Останнє у блогах

Більше

Архів


Пупок комсомольської цноти

Віталій Мороз, 24.02.2009 14:38

Цнотливі серця і помисли колишніх комсомольців. Сірі миші при владі в країні непуганих ідіотів. Їх виказують сироміцько зав’язані п’ятидоларові краватки. В навчальний курс етики з університетських програм золотими літерами повинні були вписані імені членів славнозвісної комісії. Шукали пророків у своїй вітчизні, трапляються лиш мухосранські ревізори.

Князь Фабріціо ді Саліна, головний герой фільму Лукіно Вісконті «Леопард», в розмові з пастирем вигукує: «У нас з нею (дружиною - ВМ) семеро дітей, а я ані разу в житті не бачив її пупка!». Невтомна робота екс-комсомольців з намацування випуклостей на тілі укрсучліту таки назавжди залишиться в наших молодих, неокрєпших серцях.

А тепер - подяки. Завдяки комісії, кілька українських письменників можуть розраховувати на підвищення своїх гонорарів. 17-літні дівчатка вишикуватимуться в черги за вже скандальними романами. Немає негативного чи позитивного розголосу, є тільки розголос сам по собі.

Мова заборон - найпростіший винахід людської цивілізації. Від первісних табуювань до роботи уповноважених невідомо ким і навіщо комісій.

Заборони - це тавро, грубо закарбоване совком на зіницях нинішніх екс-комсомольців. Інших методів, окрім «заборони порнографічних творів» та «боротьби за моральність» в турботі за «високі ідеали людства», вони не знають чи не воліють знати. Проте, є більш дієві методи. Конкуренція. Неякісні романи? Багато цннізму і еротики? Пагубні впливи прогнилого Заходу?

Тоді створи умови для заохочення праці письменника в цій країні. Організуй десятки конкурсів, пролобіюй на рівні Парламенту «книжкові закони». Сприяй престижності письменництва. Зрештою, власним прикладом прищеплюй масам почуття смаку до літератури. І нехай відповіддю на книжку Ульяненка стане публікація десятка більш якісних романів.

Німецька порнографія, як відомо, конкурує зі швецькою. На низькосортні зразки  літератури і засилля примітивного дискурсу тілесності, споживацтва і насилля відповідь здатні дати самі письменники.

Ельфріда Єлінек (Elfride Jelinek), німецька письменниця, нобелівський лауреат з літератури 2004 року видає роман "Lust" («Хіть» (укр) / «Похоть» (рос) Роман характерезують як постмодерністський і антипорнографічний. Через висміювання, пародію на мову і форму порнографії, Єлінек формує те, що нездатні робити члени комісії, - формує читацькі уподобання і почуття смаку в літературі.

«Сильными толчками коленей он заставляет женщину распахнуть бедра. К сожалению, на этот раз переживание лишено новизны, ведь один раз он уже все это проделал. Вот вы и снова в собственной шкуре, и вожделение ваше все то же! Оно представляет собой бесконечную цепь повторений, которые с каждым разом нравится нам все меньше, потому что электронные средства массовой информации и электронная музыка приручили нас к тому, что каждый день нам прямо на дом доставляют что-нибудь новенькое». Эльфрида Елинек. Похоть. Санкт-Петербург «Simposium» 2007, - с. 151

Думаєте, екс-комсомольці читають Єлінек чи інших сучасних авторів, тим паче світових? Подаруйте, будь-ласка, кожному по екземпляру.


* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Shift+Enter.

Про автора:
Публіцист, керівник програм нових медіа МГО <<Інтерньюз-Україна>>


Коментарі наших відвідувачів:


+ Додати
 введіть код  

Всі записи:

Головна RSS