Останнє у блогах

Більше

Архів


Як стати русофобом: майстер-клас від Чечетова

Олександр Михельсон, 30.11.2010 22:17

У нещодавньому блозі я відреагував на те, як президент Ізраїлю Шимон Перес повчав українців «забути про історію». Я висловив цілком справедливу (як на мене) думку, що Ізраїль існує лише завдяки непростій історії єврейського народу, тож не Пересові б повчати українців, як ставити непросту історію на службу не менш складному сьогоденню.

 

Водночас я дав тому блогові не досить справедливий (як на мене) заголовок. Моя помилка полягала ось у чому: під словом «антисемітизм» я мав на увазі ставлення не до єврейського етносу чи юдейської віри, а до держави Ізраїль, президентом якої і є пан Перес.

 

Так самісінько недоречним може виглядати й слово «русофобія» в заголовку тексту, який ви читаєте просто зараз. Проте якщо вважати русофобією не «страх» перед етнічними росіянами, а страх перед тим, на що може перетворитись непомірна «любов» деяких українців до Російської держави - все стане на свої місця.

 

Адже «герой» нинішьної влади Михайло Васильович Чечетов, який уже ставав також і героєм мого скромного блогу, не просто бовкнув в інтерв’ю УНІАН аби-що, «на відчепись». О ні, пан Чечетов висловив саме ту глибинну ненависть до юдеїв, яка іноді притаманна «великоросам» України чи не більше, ніж етнічним українцям - як не важко, на перший погляд, у це повірити.

 

Далі цитую безцінну думку п. Чечетова про Голодомор, за агентством УНІАН:

«Це була трагедія системи, система винна, а не росіяни. У тому уряді тільки один росіянин був. (Далі пан Чечетов детально розклав учасників Жовтневого перевороту 1917 року за національною ознакою, проте, на його прохання, ми опускаємо цей момент). Отже причому тут росіяни?! Не було росіян. (Переходить на крик. - Авт.).»

Залишмо на совісті випускових УНІАНу як пунктуацію, так і орфографію вищенаведеного уривку. Головне - зміст. Зміст, із яким я згоден на 1000 %. Росіяни - як нація - дійсно не винні в Голодоморі.

Власне, цю думку зі мною поділяє сам Віктор Ющенко, який з нагоди 75-ї річниці Голодомору сказав: «Ми відкидаємо зухвалу, блюзнірську брехню про те, що звинувачуємо який-небудь народ у нашій трагедії».

А от пан Чечетов, який давав інтерв’ю одному з найвпливовіших інформагентств держави, таку думку не поділяє. Бо, навіть на маючи інформації про те, що він сказав щодо «учасників Жовтневого перевороту 1917 року», кожен здогадається й так: Михайло Васильович мав на увазі єврейську національність значної частини організаторів та виконавців. І в Жовтневому перевороті, і в Голодоморі. І лише потім, спохопившись, «попрохав» ЗМІ «опустити цей момент».

Уявляю собі це «прохання». І шаную УНІАН, який усе-таки досить прозоро дав зрозуміти всю, як кажуть на батьківщині Михайла Васильовича, «подноготную». 

Що жо до суті питання, то, дійсно, і в оточенні Леніна, і в оточенні Сталіна євреїв було багацько. От тільки велика кількість євреїв серед організаторів ленінського перевороту зовсім не свідчить про їхню, євреїв, питому змову проти Російської Імперії. А велика кількість євреїв серед організаторів Голодомору - про їхню, євреїв же, питому ненависть до української нації. Хоча б тому, що в першій половині минулого сторіччя з цих двох треба було ненавидіти щось одне :)

Тобто Михайло Чечетов і незчувся, як переклав з ховорої голови на здорову. Нав’язливо «захищаючи» росіян від Ющенка (який їх і не чіпав), пан Чечетов додумався оголосити про колективну відповідальність за Голодомор іншої нації. Тобто виявив той-таки нацизм, у якому безпідставно звинуватив «помаранчевого» президента.

 

P. S. Інша річ, що Україна дійсно могла б уникнути Голодомору, якби зуміла захиститись від більшовизму, імпортованого з любої п. Чечетову Росії. Адже в Польщі, Фінляндії та Прибалтиці, які від Радянської Росії таки відбилися, голодоморів чомусь не було - хоча євреїв там якраз вистачало. І росіян теж. Пояснити це просто: справа дійсно була в Системі (як не раз казав і Ющенко). Але на той конкретний час захиститись від Системи було не так просто - для цього треба було захиститись від «братньої» Москви...


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Публіцист.


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS