Останнє у блогах

Більше

Архів


Трипільське

Олег Покальчук, 24.02.2009 17:05

Свіжим текстом Бахтеєва навіяло…

Зайшов до мене в офіс знайомий художник. Слово за слово, все про кризу, дивлюся – тягне з торби якусь коробку розміром з футляр для гранатомету «Шмель».Думаю, ну все, зараз попросить дозволу з вікна в когось смальнути, хто на його думку, в кризі винен. Придивляюся – коробка якась цивільна, веселенька. Прикинув - якщо там пляшка (а є такі, подарункові), то додому сьогодні точно не дійду. Виявилося – дитяча гра.  


Сам він усе зробив – і ідею вигадав, і концепцію, і все-все змайстрував руками. Мотив у нього був такий, цитую з вкладеної книжечки-пояснення : 

«Как и многие родители, в поисках настольной игры для ребенка я столкнулся с отсутствием развивающих аркадных настольных игр. На полках было до десятка лицензионных и пиратских клонов «Монополии», и все. Это несколько озадачило, но поиск был продолжен. Результат был примерно тот же еще в десяти магазинах. При всем уважении к «Монополии» - играть должны наши дети не только в нее.  
 

После археологических раскопок в Вертебе (Прикарпатье) мне в руки попались удивительные артефакты и предметы быта трипольцев. Одни из них не могли быть ничем иным, кроме как детскими игрушками, а другие, как мне показалось, фигурками настольных игр, вроде шахмат, например. Это предположение и толкнуло на разработку собственной игры. У трипольцев были свои игры, а у украинцев нет? В результате появился этот продукт: настольная экономическая стратегия с поддержкой мультиплеера до 6 человек, с ограничением по возрасту от 6 лет. Не вечно же ребенку сидеть перед монитором…»

От так би спрямовувати фантазії наших політиків = в дитячі іграшки, правда?

Ага, не діждетесь. Це була приказка. А казка – ось у чому.

Пішов мій приятель (а художники – вони ж ну геть як діти !) до Міністерства культури. Думав, що Мінкульт захоче це впровадити в життя, бо чоловік же грамотний, весь час чує і читає, що наші можновладці страшно переймаються культуркою. 

 Отримав мій приятель два зауваження, шо ніззя в таке нашим діткам гратись. 

В житті не здогадаєтесь, які.

1. Там треба кидать гральні кості, а нашим дітям такого робить ніяк ніззя. То в них буде розвивать нездоровий азарт. 
2. І в грі цій одне на одного племена нападають… а це дуже неправильно. Наші предки ні на кого не нападали, бо були дуже культурні (далі художнику була прочитана коротка лекція з давньої історії).


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Соціальний психолог.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS