, що кожної днини аудиторія ТРК із 16 години 10 хвилин протягом п’ятдесяти хвилин може залюбки "насолоджуватися" барвистими московськими постановками судових процесів. За участі федерального судді.

Подібні телешоу, як на мене, подаються лише з однією метою - просвітити народ на предмет знань тонкощів юриспруденції, поширення правових знань.

Тоді виникає цілком слушне запитання: навіщо ж, здається, поки що українська телерадіокомпанія ТРК, та ще ж із такою значимою, промовистою назвою "Україна", так зосереджено, цілеспрямовано, послідовно веде агітацію знань російського федерального законодавства для своїх телеглядачів?

Навряд чи можна повірити в те, що має місце таке собі, банальне забивання ефіру "цікавим", шанованим глядачами продуктом.

І чому, в такому разі, у мережі мовлення цього телеканалу не має подібних телешоу, скажімо, білоруського телебачення? Якщо, зрозуміло,  такий продукт видається в ефір, так би сказати, заради благородного всеосяжного братського почуття пролетарського інтернаціоналізму.

Запевняю, що сам такі передачі, зі строгими бровастими білоруськими суддями, балакучими адвокатами, начебто переляканими відповідачами і обов’язково ж із вимогливими міліцянтами, підперезаними автоматами, бачив на мінському телеканалі СТВ, який в Україні широко демонструється за допомогою піратських супутникових телеантен, котрі нині встановленні чи не на кожному другому-третьому даху в поза столичній місцевості. А за для уваги служби менеджерів каналу ТРК "Україна» повідомлю, що білоруські постановки здійснюються якраз любимою в донецькому краї російської мовою.

Одначе, гадаю, що ця моя інформація навряд чи зацікавить велимишановне керівництво означеного телеканалу. Позаяк це іще питання, хто в цій тонкій політичній, підкилимній грі кому і скільки платить. Той, хто начебто покупець продукту, чи той хто її продавець.

Чи, можливо, хто заперечить мені?

Не даремне ж кажуть, що ніхто насправді не знає глибини гадячої нори...


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Журналіст, письменник


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS